Skocz do zawartości

Piszczenie cewek Palit GTX 1080 Gamerock PE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stachoo86,

Recommended Posts

Witam, ostatnio zakupiłem nową kartę Palit 1080 i pojawił się problem z poszczącymi cewkami.
Dźwięk najbardziej dokuczliwy jest w trakcie grania głośne piszczenie w Minecrafcie (i zauważył to mój bratanek który w to gra) ja wcześniej tego nie słyszałem jak grałem w GTA V czy BF1 o dziwo w tych ostatnich jest mniej słyszalny, ale piszczenie też występuje.
Pytanie jak podejść do sprzedawcy czy reklamować czy oddać jako rękojmia ( niezgodność towaru z umową )
Karta kupiona z Allegro z odbiorem osobistym po przedpłacie, folia która była na karcie jest już zdjęta.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli nie masz włączonego V-sync w Minecrafcie to na pewno masz z 500 fps-ów przy tak wydajnym komputerze lub więcej, a przy tak dużej ilości klatek na sekundę to chyba nie ma karty która by nie piszczała. Natomiast GTA V i BF1 są o wiele bardziej wymagającymi grami i w nich na pewno masz w granicach 60-130 zależnie od rozdzielczości w jakiej grasz i cewek wtedy nie słychać ;). Włącz V-sync (Synchronizacja pionowa) w Minecrafcie i zobacz czy pomogło.

 

Aha, jak znam życie i wiele podobnych tematów to producenci nie uznają piszczących cewek jako usterki bądź wady sprzętu i reklamacje nic nie dają.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Cieszy mnie, że mogłem pomóc. Sam ostatnio doświadczyłem tego, jak jakieś 2 tygodnie temu dotarła do mnie moja gtx1080 i włączałem dla testu różne gry, które wcześniej miałem ustawione pod GTX 760 OEM, niskie detale, niska rozdziałka i brak włączonego V-sync i też nieraz było słychać cewki, najbardziej w DiRT 3 podczas ładowania menu kiedy to fps-y dobijały do 1000 :o, ale po przestawieniu opcji graficznych jest totalna cisza.

Link to post
Share on other sites

bmw5er

 

A ile karta ma dni ? kupiona przez neta do domu ?

 

Co do cewek może sie nieco wyciszą jak karta ledwo co włożona w slot . Mój palit na przykład w ogóle nie piszczy .Kwestia loterii bo np msi 970 piszczał szczególnie na początku , później przycichł nieco


bmw5er

 

Na jaki zegar ci poszła gpu i vram .

Mógłbyś nagrać kilkuminutowy filmik z bf14k ultra bez vsync gdzie widać mhz , temperaturę i rpm wentylatora bo bym chciał porównać czy mój w normie

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...