Skocz do zawartości

samsung np-rf511-s02pl sandy bridge czy warto i czy bezbiecz


Recommended Posts

http://emobilne.pl/samsung-rf511s04pl-p-1378.html

 

już prawie zdecydowałem się na zakup tego lapka. ale dręczą mnie 2 pytania.

czy to będzie dobry laptop do gier typu wiedźmin 2?? civilizacja 5, Shogun Total war 2??

i czy bezpiecznie jest kupować lapka z sandy bridge skoro chipsety miały wadę ??

 

jak ktoś zna jakąś alternatywę dla tego lapka to proszę podać moje maks to do 3800zł ale w ratach :hahaha:

Link to post
Share on other sites

czy to będzie dobry laptop do gier typu wiedźmin 2?? civilizacja 5, Shogun Total war 2??

Wystarczy

i czy bezpiecznie jest kupować lapka z sandy bridge skoro chipsety miały wadę ??

To dotyczyło płyt głównych na PC

 

jak ktoś zna jakąś alternatywę dla tego lapka to proszę podać moje maks to do 3800zł ale w ratach :hahaha:

 

Proszę bardzo - Asus G53JW

http://www.x-kom.pl/p/58925-notebook-la ... vd-rw.html

Link to post
Share on other sites

ten asus nie będzie gorszy od nowej platformy sandy bridge ?

nie mówię tu o samej wydajności, ale o stosunku wydajność/mobilność ( aka trzymanie baterii i waga ?? )

z tego co kojarzę to te asusy maks 2 godziny baterie trzymają

a w trybie normalnego użytkowania ( internet, windows ) nawet godzinki nie pociągnie.

jak jest jakiś użytkownik tego modelu to proszę o subiektywną opinię.

ps2 asus ma jakieś modele z sandy bridge już do dyspozycji ??

Link to post
Share on other sites

plewcio Sandy Bridge nie zmienia praktycznie nic poza tym, że dodaje obsługę zintegrowanej karty graficznej. Bateria oczywiście długo nie wytrzyma w tym asusie ale wydajnością to wgniata tego samsunga do jądra ziemi.

 

Ja posiadam Asus G60JX z i5-430M i GTS 360M. Trzyma 2h na trybie oszczędzania ale to jest potężny laptop, który nie służy do przeglądania internetu w parku tylko przemieszczania się między mieszkaniami.

Link to post
Share on other sites

ten asus nie będzie gorszy od nowej platformy sandy bridge ?

nie mówię tu o samej wydajności, ale o stosunku wydajność/mobilność ( aka trzymanie baterii i waga ?? )

z tego co kojarzę to te asusy maks 2 godziny baterie trzymają

a w trybie normalnego użytkowania ( internet, windows ) nawet godzinki nie pociągnie.

jak jest jakiś użytkownik tego modelu to proszę o subiektywną opinię.

ps2 asus ma jakieś modele z sandy bridge już do dyspozycji ??

Poprzednia generacja procesorów Intela też obsługiwała optimusa i przełączanie między zintegrowaną a zewnętrzną grafiką.

Co do asusa, to asusy z SB, które są na rynku to n53sv.

Link to post
Share on other sites

z G53 nie miałem styczności ale posiadam G73JW (praktycznie to samo tylko z 17calową matrycą) i muszę przyznać, że bateria nie wypada aż tak tragicznie jakby się mogło wydawać. GTX460 w windowsie/internecie pracuje z niskimi zegarami i ogólnie notebook powinien wytrzymać te 2godzinki na baterii w internecie http://gpuz.techpowerup.com/11/03/08/d98.png

 

Co do mobilności powinno być nieco lepiej jak z G73 który jest minimalnie cięższy i większy ale nadal to nie jest sprzęt z którym łatwo jest się przemieszczać.

Link to post
Share on other sites

poczytałem testy kilku z tych laptopów które tu podaliście i na dzień dzisiejszy czekam na tego asusa. Za niedługo ma być w rtv euro agd. kolega który tam pracuje mówił, że najprawdopodobniej będą raty 0 procent ( czytaj mały procent :D ) to nie będzie tak boleć :))

chyba, zanim on się tam pojawi to wyskoczy coś lepszego w zbliżonej cenie.

pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem:)

ps. szkoda tylko że jest błyszczący ;(

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...