Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam glosniki OGITECH Głośniki 5.1 X-530. I graj mi dobrze tylko glosniki przednie i centralny. W tylnych bardzo słabej jakosci dzwiek, jak by nie miały mocy czy cos. . Po przełaczeniu tylnich glosników na wejcie przednich, normalnie graja. Z czego to moze wynikac? moze z słabej wbudowanej karty dzwiekowej realtek, a moze wystarczy tylko dobrze ustawic glosniki w panelu sterownia karty. Głosniki posiadam juz pol roku i od zawsze tak było, wczesniej jakos nie miałem ochoty by sie tym zajac.

Link to post
Share on other sites

jak masz źródło stereo to będą grać stereo (a konkretniej 2.1), jak będziesz miał źródło 5.1 to zagra 5.1, ale tak, jak zauważył przedmówca, głośniki surround najczęściej tworzą efekty, a nie grają jako tako, nawet przy źródle 5.1

 

PS prawie cala muzyka ma źródło stereo

Link to post
Share on other sites

Logitechy nadają się tak samo do lepszych kart dźwiękowych jak i inne głośniki. Ale nie o tym... Każde głośniki mają inną barwę dźwięku z różnymi kartami dźwiękowymi. Na Xonarze będziesz miał tony wysokie bardziej wyeksponowane, zaś na Audigy/X-Fi bas. Zaś na integrze wszystko będzie grało do bani. Mało opcji sterowania i do tego kiepska jakość samego układu raczej nie sprawi, że nawet byle jakie słuchwki zagrają lepiej niż mogą :wariat: Z Logitechami też tak jest - jak grają tak grają, ale to półka budżetowa głośników, a jak na te wymogi cenowe ogólnie zestaw gra wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Ja(co prawda w X540) w sterownikach RealtekHD mam ustawione tyły na +10dB i jest zauważalnie lepiej. Wtedy ledwo co było słychać a teraz fajnie. Co prawda do gier jeszcze głośniej by się przydało, ale przy filmach spokojnie daje rade :)

Oczywiście mówię o źródle 5.1, tego emulowania 5.1 nie używam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...