Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

Przeżyłem szok... niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w 3D (aktywnym!) mam więcej klatek niż w 2D przy tych samych ustawieniach? Nawet jeśli obraz generowany jest SBS to mimo wszystko każdy efekt (mimo iż w mniejszej rozdziałce) renderowany jest 2-krotnie. 

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu , że wydadzą patcha , który tą grę ładnie zooptymalizuje

Link to post
Share on other sites

Poczekajmy na patcha od Crytek'a. Tymczasem proponuje pobawić się tym :

No to tak :

1.Robisz kopię zapasową plików autoexec i systemcfg z folderu z grą. Następnie pobierasz i wypakowujesz http://secure.mycrys...5a6a04c2a314339

2.Wrzucasz do Origin/C3

3.Otwierasz i ustawiasz jak chcesz :D Tutaj mój config

    Spoiler

    

http://img341.imageshack.us/img341/8128/aaaconfig.jpghttp://img832.imageshack.us/img832/2690/aaaconfig2.jpg

4. Klikasz Apply Settings i podajesz ściężkę gdzie podana jest gra (Origin/C3), zapisujesz

5.Grasz :D

 

Pomogło, nie ma przycinek i jest ponad 100 fpsów, rzadko spada poniżej. Ale to chyba są ustawienia na najniższych detalach?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

bo Cepid A***a przejmował nad nim kontrole i potrzebny był świerzak który wejdzie w kostium z już ulepszonymi częściami czyt. > komórki które chronią nanokombinezon i rozwijają go ;) < Prorok to po części >Cepid/Maszyna/Kawałki człowieka

W jedynce było więcej osób posiadających nanoskafandry (nawet Koreańczycy je mieli). Zresztą one zostały przez kogoś kiedyś wyprodukowane (na ziemi przez ludzi) zatem nie można wyprodukować znowu? Dziwię się, ze ani CELL ani rząd nie pomyśleli o tym...
Link to post
Share on other sites

W jedynce było więcej osób posiadających nanoskafandry (nawet Koreańczycy je mieli). Zresztą one zostały przez kogoś kiedyś wyprodukowane (na ziemi przez ludzi) zatem nie można wyprodukować znowu? Dziwię się, ze ani CELL ani rząd nie pomyśleli o tym...

 W założeniu Hargrave'a i Rush'a skafander miał ewoluować żeby stać się idealną bronią na obcych. Dlatego w 2 części gry w rozmowie z ,,zakiszonym" Hargrave'em dowiadujesz się, że w kostium były zaimpletowane komórki i technologia obcych(z katastrofy tunguskiej) i dla tego w jedynce i dwójce jak walczyłeś z cepidami to były te niebieskie przebłyski i częściowe restarty kostiumu i zakłócenia bo komórki reagowały. Po 1 części nanokombinezon 2.0 miał Prorok i Psychol bo oni przeżyli nie wiem jak zginął Nomad bo w 3 gdy czytałem wszystkie dokumenty to przy nim było napisane ,,dane usunięto". A w jedynce koreańce mieli namiastkę nanoskafandra ;) bo stworzyli je na szybko z tego co znaleźli. Podsumuwując możnabyło stworzyć kolejne skafandry ale nikt nie był w stanie stworzyć tak dobrych jak te z oddziału raptor i innych pochodnych oddziałów z pierwszego rzutu kostiumów ;). Mówione jest o tym w 2 i 3 ;). A propo tego że Prorok ma ,,wyjątkowy" kostium to fakt, że on od początku pchał się do kontaktu z cepidami żeby jego wdzianko ewoluowało ;) (w jedynce znika z lotniskowca na wyspę i tam spotyka cepida alfa>zabija w tych 23latach pomiędzy 2 a 3 częścią kolejne ,,roje" obcych w Tokio, Rosji itp. na całym świecie i przyjmuje kolejne ulepszenia od obcych ;). Więc tylko prorok był tak rozwinięty bo już ześwirował z ulepszeniami i poświęcił dosłownie ,,wszystko" :D ehh... rozgadałem się :P ale, że tak powiem zafascynowałem się tym tematem i dużo o nim czytałem ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Podsumuwując możnabyło stworzyć kolejne skafandry

Można było - ale nikomu się nie chciało? Hmmm, uważam, ze tu jest jakiś błąd fabuły bo przecież na świecie jest tyle krajów, zainteresowanych taką technologią (vide. Korea Płn, zapewne Chiny, Bliski Wschód, jakieś organizacje typu CELL czy nasza poczciwa Alkaida) że nie mogę uwierzyć w ten wątek fabuły.

 

BTW- (imo) skoro Koreańczycy mogli mieć namiastkę skafandra to i inne nacje też - i tylko kwestią czasu było ich 'automatyczne' ulepszanie...

 

 

Po 1 części nanokombinezon 2.0 miał Prorok i Psychol bo oni przeżyli nie wiem jak zginął Nomad bo w 3 gdy czytałem wszystkie dokumenty to przy nim było napisane ,,dane usunięto".

Właśnie, skoro z Psychola 'zdarto' nanokombinezon to gdzie on jest? I gdzie jest nanokombinezon Nomada? W jedynce nanokombinezony ulegały autodestrukcji zapewne więc owy, który nosił Nomad sam się zniszczył, co nie?

Link to post
Share on other sites

Ja to rozumiem tak na zdrowy rozum ;) i na podstawie tego co czytałem więc>> CELL=wielka tajna organizacja, która nie odda swojej technologii(tak jak pisałeś autodestrukcja kombinezonu to jedno z tych zabezpieczeń) poza tym według fabuły wiesz oni mieli więcej czasu na stworzenie tego kostiumu bo ponad 100lat(katastrofa tunguska 1908 a ich ekspedycja 1919 i wtedy powstaje organizacja ;) więc jestem pewien że innym krajom zajęłoby to o wiele dłużej biorąc pod uwagę, że nie mają tych elementów z katastrofy tunguskiej które zabrał >> Hargrave i Rush. I masz racje wiele krajów byłoby zainteresowanych fajnymi technologiami ale logika sama mówi, że ,,fajne,, technologie są strzeżone i inne kraje o nich nie wiedzą a Koreańczycy mieli po prostu szczęście że na ich wyspie był ten wrak statku.  Nanoskafander bez specjalnej implementacji komórek z katastrofy tunguskiej za pomocą technologii Hargrave'a nie ulepszył by się do tego stopnia co NANOSUIT 2.0 ;) potwierdzeniem tego są jego słowa. Innymi słowy >> NIKT nie potrafił i nie potrafi zrobić takiego nanoskafandra jaki zrobił Hargrave z Rushem tylko oni tak ogarnęli tą technologi i ONI wymyślili w ogóle to połączenie :). Kurde czy tylko ja słuchałem dialogów!! Gdy w 2 i w 3 mówione było >> co to za kostium?! Jakie ulepszenia!!? lub Nie potrafimy odtworzyć tej technologii tak dobrze więc kradniemy i zdzieramy kostiumy i badamy je, przecież tylko dlatego gonili ich i łapali żeby mieć tą technologię. I tutaj masz odpowiedź na swoje 2 pytanie bo moim zdaniem na zdrowy rozum kostium Psychola był zniszczony całkowicie po zdjęciu i nadawał się tylko do badań, a że oni i tak mając próbkę do badań nie potrafili odtworzyć tego więc po prostu nie ma tych kombinezonów i zostaje tylko prorok ;). Aha i na potwierdzenie moich słów w 3 części gry jest pokazane jak wygląda człowiek i skafander gdy na siłę zdejmuje się z niego kostium. (który jest z nim połączony jak nowa część ciała). Poza tym tutaj wchodzi jeszcze wątek tego że CELL sprzeciwił się polityce jego twórców i zaczęli po prostu niszczyć te skafandry bo były zagrożeniem ale to temat rzeka jeśli chodzi o to, że marzenie Hargrave'a nie paawoało wszystkim w Crynet. Aha i jeśli debatujemy na tematy związane ze światem Crysis'a to trzymaj się granic informacji podanych przez twórców ;) więc nie doklejaj tam organizacji typu al kaida lub chiny bo nie mamy na ten temat informacji o nich w grze, a i tak moim zdaniem al kaida nigdy nie interesowałaby się taką technologią im zależy na rozgłosie a nie na cichych akcjach ze skafandrem  :wariat: .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj będę testował - natomiast mam pytanie co do sterowników. Obecnie posiadam 12@11 bodajże i zastanawiam się czy ostatnia beta bodaj 13@5 wpłynie pozytywnie na klatki. (Nie chciałbym na próżno instalować nowej bety jeśli nic nie wniesie (R 7850 @1200/1450)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

Aha i jeśli debatujemy na tematy związane ze światem Crysis'a to trzymaj się granic informacji podanych przez twórców ;) więc nie doklejaj tam organizacji typu al kaida lub chiny bo nie mamy na ten temat informacji o nich w grze, a i tak moim zdaniem al kaida nigdy nie interesowałaby się taką technologią im zależy na rozgłosie a nie na cichych akcjach ze skafandrem :wariat: .

Owszem, lecz akcja dzieje się na planecie Ziemia w określonym czasie, na planecie na której poza USA są jeszcze inne kraje, które dążą do dominacji (vide. Chiny) - dlatego o tym napisałem. Zresztą jest to pomysł na kolejną grę (lub odsłonę serii) skierowany w stronę twórców, których ludzie zapewne przeglądają informacje, opinie i komentarze o swojej grze na największych forach internetowych różnych krajów :P

 

Poza tym... poza tym to -

 

Nie mam (jeszcze) tej gry. Napiszcie mi jak laikowi (...)

:D



I jeszcze jedno -

 

Cell objęło kopułą NY by bronić swojego źródła energii , które się tam znajdowało.

CELL to organizacja, która ma większe uprawnienia i siłę niż rząd Stanów Zjednoczonych?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Akcja koło wieży. Bieganie po polu wśród rakiet, w celu jak największego obciążenia karty.

GTX 670. Gra, VERY HIGH wszystko. SMAA x2, 1080p, Vsync ON. Mimo dość niskiej jak dla mnie wartości, proszę zwrócić uwagę na stabilność fps - rzecz nieosiągalna na karcie czerwonych, nie wspominając już o tym, że pewnie w życiu nie miałbym 40 klatek na radeonie przy tych ustawieniach. W tweaku jest magiczna opcja Windowed Fullscreen - gra dzięki temu śmiga na pełnym ekranie z włączonym Vsync i znika problem fps lokującego się na 30/60 klatek. Zmienia się on dynamicznie tak jak to ma miejsce bez Vsync przy czym obraz jest zauważalnie płynniejszy.

 

Tweak jak poniżej.

 

http://img811.imageshack.us/img811/7139/80171218.jpghttp://img717.imageshack.us/img717/8255/33488295.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Za łatwa jest. To jest główny problem. Podobnie było z Dishonored - tam teleport robił z gracza Boga. Tu mamy łuk i niewidzialność - jeszcze większa przewaga. Na najwyższym poziomie, można to przejść bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Owszem, lecz akcja dzieje się na planecie Ziemia w określonym czasie, na planecie na której poza USA są jeszcze inne kraje, które dążą do dominacji (vide. Chiny) - dlatego o tym napisałem. Zresztą jest to pomysł na kolejną grę (lub odsłonę serii) skierowany w stronę twórców, których ludzie zapewne przeglądają informacje, opinie i komentarze o swojej grze na największych forach internetowych różnych krajów :P

 

Poza tym... poza tym to -

 

:D

 

I jeszcze jedno -

 

CELL to organizacja, która ma większe uprawnienia i siłę niż rząd Stanów Zjednoczonych?

 

Tak rządu już nie ma. CELL zajął stołki w Waszyngtonie. I ma monopol na władzę na świecie.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Odpaliłem to cudo (killer komputerów) na moim dwuletnim bubie i taki killer z niego jak z koziej pupy trąbka :) Standardowo 1024x768, detale na max, Aniso 4x, AA wyłączone i 20 fps jak skała (frame limiter od MSI). Sprawdziłem w 1280x960 i tak samo. Skoro z limiterem jest 20fps cały czas to pewnie szybciej by szło ale to nie jest już potrzebne. Po za tym grafika jest bardzo bardzo ładna i podbnie się gra do tego co było w Crysis 2. Mi się podoba takie coś. To heja :)

 

Sprzęt: Phenom II X4 955 - 3,2GHz, GeForce GTX 470, 16GB DDR3 1333MHz, Lite-On e1770NSL.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...