Skocz do zawartości

Wybór monitora


Recommended Posts

Witam,

 

na początku przyszłego miesiąca zamierzam wymienić kartę graficzną wraz z monitorem (FHD, 60hz). Komputer używany w 99% do gier maści wszelakiej - również w moby/fps (overwatch) Szukając jednak "tego jedynego" zacząłem się zastanawiać nad następującą kwestią. 

 

Powiedzmy że decyduję się na kartę high-endową typu GF 1070 lub 1080. I na nich prawdopodobnie wyciągnę 100+ FPS zarówno w rodzielczości 2k jak i FHD w grach typu LoL czy Overwatch. Ale już w przypadku gier AAA jak np. Wiedźmin różnica pomiędzy tymi rodzielczościami to średnio 20-30 fps. Np. we wspomnianym wiedźminie z kartą 1080 jest to 80 fps w FHD i 60 fps w 2k. 

 

Tu powstaje następujące pytanie. Czy lepiej iść w monitor 2k 144hz i wykorzystywać to odświeżanie jedynie do mniej wymagających gier, czy zostać przy FHD i korzystać z tych 144hz (lub mniej/więcej to też w sumie pytanie do was) w większej ilości produkcji.

 

Jednocześnie prosiłbym o propozycję takiego monitora :

 

- 2k/FHD w zależności od odpowiedzi na powyższe

- wysoka wartość odświeżania

- G-Sync(?)

- wygląd "nie-odpustowy" - przykładowo acer predator wygląda moim zdaniem paskudnie. Chciałbym coś mniej pstrokatego i nie-gamingowego.

- wielkość 24-27 jak rozumiem w zależności od rozdzielczości. Biurko mam dość standardowej wielkości.

 

Asus ROG PG279Q wydaje się ok, wizualnie średnio ale nie ma dramatu. 

Z FullHD Lenovo Y27G, podoba mi się to zakrzywienie. 

Edytowane przez Honnou
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...