Skocz do zawartości

Modernizacja . Co wymienić ?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie mam wielką prośbę otóż chciał bym się dowiedzieć co mogę zmienić / dodać w moim komputerze aby powiedzmy spokojnie pograć przy średnich niskich detalach (z płynnością) w nowe gry ... oczywiście wymagania wymaganiom nie równe to obierzmy za cel Black Ops , Assasin Creed 2 . Rzecz jasna chciał bym jak najmniej wydać . I z góry proszę o potraktowanie tego poważnie , błagam bez postów typu chcesz komputer do gier to "se" kup nowy i musisz mieć "w pyte" pieniędzy itp. , itd. :( (dodam jeszcze przeważnie używam rozdzielczosci 800x600 / 1024x746 . Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc ;)

 

 

No i moja uboga specyfikacja

 

Procesor:

 

AMD athlon II X2 240

Płyta główna:

 

asrock N68-s

Pamięć RAM:

 

Kingston 2GB DDR2

(Kingston?) 1GB DDR2

Dysk twardy:

 

Samsung 500GB

139 zł

Karta graficzna:

 

GeForce 9400GT 1GB ddr2

Zasilacz:

 

Gembird 330W

Link to post
Share on other sites

No od procesora można zacząć - polecam od siebie Athlona II X4 640 (lub podobny). No ale ten procesor jeszcze taki zły nie jest.

 

Żebyś mógł zacząć myśleć o zmianie karty graficznej najpierw musisz wymienić zasilacz - najlepiej Corsair lub OCZ nie gorszy niż 500W - koszt 200 zł. (zawsze lepiej mieć zapas).

 

Z kart graficznych - nie gorsza niż GeForce GTS450 (najtańsze po 330 zł.) lub Radeon HD5770 (poniżej 400 zł.) - wydajność jest podobna. Do Twoich rozdzielczości lepsza nie jest potrzebna - ta dwójka poradzi sobie z każdą grą nawet w 1680x1050 :(

 

Szkoda tylko, że nie podałeś najważniejszego - budżetu (oraz czy części mogą być używane).

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi a więc tak budżetu powiedzmy nie mam bo jak nie kupie teraz to w przyszłym miesiącu , chociaż wolał bym pójść po najniższej linii oporu :(

części używane pewnie że tak , a co powiecie o zmianie jedynie procka i zasilacza ?

Dało by to zamierzony efekt ( bo w gruncie rzeczy taki miałem najpierw zamysł )

 

No i takie osobne pytanie leży u mnie w domu GeForce 210 ale to taka sama słaba klasa ?

Link to post
Share on other sites

Znacznie lepszą wydajność uzyskasz zmieniając grafikę i zostawiając procesor niż na odwrót. Twoja obecna grafika jest baaaardzo słaba.

Tak więc, ja na Twoim miejscu zmieniłbym zasilacz, następnie grafikę a na końcu procesor. Jeśli budżet miałbyś ograniczony to możesz kupić zasilacz i grafikę a procka podkręcić do momentu kupna nowego.

Link to post
Share on other sites

No i takie osobne pytanie leży u mnie w domu GeForce 210 ale to taka sama słaba klasa ?

Zdecydowanie za słaba.

lepiej kupić samą kartę graficzną i trochę podciągnąć procka.

Żeby kupić kartę graficzną trzeba dodatkowo zmienić zasilacz.

 

Tak więc procesor na razie sobie zostaw - ewentualnie wykręć z niego te 3,5GHz :( Cena za GTS450 oraz zasilacz 500W to około 500 zł. czyli chyba jeszcze nie aż tak dużo ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...