Skocz do zawartości

Propozycje upgrade pc za 700/800zł


Recommended Posts

Witam

 

Znalazło mi się na koncie wolne 700/800zł i chciałbym wydać te pieniądze na lekki upgrade pc.Co byście mi w tej kwocie proponowali ?  Monitor 1080p z cyfrowym wejściem,a komputera używam głównie do rozrywki i renderowania w adobe premiere pro ( amatorsko ) 

 

Mój pc 

 

i5 2500k

Gtx 650 

Tacens mars mp 600

ecs h61 h2 m2 

fortis 2

12gb ram (goodram + adata ( 8gb ) 

500gb segate 

phanteks p400

 

Dodam,że ten budżet jest tylko na podzespoły podnoszące wydajność,na zasilacz i ssd znajdę ewentualny budżet troszkę później. Myślałem,żeby kupić płytę asusa p67 za 300 zł z gwarancją za 300zł i podkręcić procesor,a za resztę pieniędzy kupić rx 560/gtx 1050ti po obniżkach cen. Jeśli już bym miał wybierać to którą kartę brać,rx czy gtx ? Jesli chodzi o gry w jakie gram to: ets 2,gta 5,wiedźmin 3,rocket league,bf (1,3,4 ),star wars battlefront i takie podobne ;) 

Link to post
Share on other sites

Raczej całość obecnego budżetu bym przeznaczył na grafikę. GTX 1050ti stoją po około 700-800 zł więc to i tak nie będzie jakiś demon, 2500K póki co wystarczy. Zmianą płyty i chłodzenia zająłbym się potem.

 

Zasilacz - firmy nie znam, ale źle to nie wygląda. GTX 1050ti z tego co kojarzę bierze 75W i nie wymaga dodatkowego zasilania, więc bez strachu.

Dysk SSD wstawiłbym nawet przed zabawą w OC procesora. Jeśli nie chcesz się bawić w instalację systemu od zera, polecam program Macrium Reflect. Korzystałem z niego dwa razy przy przenoszeniu raz partycji , raz całego dysku na SSD i obyło się bez żadnych problemów ;) A jak system zdrowy, to po co się bawić w reinstalla ;)

Link to post
Share on other sites

Gtx 650  - odsprzedasz za jakieś 200 zł (od biedy 125-150zł to zależy na kogo trafisz).

 

Więc masz już 1k.

 

Najważniejsze jest pytanie jak szybko znajdzie Ci się nowa ilośc gotówki, jesli np masz co 3-4 miesiace 800zł, to teraz bym dorzucił odrobinkę do:

 

GTX 1060 6GB,

Następny upgrade SSD 

Następny upgrade Procek + Płytka.

 

 

Ale osobiscie jesli obecnie masz taki sprzęt nic bym nie robił, zamiast tego odłożył 2600-3000 i kupił podobny sprzęt :

 

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Procesor: Intel® Core i5-7500 CPU @ 3.40GHz
Pamięć: 8 GB RAM (użyteczne 7.97 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Pro
 
 
 
EDIT: Sorry nie doczytałem do czego używasz komputera.
 
Poszedł bym wtedy w Ryzena jako pierwszy upgrade, ale niestety to wiąże się z wiekszym wydatkiem niz mozesz obecnie przeznaczyc.
Edytowane przez Dirindon
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym,żeby pierw podkręcić i5k/e na fortisie 2 do tych 4.4/4.5 ghz i czekać,aż przestaną kopać kryptowaluty i kupić kartę graficzną.Myślę,że do tego czasu na 90% spadną rx'y 560 i gtx'y 1050ti (przynajmniej te najgorsze wersje chłodzenia) do mojego budżetu i jak dojdą kolejne pieniądze (na 100% nie będzie to tak szybko ) kupić zasilacz SS 620w(620 przyszłościowo,bo na pewno kiedyś do mnie wpadnie gtx 1080ti :D )  i w dalszej kolejności kupić ssd i coś jeszcze. Byłaby to zła opcja ? Bardzo bym chciał ryzena i może gtx 1070,ale nie stać mnie na to :/

 

Ogółem nie przemawia do mnie nvidia z racji braku wsparcia dla nowszych gier dla starszych konstrukcji i braku lepszego programu do nagrywania powiedzmy gier tzw re live u amd.


Co do zasilacza to nie jest jakaś mega konstrukcja,ale nie ja go kupowałem,ale spokojnie te 300 wat jest w stanie dla sprzętu dać ;) 


Jak sądzicie,czekać aż karty stanieją,a póki co płyta do oc ? 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

ja również zacząłbym od płyty a potem zasilacz i dopiero grafika bo zanim to wszystko zrobisz to jest szansa że rynek choć trochę się uspokoi . 

a w najgorszym razie weźmiesz coś na czym słabo się kopie i nie schodzi typu gtx780 - wcale nie taki slaby a względnie niedrogi jak na swoją wydajność ale za to trochę prądu żłopie i na tym zasilaczu to strach .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po tym co do tej pory robili nie powinieneś się dziwić . Jedynie supremo m1 był super zasilaczem - ale to nie była ich konstrukcja ale rebrand schodzącego już wtedy z półek modelu High Power bodajże . Później było od czarnej listy jak deusy m1 po powodujące nieraz niestabilności vero l1 aż po przyzwoite ale źle wycenione supremo l2/m2 , wpadkę z identycznymi fm1 550 i 650w {innny tylko 1 kondensator + krzywa obrotów wentylatora} , na koniec supremo fm2 które przy mocnym użytku potrafią być naprawdę ciepłe ale jako że to nowa konstrukcja to jeszcze ciężko powiedzieć czy i jaki to ma na nie wpływ . Pewne jest tyle że brak OTP za prawie 400zł to kpina .

Nie raz to napisałem i dalej podtrzymuję :

 

SPC niech sobie lepiej da spokój z zasilaczami a niech się zajmie obudowami i chłodzeniami bo to im dobrze wychodzi .

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

Xfx miały chyba problemy z piszczącymi cewkami lub wadliwymi wentylatorami :( a ten corsair ma jednak trochę mało mocy i chyba produkuje go firma,która produkowała codegony i inne shity więc wolę nie ryzykować :P  Ten vero posłużyłby mi max 2 lata i później bym go zmienił :)

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites
Xfx miały chyba problemy z piszczącymi cewkami lub wadliwymi wentylatorami :( a ten corsair ma jednak trochę mało mocy i chyba produkuje go firma,która produkowała codegony i inne shity więc wolę nie ryzykować :P Ten vero posłużyłby mi max 2 lata i później bym go zmienił :)
Akuratnie ten XFX nie ma żadnych problemów z wentylatorami, a ten Corsair jest sprawdzony i ma DC/DC także na pewno o wiele lepsze zasilacze od SPC, dodam że SPC słabo trzyma napięcia.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...