Skocz do zawartości

Smartfon do ~1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez piwot,

Recommended Posts

Zamierzam po prawie dwóch latach użytkowania smartfona Microsoft Lumia 640, "przesiąść się" na androida. Jestem fanboy'em Xiaomi, więc jest opcja zamówienia z Chin. Póki co rozmyślam nad:

-Xiaomi Mi6

-Xiaomi Mi5s

-Samsung Galaxy S7 (używany)

Możecie podawać swoje propozycje, tutaj podaję informacje odnośnie telefonu, który chciałbym kupić:

budżet: ok. 1500zł
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu: Polska lub zamówienie z Chin
nowy czy używany: W wypadku Samsunga tylko używany wchodzi chyba w grę
preferowany rozmiar wyświetlacza: Obojętne mi to
preferowany system mobilny: Android
do czego będę używać urządzenia: dzownienie, facebook, instagram, zdjęcia

Z góry dzięki za rady :D 

A i proszę, aby nie był to Huawei, Lenovo ani Asus 

Edytowane przez MeltiZ
Link to post
Share on other sites

Twoim wymaganiom sprostał by telefon za 600zł ale jeżeli chcesz mówić że masz fajną słuchawkę to mogę polecić do 1500zł Moto g5+.Czysty android - lepsze wyniki wydajnościowe niż reszta w tej półce cenowej co daje Ci korzyść w postaci tego że możesz więcej apek w tle odpalić.Dlaczego nie polecam ŻADNEGO xiaomi? Bo to super fajna firma jadąca na niższej marży od wszystkich ale nie mają pasma częstotliwości 800mhz.Pomijam już fakt że mają najcięższą nakładke na rynku(gdy 2 lata temu wchodzili na rynek to potrafili napisac że system telefonu to miui a nie android) co jest gwarancją tego że telefon będzie Ci mulił po roku jak nie szybciej. Ponadto ma fajne wyniki wydajności wszystko fajnie alenp jakość odtwarzanego dźwięku to miernota to samo zdjęcia są niby ok ale jak porównasz do innych to już słabo to wypada.Reasumując Do 1500 zł na czystym andku moto g5+ z nakładką j7 2017(podobna wydajność ale przepiękny design)

Link to post
Share on other sites

Za 1500 w niemieckim amazonie dostępny był już galaxy s7, więc lada moment i w Polsce może pokazać się taka oferta, zwłaszcza po 13 września. Nawet w Polsce widziałem gdzieś za 1,5 tyś nówkę już. 

Cezicezi - telefon za 600zł nie odstaje tylko parametrami, ale i jakością wykonania. Większość xiaomi w kraju masz na SD, co umożliwia wgrywanie romów, więc pewnie i taki bez MIUI się znajdzie. W tej cenie (1500zł) każdy telefon spełni Twoje wymagania. 

 

Ostatnio widziałem też one plus 5 w cenie 1500zł - może warto pomyśleć o nim mimo efektu żelki? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@dawid13

Sam taki mam i jakoś kurcze się na zawiesza cud i tyle. Autor tematu ma wymagania minimalne.Instagrama messangera itd uciągnie 99% smartfonów i zarazem 99% może się na nich czasem przyciąć takie apki nic nie zrobisz. Jeżeli chodzi o gry dajmy na to Hearthstone czyli jedna z bardziej wymagających to wystarczy 2gb ram i procesor na poziomie snapa 410 np (j5 2015 moto g3) a już każdy lepszy telefon da radę na jeszcze większej rezerwie. Czy jest sens bawić sie w używane telefony niewiadomo jakiego pochodzenia? Nie stać nie kupuj i tyle. Jak już brać telefon nie nowy i nie prosto ze sklepu to tylko od kolegi którego sie dobrze zna bonigdy nie wiesz czy telefon nie ma jakichś blokad czy w ogóle ukrytych usterek. Szczególnie gdy wymagania są standardowe a nie wygórowane. Autorze tematu szkoda aż tyle kasy pakować w telefon ten za 3 tysiące i ten za 700 mają zacząć się ciąć po 2 latach np: galaxy s6 jeszcze nie dawno najlepszy smartfon na rynku a teraz nie raz słyszę że zacina się i 'chyba pora na coś lepszego'. Jeżeli chodzi o lg k10 2017 nie polecam dużo osób go reklamuje. Fajną opcją jest Nokia 5/6 porządny aparat czysty android telefony które się jakoś nie wyróżniają ale też nie ma na co narzekać.

Link to post
Share on other sites

Za 1500 w niemieckim amazonie dostępny był już galaxy s7, więc lada moment i w Polsce może pokazać się taka oferta, zwłaszcza po 13 września. Nawet w Polsce widziałem gdzieś za 1,5 tyś nówkę już. 

Cezicezi - telefon za 600zł nie odstaje tylko parametrami, ale i jakością wykonania. Większość xiaomi w kraju masz na SD, co umożliwia wgrywanie romów, więc pewnie i taki bez MIUI się znajdzie. W tej cenie (1500zł) każdy telefon spełni Twoje wymagania. 

 

Ostatnio widziałem też one plus 5 w cenie 1500zł - może warto pomyśleć o nim mimo efektu żelki? 

Oglądałem recenzję one plus 5 i nie wiem czy jest lepszy od m.in. Mi6 lub swojego poprzednika jakim jest (o ile się nie mylę) one plus 3t

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@cezicezi
Ciężko wręcz podsumować Twoje teorie, myślę, że każdy kto przeczyta wysunie podobne wnioski. Ciekawi mnie tylko kwestia Twojego doświadczenia z telefonami, ale nie tego z recenzji internetowych tylko użytkowego, bo snujesz tutaj teorie które wyglądają na streszczenie tego co przeczytałeś w necie i zinterpretowałeś po swojemu.

Ma kolega budżet, chce zainwestować w telefon który będzie solidny i dobry, a cana w jakiej planuje zakupić daje możliwość zakupu flagowca, proszę bardzo, polecam. Nie tylko wydajność i jakość fot się liczy w telefonie, to także akcesorium, którego używamy chcąc nie chcąc codziennie.

 

@MeltiZ

Pooglądaj porównania mi6 vs OP5 i wyciągnij sam wnioski, bo sam wiesz czego najbardziej potrzebujesz, oba telefony można polecić.

Galaxy S7 można kupić nowego za te 1500zł, ale zapewne trzeba się troszkę wysilić aby dostać coś sensownego z gwarancją, ew. poczekać na jakąś promocje.

 

Wszystkie z tych trzech telefonów są godne polecenia i śmiało możesz kupować, ale który z nich będzie najlepszy dla Ciebie, pod względem funkcji i wyglądu musisz zdecydować sam, my możemy tylko polecić co się opłaca i napisać na co należy zwrócić uwagę ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...