Skocz do zawartości

Różnice w procesorach


Recommended Posts

@HAKELBERY

 

Ten film jest mocno wypatrzony.

 

 

FHD detale minimum i ram single channel, na medium praktycznie już wzrostu niema. Poza tym no nie oszukujmy się że silnik source jest już wiekowy, a w samym CS:GO nie chodzi o to aby grac w FHD na max detalach w stabilnych 85 FPS tylko czasami nawet nie HD detale min i 200, 300+ FPS.

 

W filmiku który podesłałeś single chanel był czkawką dla systemu i szybszy RAM coś dawał. Zresztą komputery do grania posiadające pamięć w SC to można spotkać chyba w marketach :D , nie no przepraszam można spotkać jeśli użytkownik ma zamiar dokupić 2 kość a nie kupił jej na starcie z uwagi na koszty.

 
Link to post
Share on other sites

No ja kupiłem 1x 8 GB wiedząc o tym że stracę na wydajności, ale płyta obsługuje dwa sloty na pamięć RAM i trzymał mnie (i tak już naginany do granic możliwości) budżet. Mogłem w tej samej cenie mieć 2x 4GB i byłoby lepiej, ale wtedy bym się zamknął w 100% na rozbudowę zestawu, a tak myślałem że w przyszłości dokupię sobie RAM. To był mój pierwszy PC jakiego składałem (wcześniej korzystałem tylko z laptopów), więc też nie bardzo wiedziałem z czym jeszcze wiąże się zakup zablokowanego procesora i takiej "małej" płyty głównej z ograniczeniami. 

Jeszcze rok temu (bo składałem go dokładnie rok temu we wrześniu) 8GB RAM kosztowało 150-170zł, teraz kosztuje 280-320, więc dwa razy więcej. Za 150 bym się może skusił by teraz dołożyć, ale za 300zł to trochę mija mi się z celem. Za jakieś 6-9 miesięcy sprzedam procesor, płytę i RAM i poszukam czegoś na lata by jedynie zastanawiać się nad ewentualnymi zmianami karty graficznej. Może do tego czasu wyjdą jeszcze mocniejsze procesory i może jeszcze lepsze RAMy w tej cenie, albo chociaż te obecne potanieją ;p

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Ja to się tu chyba najmniej znam, ale to nie jest tak, że samo taktowanie RAMu bez podania CL nic nie znaczy? Bo z tego co mi wiadomo, to szybkość RAM oblicza się głównie z tych dwóch zmiennych i RAM 2133MHz z niskim CL może być szybszy niż 3000MHz z wysokim CL. 

 

W teorii - tak, w praktyce - nie. Jeśli masz wybór między np. 2666MHz CL14 a 3200MHz CL16 to ten drugi zawsze będzie szybszy.

 

W dużym uproszczeniu: podziel CL przez MHz. Im mniejsza liczba tym lepiej.

 

 

Poniżej masz dobry artykuł od Cruciala, który wyjaśnia, dlaczego generalnie więcej MHz jest bardziej istotne niż CL:

 

http://www.crucial.com/usa/en/memory-performance-speed-latency

Edytowane przez ammarmar
Link to post
Share on other sites

@@ammarmar, z tego co mi wiadomo to szybkość RAM liczymy tak:

 

Np dla 2666MHz CL14 tak jak podałeś

 

2 : 2,666 = 0,75

0,75 * 14 = 10,5ns

 

i dla 3200Mhz CL16

 

2: 3,200 = 0,625

0,625 * 16 = 10ns

 

Wychodzi z tego, że obliczanie dla RAM 3200MHz CL16 jest tylko o 0,5ns szybsze niż na 2666MHz CL14. 

 

Ten sam wzór jest w sumie podany w linku do którego mnie odesłałeś i gdyby brać pod uwagę już 3000MHz CL 16 (a takich jest dużo), to będą nawet wolniejsze od 2666MHz CL14 ;P

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...