Skocz do zawartości

Wydajność Crysis AMD Radeon 6870


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kotecek

Sprzęt mniej więcej podobny mam:

- Phenom II X4 955

- 8 GB DDR3 1333MHz

- GeForce GTX 470 - 1280MB

 

Wyniki z Crysis na pełnych detalach bez AA i Aniso. System Windows 7 64bit. Vsync OFF. Taktowanie procesora i karty - domyślne.

- 800x600 = 49fps

- 1024x768 = 48fps

- 1280x960 = 44fps

 

Tak więc powinno być nieco słabiej u Ciebie z uwagi na słabsza kartę.

 

PS: Mam taki sam monitor... ale mi się spaliło coś w nim i podświetlenie matrycy szwankuje. Tzn nie nadaje się do uzytku :) Ale by ze mną przez 7 ładnych lat :jupi:

 

EDIT: Chyba temat odkopałem. Myślałem ze to z kwietnia :rotfl:

Link to post
Share on other sites

na pojedyńczych gpu jedyny grywalny tryb w crysisa to detale na high (nie Very high) + ewentualnie 2xAA przy mocniejszych konfigach (powinniśmy). Akurat w tej grze radeony są odrobinę wydajniejsze, na 6950 jest w przypadku jaki napisałem (nie licząc momentów) 60fps.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt mniej więcej podobny mam:

- Phenom II X4 955

- 8 GB DDR3 1333MHz

- GeForce GTX 470 - 1280MB

 

Wyniki z Crysis na pełnych detalach bez AA i Aniso. System Windows 7 64bit. Vsync OFF. Taktowanie procesora i karty - domyślne.

- 800x600 = 49fps

- 1024x768 = 48fps

- 1280x960 = 44fps

 

Tak więc powinno być nieco słabiej u Ciebie z uwagi na słabsza kartę.

 

PS: Mam taki sam monitor... ale mi się spaliło coś w nim i podświetlenie matrycy szwankuje. Tzn nie nadaje się do uzytku ;) Ale by ze mną przez 7 ładnych lat :P

 

EDIT: Chyba temat odkopałem. Myślałem ze to z kwietnia :)

Ale w Crysis 6870 przegania odrobinę 470. Zobacz testy.

czy mógłbyś sprawdzić ile masz klatek w misji assault.

Dzięki.

 

PS. Włącz AA x2 jak byś mógł

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Szczęście nie odinstalowałem Crysisa po ponownym przejściu. Jeśli będę miał czas wieczorem to zarzucę bez AA i z AAx2. Standardowo Frapsem test na 1 minute czy 90 sek. jest ustawiony to tak zrobię. Ale tylko w 1024x768 na full w DX10 bo jakoś nie mam upodobań do testowania. Wolę pograć w druga część ;)

 

Rzeczywiście Radek nieco szybszy od GeForce. Myślałem, ze ogólnie ten Radeon jest wolniejszy od mojej karty i bardziej ma wydajnosć GeForce GTX 460 1GB. No ale człowiek omylny jest :P

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Myślałem, że Radek HD6950 jest na równi z GTX 470. No ale widać jest szybszy ;) Odpaliłem drugiego kompa to zaraz się sprawdzi.

 

EDIT: Testy Frapsem. Długość testu 3 min. Ruszyłem autosejwu w doku do pierwszegoo hangaru, gdzie było strzelanie i potem w okolice drugiego hangaru gdzie obok budynku też było strzelanie. Podjechał pojazd i go wysadziłem i potem do doków obok niszczyciela, gdzie też strzelali co nieco.

 

1. Detale pełne. 1024x768. AA i Aniso OFF - 43,589fps

2. Detale pełne. 1024x768. AAx2. Aniso OFF - 43,622fps

 

A więc wyniki jednakowe. Ale mam pewne zastrzeżenie co do drugiego wyniku. Włączyłem w sterowniku AAx2 ale ja tego w grze nie widziałem aby mniej schódkó było. Z AAx8 tak samo jak by Aa nie było. Mnie to generalnie lata bo ja mam AA w sterowniku zawsze na OFF. Ale chyba w drugim teście mimo włączeni tego w sterowniku to w grze chyba nie działo toto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...