Skocz do zawartości

GTX 1080/1080Ti


Recommended Posts

Cześć, jakiś miesiąc temu pisałem na forum temat dot. wyboru karty graficznej.

Dysponowałem wtedy budżetem 1300zł i miałem postawić na 1060 lecz postanowiłem przyoszczędzić i zakupić coś wydajniejszego.

 

Kartę planuje zakupić za ok. 2 tygodnie a do tego czasu chciałbym wybrać ten jeden model, na który będę polował 8-)

 

Tutaj mam mały dylemat... brać 1080 czy 1080Ti ?

Wybór o tyle trudny iż 1080 mogę kupić za 2 tygodnie natomiast na wersje Ti musiałbym poczekać do końca przyszłego miesiąca - listopada (nie dysponuje na dzień dzisiejszy taką kasą :P).

 

Z tego co wyczytałem z wielu poprzednich tematów dostrzegłem iż wiele osób wspomina o podwyżkach cen pamięci vram a także o tym, że wersje Ti mocno stracą na wartości gdy wyjdzie nowy układ graficzny ...

Dlatego zastanawiam się czy warto nadal przyoszczędzić i zakupić wersje Ti za 1,5miesiąca czy zakupić niebawem 1080 (bez Ti).

 

Budżet jaki mógłbym przeznaczyć na wersje bez Ti - około 2500zł

 

Specyfikacja mojego PC:

CPU: i5 6600

RAM: DDR4 2x4GB Hyperx 2133MHz

MOBO: MSI PC MATE B150

PSU: Corsair RM650X

 

Tak wiem ... karta graficzna jest o wiele mocniejsza niż procesor i pozostałe podzespoły PC'ta.

Je również zamierzam wymienić w najbliższym czasie także karta w przyszłości na pewno nie będzie się nudziła :D

 

Jeśli chodzi o moje preferencje to oprócz odpowiedniej kultury pracy fajnie by było aby karta również fajnie wyglądała ... np miała jakieś led rgb.

Mam obudowę z oknem i prędzej czy później będę chciał modować środek pod kolor wybrany kolor.

 

W oko wpadł mi model 1080 (bez Ti) od Asusa.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1080-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-d-2x-hdmi-2x-dp-box-strix-gtx1080-8g-gaming-774535/

 

lub ta ciut droższa po OC:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1080-advanced-8gb-gddr5-256-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-strix-gtx1080-a8g-gaming-959912/

 

Warto dopłacać 200zł do wyselekcjonowanego chipu po OC ?

 

Co wybrać Waszym zdaniem i jakie modele są najbardziej atrakcyjne pod względem jakość/cena ?

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

Asus na gp104 nie miało dobrego chłodzenia z wyjątkiem wersji 11GBPS  ;)

 


 

 

Warto dopłacać 200zł do wyselekcjonowanego chipu po OC ?

Nikt ich nie selekcjonuje chyba że mówisz o używce od kogoś ze sprawdzonym oc


A czy warto .Pewnie nie. 

Na 1080 liczy sie mhz na vram a nie na chipie ;)


 

 

o tym, że wersje Ti mocno stracą na wartości gdy wyjdzie nowy układ graficzny ...

 

Zaręczam Ci że tak będzie


Najlepsze GP 104 to Palit Game Rock i Msi gaming

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1080-gamerock-premium-edition-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-neb1080h15p2g-932430/

 

Tak tylko, że ten Palit jest moim zdaniem na granicy opłacalności, dodatkowo nie ma żadnych udogodnień takich jak jakieś RGB jak w asusie.

Ten asus to serio taki scrap :( ?

Link to post
Share on other sites

Akurat Game rock nie grzeszy pięknoscią ale ma o 22% więcej finów od czegoś tam ale jest też Super JetStream .tylko tam pisze już ze tylko 15% .

Co do RGB to poczytaj sobie tutaj .

http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=en

 

U mnie coś tam świeci na zielono i  można to zmieniać  ale nie rozkminiałem tego bo nie ma czasu .

Generalnie  ładny duzy napis PALIT ale zbędny bajer



Ten asus to serio taki scrap :( ?

tak wyszło liptonowi na 1070 więc tylko stąd wiem


Poza tym możesz sobie kupić najtańszego i wrzucić jaki bios chcesz .

Pasują wszystkie czy to od wersji kręconych palita jak super czy premium jak i wszystkich innych firm ,asus ,msi ,gigabyte ,evga niestety za wyjątkiem wersji 11 .Tych nie przyjmuje

Ja osobiście mam bios z power limitem 230/276w od palita a oc zamknęło się na 2100-2038  boost 3.0 oraz 11700vram


http://forum.benchmark.pl/topic/250143-palit-geforce-gtx1080jetstream-g%C5%82o%C5%9Bniejszy-ni%C5%BC-w-testach-na-necie/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie odpuszczę sobie Asusa ..

Póki co będę obserwował te 2 modele:

- Palit Super Jet Stream GTX 1080 8GB

- Palit GameRock Premium Edition GTX 1080 8GB

 

Coś poza z rodziny palita jest warte uwagi ?

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

MSi Gaming.

Raczej odpada, widziałem testy i jest dosyć głośny :/

 

 

Zotac AMP Extreme, chyba, że nie znajdziesz w założonym budżecie ;).

 

Karta bardzo fajna. Dobre parametry oraz nieprzeciętny design.aczkolwiek cena daje trochę w du**ę :/

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Na 1080 liczy sie mhz na vram a nie na chipie ;)

 

 

 

 

Na pewno się nie pomyliłeś?Nie jest odwrotnie?Przecież to taktowanie rdzenia ma wpływ na liczbę FPS-ów w grach.Taktowanie pamięci oczywiście też ale dużo mniej.I to obojętnie o którą kartę chodzi.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej odpada, widziałem testy i jest dosyć głośny :/

 

No trochę przesadzasz to jedna z lepszych dostępnych .

Masz o tyle racje że oni testują w małym obciązeniu .

Ten zotac w fhd ma 1600 rpm ale niską  temperaturę .1600 i 63 stopnie


Na pewno się nie pomyliłeś?Nie jest odwrotnie?Przecież to taktowanie rdzenia ma wpływ na liczbę FPS-ów w grach.Taktowanie pamięci oczywiście też ale dużo mniej.I to obojętnie o którą kartę chodzi.

Nie pomyliłem się .Nie bez powodu pojawiła się wersja 11 . Pascal ma tylko 256 bitowa szynę co pomimo najlepszej kompresji jest niewiele


W Vedze to już w ogóle . Tam oc nie i stnieje bo pamieci 950-1000 mhz i stop a sam chip z pewnością szybszy jak gtx 1080

Link to post
Share on other sites

Raczej odpada, widziałem testy i jest dosyć głośny :/

 

 

 

 

Co ty człowieku piszesz i dlaczego wprowadzasz innych w błąd!Ta karta ma najlepsze chłodzenie!Jak chłodzenie półpasywne może być głośne?Do temperatury 60 stopni WIATRAKI W OGÓLE SIĘ NIE KRĘCĄ a powyżej 60 stopni ledwie ją słychać.Wiem bo ją mam i jestem mega zadowolony.

 

 

Warto dopłacać 200zł do wyselekcjonowanego chipu po OC ?

 

 

Nie warto.Jeżeli jest to  rzeczywiście  wyselekcjonowany chip( w co osobiście nie wierzę i myślę że jest to chwyt marketingowy)  to przyrost wydajności nie będzie adekwatny do dopłaconej kwoty.

 

Nie pomyliłem się .Nie bez powodu pojawiła się wersja 11 . Pascal ma tylko 256 bitowa szynę co pomimo najlepszej kompresji jest niewiele

 

Wersja z "szybszymi" pamięciami to ściema i wyciąganie kasy z naszych portfeli.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Co ty człowieku piszesz i dlaczego wprowadzasz innych w błąd!Ta karta ma najlepsze chłodzenie!Jak chłodzenie półpasywne może być głośne?Do temperatury 60 stopni WIATRAKI W OGÓLE SIĘ NIE KRĘCĄ a powyżej 60 stopni ledwie ją słychać.Wiem bo ją mam i jestem mega zadowolony.

Widziałem testy podobnego chłodzenia (bodajże na 1080) i było bardzo głośne w porównaniu do innych modeli (wydaje mi się, ze był to właśnie model X ale mogę się mylić bo nie siedze w tym na codzień).

Nie wprowadzam nikogo w błąd .. w błąd może kogoś wprowadzić osoba, która się tym otacza na co dzień i ma jakąś wiedzę. Gdybyś nie zauważył założyłem temat w celu doinformowania sie przed zakupem także ...

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

https://youtu.be/2WJTNaNqtL0?t=1561

 

To już zależy od obciążenia .1750 rpm cichym nazwać nie można.Choć i tak robi wrażenie w stosunku do mojego palita bo on chyba bardziej się rozkręca .Tylko że nigdy nie wiadomo czy to nie z otwartą buda albo w klimatyzowanym pomieszczeniu ;)


 

 

Wersja z "szybszymi" pamięciami to ściema i wyciąganie kasy z naszych portfeli.

 

Każdym ma suwak i sobie może sprawdzić .

O ile oc z 1900 na 2050 dalej mi z 1 klatke to oc pamieci z 10000 na 11700 z 6  w Resident Evil VII Biohazard w 4k, a to sporo.

Do tego widać ze rośnie temp wiec chip nie jest dokarmiony jak trzeba przez podsystem pamięci

Link to post
Share on other sites

Widziałem testy podobnego chłodzenia (bodajże na 1080) i było bardzo głośne w porównaniu do innych modeli (wydaje mi się, ze był to właśnie model X ale mogę się mylić bo nie siedze w tym na codzień).

Nie wprowadzam nikogo w błąd .. w błąd może kogoś wprowadzić osoba, która się tym otacza na co dzień i ma jakąś wiedzę. Gdybyś nie zauważył założyłem temat w celu doinformowania sie przed zakupem także ...

Przepraszam,zwracam honor.Nastąpiła pomyłka.Nie zwróciłem uwagi ze to Ty założyłeś temat:)Byłem pewien że własnie Ciebie ktoś wprowadza w błąd.Tak czy inaczej ta karta ma bardzo wydajne i ciche chłodzenie i mogę ją polecić.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam 750ti z twinfrost i jest wszystko OK :)
Mozliwe ze gaming x rowniez wezme pod uwage bo cena nawet przystepna.

Widocznie 1080 pomylila mi sie z wersja Ti o ktorej wspomnial Crout

 

Natrafiłem na filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=SmJQxW6Fb7s

 

I teraz mam poważny problem :D Gaming X vs Zotac - palit odpadł z względu na design, który odbiega od designu całego zestawu.

 

Gaming X - Karta fajna, ciekawy backplate (czarny-neutralny) aczkolwiek w porównaniu do Zotaca ciut słabsza co widać na benchamrkach.

 

Zotac- Wydajnościowo 1 klasa, jedynym mankamentem jest dla mnie ten żółty backplate :D

Ktoś sie może orientuje czy mozna go wymienić/przerobić ? Czy jest on przytwierdzony na stałe ?

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra i wydajna karta.

Mówisz o Asusie czy ogólnie o 1080tkach?

 

 

Korzystałem i byłem zadowolony.

Świetnie, lecz są lepsze alternatywy chłodzeń dla 1080tek.


 

 

jedynym mankamentem jest dla mnie ten żółty backplate

Aż tak nie widać tych żółtych wstawek, bynajmniej mogę to powiedzieć na podstawie zwykłego AMP!.

 

 

Ktoś sie może orientuje czy mozna go wymienić/przerobić ?

Jakąś mało inwazyjną naklejką.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak wybiorę Gaming X.

Cenowo wychodzi lepiej a dodatkowo nie będę musiał się bawić w naklejki na backplate. Chyba, ze w miedzy czasie wpadnie jakas ciekawa promocja to bralbym zotaca :D czas pokaze.

 

Gaming X - 2535zł

https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr-256bit-pci-e-p945676

 

Zotac - 2699zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-amp-extreme-edition-8gb-gddr5x-256-bit-3xdp-hdmi-dvi-box-zt-p10800b-10p-1028977/?gclid=Cj0KCQjwi97NBRD1ARIsAPXVWWC_gipf8anBBWbD0J9SZQLSzjZKc5ikMucT8CCFOq7Rs4JiWUSsMg0aArOtEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Orientuje sie moze ktos jak z gwarancja u Zotaca ?

Naprawa / wymiana ?

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites

Mur7ik

 

 

Akurat Game rock nie grzeszy pięknoscią ale ma o 22% więcej finów od czegoś tam ale jest też Super JetStream .Tylko tam pisze już ze tylko 15% . Co do RGB to poczytaj sobie tutaj .

Jakbyś chciał wiedzieć to palit pisze bzdury na swojej stronie o gamerock i  JetStream

Oba posiadają tą sama ilość finów czyli 125 ;)

Co  do mojej sztuki to chińczyk zapomniał odpompować powietrze albo nie nalał cieczy do rurek .W każdym bądz razie trace gdzieś z 20 stopni.Na radeonie przy 80 stopniach nie da sie położyć palca dłużej niz 1s a tu mozna spokojnie z 10 sekund jakby było z 60 stopni max

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...