Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kilka dni temu zlozylem nowy zestaw ;-) w zasadzie od miesiaca ale czekalem na kilka podzespolow...

Po zlozeniu wszystkiego do kupy bylo kilka problemow pierwsze byl to brak obrazu z ktorym sie dosyc szybko uporalem dosiskajac jeden z przewodow zasilajacych procesor...

Natomias jednego nie moge ogarnac restart komputera zaraz po jego wlaczeniu, a dokladnie wyglada to nastepujaco...

Uruchamiam komputer wszystko sie ladnie elegancko odpala 3sek restart i od nowa odpala sie i wszystko chodzi juz bez restartow. Tylko skad i dlaczego ten restart... ?

Obudowa ktora zakupilem niestety nie ma glosniczka by odczytac co powoduje bledy... Ale... moja plyta glowna jest wyposazona w cos takiego jak Q-Code LEDs nie wiem czy to akurat to oczym ja mysle... zaczelem filmowac moment restartu by odczytac cyferki z LED wyswietlacza i tuz przed restartem wyswietla sie na moment kod 2F co w instrukcji opisane jest jako....

2B - 2F Memory initialization

Co niestety nie wiem jak to zinterpretowac, na dobra sprawe nie wiem czy to wlasciwie ram wywoluje ten blad...

 

Co zrobilem wyciagnelem jedna kosc pozostawiajac jedyne 4 GB, rezultat ? Brak rezultatow... zmienielem miejsce przesunelem ja blizej procesor, rowniez brak rezultatu... Wyjelem calkiem, rezultat ? Brak obrazu :(

 

Odlaczylem rowniez urzadzenia sata tak by wyeliminowac dodatkwe urzadzenia...

Wiec co mi pozostaje ?

Czy moze to byc wina pamieci badz moze napiecia jakie jest ustawione czy tez czestotliwosc ?

 

A oto wszystkie graty:

 

Asus P8P67 DELUXE Intel P67 (Socket 1155) DDR3 Motherboard

Intel Core i7-2600K 3.40GHz (Sandybridge) Socket LGA1155 + Scythe Ninja 3

Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP X2 Grey Series

1GB Asus GTX 560 Ti DirectCU II

650W Seasonic X-650, Modular, 80 PL

 

Moze uzytkownicy tej oto plyty beda wiedzieli wiecej jak interpretowac owe oznaczenie.

Wszystkie propozycje podpowiedzi czy tez rady beda mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...