Skocz do zawartości

Obudowa pod Fractal Design Celsius S36 (360mm) ok 400 zł


Recommended Posts

Witam,korzystając z okazji w owocowym sklepie nabyłem chłodzenie Fractal Design Celsius S36.

 

Problem w tym,że nie zamontuje go w obecnej obudowie (Cooler Master 690 advance II) 

 

Dlatego szukam teraz fajnej obudowy w kwocie ok 400zł (mogę coś dorzucić,jeżeli będzie warto)

 

Wymagania: 

-Miejsce na chłodnicę 360mm i dodatkowo dobry przepływ powietrza którego takie chłodzenia wymagają.

-Szklany bok lub przynajmniej Okno 

-łatwość aranżacji okablowania / mile widziana piwnica 

-jakość wykonania nie gorsza od obecnej obudowy (SPC dało mi już pokaz jakości  wykonania i grubości blach także podziękuje...) 

-w miarę normalny wygląd ;) Np coś na wzór BQ Pure Base 600 Window lub obudów z frontem w "szczotkowanym plastiku " :D

 

 

 

Głównie to tyle,dysk HDD mam jeden a ssd jest na M.2 także myślę że każda obudowa temu podoła :)

Napęd w razie czego pogonię bo i tak jest używany raz na ruski rok.

 

Obudowa nie musi też mieć super wentyli w zestawie bo z obecnej przerzucę sobie 3x 140mm be quiet! Pure Wings 2 PWM 

 

Docelowo w budzie wyląduje I7 8700 bez K któremu w razie potrzeby nie wykluczam skalpa bo mam go zamiar zachować przynajmniej z 3 lata,oraz obecny GTX 1080 GamingX od MSi.

Edytowane przez barto1997
Link to post
Share on other sites

Poprzeglądałem ostatnio trochę internetu i znalazłem PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition,myślę że na nią się zdecyduję ;)  

 

Orientujecie się czy wersja PHANTEKS Enthoo Pro M Special Edition różni się od zwykłej wersji czymś poza ledowymi wentylatorami i białym wnętrzem ? 

 

W sumie białe wnętrze spoko ale trochę szkoda mi dopłacać do ledowych wentyli które pewne bym wywalił bo nie chce przesadnego festynu w obudowie :E 

 

I z czystej ciekawości - chłodnicę lepiej wrzucić na front obudowy czy na górny panel ? Enthoo pro sprawia wrażenie że zmieści ją i tu i tu ;) Mam wrażenie że lepszy był by chyba górny panel bo wentylatory wspierało by to że ciepłe powietrze samo unosi się do góry i że przy okazji nie grzała by powietrza dla reszty podzespołów na samym wlocie,ale często a nawet w większości widzę że ludzie wrzucają chłodnicę na przód.Ma to jakieś specjalne znaczenie ? 

 

 

Przypasował mi też PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition (bardziej w kwestii wyglądu)ale zdążyłem wyczytać że obudowa jest dość "piekarnikowa" i w dodatku chłodnica wejdzie tylko z przodu i pod warunkiem wyrzucenia tacek na dyski HDD,warto się nad nią zastanowić czy raczej olać ? 

 

A i przy okazji zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia,Celsius s36 zasilanie pobiera tylko z jednego gniazda 4-pin,a zasila nim pompkę i 3 wentylatory - nie powinno raczej być problemów w stylu upalonego gniazda w płycie głównej  :co:

   
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...