Skocz do zawartości

Niskie taktowanie RAM Ryzen


Recommended Posts

Cześć

 

Posiadam ram HyperX BlackFury DDR4 2400MHz Problem w tym, że w CPU-Z pokazuje 1200MHz.

Zainstalowałem AMD Ryzen Master i tam jest suwak do zmiany taktowania pamięci. Teraz pytanie brzmi czy należy tam to zmieniać czy gdzieś w ustawieniach płyty głównej tego szukać.

 

Z góry dz za podpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest jak być powinno i ma być 1200.

Częstotliwość rzeczywista i częstotliwość efektywna - poszukaj sobie w necie ;) .

Aaa ok. Ile to człowiek się uczy składając pc. Btw. A suwak o którym wspomniałem warto ruszać czy lepiej nie tykać? W AMD Ryzen master* 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej w biosie ustawiać takie rzeczy ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie to też w tym programie ustawił(i tak konieczny będzie restart by nowe ustawienia mogły funkcjonować). Sam używałem tego programu dosłownie chwilkę z czystej ciekawości żeby zobaczyć co i jak ale generalnie zawsze wszystko ustawiam w biosie/uefi.

2400MHz to troszku mało do Ryzena, minimum przyzwoitości to 2666MHz.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej w biosie ustawiać takie rzeczy ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie to też w tym programie ustawił(i tak konieczny będzie restart by nowe ustawienia mogły funkcjonować). Sam używałem tego programu dosłownie chwilkę z czystej ciekawości żeby zobaczyć co i jak ale generalnie zawsze wszystko ustawiam w biosie/uefi.

2400MHz to troszku mało do Ryzena, minimum przyzwoitości to 2666MHz.

Być może. Chociaż mi się wydawało, że dużych różnic w taktowaniu czy tam opóźnieniach przy amatorskim użytkowaniu nie zauważę(dotychczasowe doświadczenia stąd już chciałem dokupić druga kostke 8). Zwykle największą różnicę robiła ilość, a nie jakość. Na razie śmiga większy problem to, ze mam Win 7, który podobno nie jest w stanie wykorzystać Ryzenka, a tylko 10 ma wsparcie do niego. Z kolei kupować go mi nie spieszno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...