Skocz do zawartości

Ultrabook 13,3" kwota 2500-3700 (macbook air, zenbook?)


Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie zakupu nowego laptopa. Moje wymagania:

- 13,3" ładny wygląd, lekki,

- Dysk SSD 128-256gb,

- 8gb ddr,

- System,

- Do internetu, zdjęć filmów, podłączenia przez HDMI do tv, zdjęć, raz do roku montaż filmiku z wakacji w prostym programie,

- Obecnie miałem procesor i5 3317u, 4GB ddr, hdd, nowy musiałby być nie gorszy:)

 

To co mam na oku:

1) macbook air 2017 cena 3700-3800zł

Core i5 5360u 1,8-2,9Ghz 3mb cache

8gb ddr3 128gb ssd hd6000

+ bardzo mała utrata wartości, system

- wyświetlacz,

 

2) asus zenbook flip ux360 2350-2500zł (outlet)

Core m3=6y30 (900mhz do 2,2ghz)

8gb ddr3 128-256gb ssd, hd515, dotykowy

+ cena

- Procesor (obawiam się czy będzie ok i czy będzie lepszy od tego w starym lapropie)

 

3) zenbook ux310 2390zł (outlet)

Core m3=6y30 900mhz-2,2ghz

8gb 256gb ssd hd515 3200x1800 qhd dotykowy

+ cena

- Procesor, który nie wiem jak będzie się sprawował

 

Macie może jakieś inne propozycje? Co myślicie o powyższych? Procesor m3 byłby ok i wystarczający dla mnie?

Za macbooka jestem w stanie dać 3700 jeśli jest tego wart. Za inną markę chciałbym zapłacić poniżej 3000zł. Laptop na 2-3 lata.

 

Z góry dziękuję za sugestie:)

Jak powyżej.

Link to post
Share on other sites

Moze asus ux410ua -za 2800 pln da sie kupić z najtańszą konfiguracją z Core i3 7100U i hdd.

Jest to następca asusa ux310ua z nieco większym ekranem przy tych samych wymiarach matrycy.

Podświetlana klawiatura, dobry ekran, długa praca na baterii itp.

Jego wadą jest gąbczasta klawiatura której skok przypomina trochę skok klawiatur tabletów 2w1 zawsze możesz podejść do pobliskiego centrum i zobaczyć czy ci ona pasuje ( w sprzedaży jest jeszcze wersja Premium tego notebooka - asus ux430ua z lepszą klawiaturą i nieco cieńszymi wymiarami ale w cenie 3500+ pln ). Nie jestem pewien ale podejrzewam ze w asus ux330ua klawiarura jest podobnej jakości jako że w recenzjach na notebookchecku obu tych modeli narzekano na klawiaturę.

Tak tylko napisałem jakbyś nie wiedział o istnieniu nowszego modelu z Core i3.

 

Choć nie wiem co to za model z outletu skoro asusy ux310ua również zwykle były wyposażane w core i3 - Core i7

Sry *z nieco większym ekranem ( 14 cali ) przy tych samych wymiarach obudowy

A no i ten macbook to mimo że tn-ka to ma względnie małe błędy kolorów według notebookchecka, a pokrycie srgb mniej więcej takie jak konkurencja z przedziału ok 3000 pln - z wyjątkiem zenbooków i acera swift 7 bodajże

To była taka propozycja z wyższej części twojego budżetu. Niczego tańszego nie szukałem bo sam wybieram laptopa na studia tylko że potrzebuje takiego z podświetlana klawiaturą a takie trudno mi było znaleźć poniżej 2700 pln

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie jeżeli nie zależy ci na OSX to możesz rozglądać się za Xiaomi Air 13, to taki odpowiednik nieco tańszy i wyposażony w porównywalne podzespoły. https://www.gearbest.com/laptops/pp_421980.html tutaj poglądowy link, ogólnie jest dużo opinii o nim, zarówno pozytywnych i negatywnych (choć tych mniej). Może ktoś dopowie więcej, sam nie korzystałem jeszcze bo szekli brak.

Link to post
Share on other sites

A no i na allegro możesz łatwo wyhaczyć jakieś dobre oferty z asus ux310ua z Core i3/5/7 skylake/ kaby lake zamiast tego 5-watowego Core m, z ssd, w cenie okolo 3k pln.

 

Tylko że a zenbookach ux310ua występuje pwm - migotanie matrycy o częstotliwości 200 Hz gdy zejdziesz poniżej 20 - 25 % maksymalnej jasności ( chyba okolo 80 - 90 cd/m2 ).

Ekspozycji na pwm o tak małej częstotliwości mogą ale nie muszą towarzyszyć bóle głowy. Także zastanów się jak będziesz chciał używać go do oglądania filmów po ciemku z obniżoną jasnością.

W zenbookach ux410ua i ux430ua pwm nie występuje ( przynajmniej wg notebookchecka )

Link to post
Share on other sites

Xiaomi - odpada, kosztuje ok 4000zł a jest jeszcze mało popularny, wole wtedy macbooka bo nie traci na wartości.

 

3700 jestem w stanie dać tylko za macbooka z uwagi na niską utratę wartości.

 

Za wszystkie inne jestem w stanie dać poniżej 3000zł (biorę pod uwagę te tańsze z allegro z outletu po zwrocie)

 

Ux410 - widziałem, bardzo dobry wyświetlacz ale dość wysoka cena,

 

Ux360, ux310 - z lepszym procesorem około lub powyżej 3000zł.

 

Czyli ten procesor m3 przeciętny?? Czy lepszy od starego i5 3317u? Mimo więcej ramu i lepszego dysku będzie to nie lepszy laptop??

 

Dzięki za porady:)

Link to post
Share on other sites

Można by porównać rankingi na notebookchecku. Ja tam nie wiem nie miałem styczności z tym Core i5.

Mój znajomy miał Core m, chyba skylake w tablecie 2w1 i do przeglądania Internetu to to się nadawało. Nie pamiętam żeby on jakoś strasznie zamulał.

Ja sam miałem kiedyś Core i5 2410m i powiedziałbym że wydajność raczej porównywalna jeśli Core i5 nie szybszy.

Ale z drugiej strony to Core i5 2410m działał mi pod win7, a Core m koledze pod win8.1 w

Link to post
Share on other sites

huh 4k ? to za wersje z czytnikiem linii papilarnych w touchpadzie jak pamiętam, wersja z core i5-6200u/256GB/8GB RAM to jakoś 2-2,5k, ogólnie 3gen dalej jest spoko i daje radę (x230 hir, nawet wincyj vmków działa, kompilacje i tworzenie muzyki) poczekałbym na 8gen w sumie, bo tuż tuż podobno jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...