Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do amplitunera - czy potrzebna?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Witam. Planuję zakup dwóch kolumn podłogowych i amplitunera, które będą podłączone do komputera. Jeszcze nie mam wybranego konkretnego zestawu, ale wiem że będzie to nowy sprzęt w kwocie do 2000zł za całość, a więc daleko do high-endu. Jeśli chodzi o przeznaczenie, to raczej pełen zakres: muzyka, filmy, gry  :P Mam zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie głównej Msi Z170-Pro. Jednak z tego co czytałem, podobno ta płyta ma bardzo kiepskiej jakości dźwięk (Realtek oczywiście). Audiofilem nie jestem, ale mając nawet taki sprzęt ze średniej półki warto byłoby mieć też dobre źródło dźwięku... W związku z tym mam pytanie, czy warto dokupować kartę dźwiękową? Jeśli tak to jaką? Wewnętrzna czy USB? Na płycie głównej mam tylko PCIe, brak zwykłego PCI. Raczej chciałbym się zmieścić w kwocie do 150zł. 

 

Jeszcze jedna kwestia, co do której nie jestem pewien: mam kartę graficzną Nvidii (GTX 1060) i zauwazyłem że zainstalowały mi się jakieś sterowniki Nvidia HD Audio. Czy to oznacza, że karta graficzna robi też za kartę dźwiękową?  :roll: Przyznam, że nie kumam.

Edytowane przez SignumPL
Link to post
Share on other sites

Nie, tylko te na mini-jacki (analogowe?).

 

Mógłby mi jeszcze ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym audio na karcie graficznej? Będzie to grało lepiej od Realteka, jeśli podłączę amplituner do karty graficznej kablem HDMI?

Z tego co właśnie zdążyłem wyczytać, karta graficzna nie rusza w żaden sposób sygnału audio tylko podaje go dalej poprzez HDMI, a dekodowaniem zajmuje się już amplituner (czyli robi jednocześnie za kartę dźwiękową i wzmacniacz). Jakość dźwięku w tym przypadku będzie zależała tylko i wyłącznie od tego jaki amplituner sobie kupię, a karta dźwiękowa w komputerze jest zbędna. Dobrze rozumiem?

Edytowane przez SignumPL
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupisz amplituner z funkcjami sieciowymi(Wifi) to słuchania audio z pc nie jest potrzebny nawet kabel HDMI. Wystarczy domowa sieć wifi i odtwarzacz (program) obsługujący standard DLNA(Jriver Media Media Center lub PowerDVD). Oba programy mogą stworzyć domowe serwery plików. Tv możesz mieć w dowolnym pokoju. Co innego gdy chcesz grać w gry na dużym ekranie. Wtedy audio musisz wyprowadzić kablem HDMI do amplitunera. Za pomocą HDMI możesz wysyłać samo audio lub jeśli potrzeba audio+wideo.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...