Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

...I co z tego jak ustawisz wyższe detale i AMD=Intel --> Gdzie to jest jedna na 100 gier w których tak jest ;)

Teraz może i jedna na 100, a za rok będzie 20/100, za półtora 50/100 itd.

Wiem, że dla większości liczy się "tu i teraz", ale osobiście kupując 3 lata temu Phenoma II (zaraz po ich premierze) nie żałowałem tego zakupu i cieszyłem się bardzo dobrą wydajnością w 100% gier w które grałem :)

Przez ten cały czas nawet na chwile nie pomyślałem, że muszę zmienić CPU bo jest za słabe. A przecież w tym czasie doczekaliśmy się 4 generacji procesorów od Intela, które były coraz bardziej wydajne. Nadal bym się nim cieszył przez co najmniej 2 lata, gdyby nie uśmiech losu. Teraz mam i5 i jestem bardzo zadowolony z jego wydajności, ale w większości tytułów, bez włączonego FRAPSa nie zauważył bym większej różnicy ;)

 

pozdro

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Nudne to w ****, ale wygląda całkiem ładnie.

Wszystkie ustawienia na High, z V-High teksturami i FXAA na stockowym sprzęcie z profilu trzyma ostre jak żyleta 90fps.
Ustawienie wszystkiego na Very High zbija wynik do 50-57fps ale lubi sobie okazjonalnie zaciąć obraz.
Low SMAA działa podobnie do FXAA w kategorii płynności, MXAA nawet nie ruszałem bo szkoda mi czasu jak rezultat będzie wiadomy a sama gra, jak już wspominałem nudzi w ****. 

Sterowniki 313.96 / 670GTX Stock

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gra ogólnie zapowiada się ciekawie, grafika jest bardzo ładna i widać dużą poprawę w stosunku do 2. Na very high i fxaa mam od 50-60, na msaa x4 40-50, txaa i smaa nie gram bo mam wrażenie że te ustawienia rozmazują i nie wygląda to za ładnie. Najlepiej włączyć fxaa lub msaa

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Potwierdzając tylko oczywistą oczywistość :] Dla Panów składających zestawy... i7 do high endowych gier to już nie kaprys. To powoli wymóg.

 

http://img405.imageshack.us/img405/4804/93826542.jpg

Link to post
Share on other sites

AMD mam już 5 lat i wymieniłem sobie na FX-8350, kupiłem
dwie karty graficzne crossfire 2xHD7870 i Crysis 3 śmiga mi 150fpsów.

nowszy sterownik beta dużo wspomaga w grze jeśli chodzi o wydajność.

Mam w du**e takie tam Intel, Geforce i Konsole.

 

 

Igoruss: nie słuchać kretyna, to multi konto slabon/extreme/vertexe

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Czytając jaki to niby bust dają te stery myśłałem "tsa jasne..." ale sie zdziwiłem w crysysie 3 na wersji 12.X wsio na maxa i 1920x1080 efekt gra niby płynnie chodziła ale miałem wrażenie jakby wszystko się działo z ok 0,5-1 s opóźnieniem i troche slo-mo po zmniejszeniu detali-ok, na sterach 13.2 beta na max detalach - idealnie, fpsami sie nie pochwale bo mi sie nie chce frapsem bawić ;p za to mogę powiedzieć ze mój procek phenom II 965 @3,7ghz był wykożystywany w 85%

Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam czy brać SLI czy tą nową od nv jakkolwiek się będzie nazywać...

Stoję przed podobnym dylematem, ale będzie korzystniej poczekać do premiery, o ile będzie w miarę szybko i ewentualnie zmienić lub wtedy dokupić drugą 670.

Już nie mogę się doczekać 21, głownie SP mnie interesuje, do MP mam inne tytuły.

Link to post
Share on other sites

Nie admin, tylko moderator. 
Mam sporo do przekazania w tym temacie, a część z tego jest nawet ciekawa! Do tego zalicza się od teraz także wytykanie twoich debilizmów, nieścisłości, błędów i głupich komentarzy - bo przysrałeś się bez powodu do osoby która bardzo tego nie lubi.

Najpierw pełen animuszu naskakujesz na innych, a teraz z braku argumentu odwołujesz się do sztampowych zwrotów i groźby raportami... żenada!
Tragedia z tymi newfagami, tragedia. Jeszcze wyjdzie na to co zwykle, że kolejny 19-letni mądrala szuka sposobu na wybicie się pseudointelektualną gadką, ciętą jak brzytwa ripostą i mydleniem oczu o wieku.

A teraz pytanie do posiadaczy akceleratorów od zielonych - miał ktoś jakieś nieprzyjemności z beta-driverami poza Crysisem?
 

Link to post
Share on other sites

oleję twoją pierwszą część, bo znowu przemawia przez nią młodzieńcza chęć pokazania, jakim to jesteś "intelektualistą forumowym", ale odpowiem Ci na ostatnie pytanie, po zainstalowaniu 313.96 we wszystkich grach i benchmarkach zanotowałem wzrost fps - żadnych nieprzyjemności nie stwierdziłem

Link to post
Share on other sites

Teraz może i jedna na 100, a za rok będzie 20/100, za półtora 50/100 itd.

Wiem, że dla większości liczy się "tu i teraz", ale osobiście kupując 3 lata temu Phenoma II (zaraz po ich premierze) nie żałowałem tego zakupu i cieszyłem się bardzo dobrą wydajnością w 100% gier w które grałem :)

Przez ten cały czas nawet na chwile nie pomyślałem, że muszę zmienić CPU bo jest za słabe. A przecież w tym czasie doczekaliśmy się 4 generacji procesorów od Intela, które były coraz bardziej wydajne. Nadal bym się nim cieszył przez co najmniej 2 lata, gdyby nie uśmiech losu. Teraz mam i5 i jestem bardzo zadowolony z jego wydajności, ale w większości tytułów, bez włączonego FRAPSa nie zauważył bym większej różnicy ;)

 

pozdro

Pozdro... wzajemnie... ale piszesz tak i widać to gołym okiem... że nie przeszkadzał Ci minimalny framerate spadający w niektórych grach nawet do 10-15fps przy Phenomie... ja na 955BE siedziałem też niezły czas... A mówisz tak tylko dlatego że nie miałeś nawet porównania między i5/i7 LGA1366/1156 a Phenomami... bo mimo wszystko jest to przepaść. I gdzie to przy 955BE @ 3.8GHz miałem objaw Bootleneck przy GTX470 @ 880/1760/4100 ;) A przy takim i5 bez OC z zegarem 2.8 to nie występuje... o czymś to świadczy

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Gra ogólnie zapowiada się ciekawie, grafika jest bardzo ładna i widać dużą poprawę w stosunku do 2. Na very high i fxaa mam od 50-60, na msaa x4 40-50, txaa i smaa nie gram bo mam wrażenie że te ustawienia rozmazują i nie wygląda to za ładnie. Najlepiej włączyć fxaa lub msaa

Swoją drogą proszę Cię nie chrzań głupot... napisz jeszcze że FHD to w ogóle pęknę.. ze śmiechu ... ;)

 

henus, podaj mi przynajmniej jedną grę, żeby na Phenomie II x4 @ 4,0GHz  i karcie z wyższej pólki (HD 7850/GTX570) FPS-y spadały do 10-15 klatek - gwarantuję , ze od razu biorę taką grę i będziesz miał testy na świeżo

Dobrze wiesz jakie kolego... i nie mścij się za swoje idiotyczne zachowanie które przykróciłem na PClabie ;) Myślisz że jestem idiotom ? Maaan otrząśnij się i nie żyj samym AMD! Bo prawie całe swoje życie spędziłem na procach AMD. Ale jednak gdy się otworzyłem na inne opcje i miałem możwliość i pieniądze na Intela poczułem swobodę i moc. Sam AC3, FC3, jest dużo gier... Bo tu nie chodzi w szczególności o wydajność całego układu (4core) tylko IPC! Ma duże znaczenie... narzut sterownika na CPU też swoje robi... a jak ktoś tego nie widzi to jest ślepy ;)

 

Co do tematu C3 - po zmianie shaders na high z v.high  wzrost klatek od 5-10 (reszta v.high , smaax4), w obrazie praktycznie zero różnicy

Shaders a o ile się nie mylę Shading - odpowiada za cieniowanie (między innymi) - tesselację... na MEDIUM jest wyłączona a na High włączona a na V.High zalecana dla najmocnieszych kart bądź SLI/CFX.

Edytowane przez henus7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślisz że jestem idiotom ?

 

Ale jesteś tym idiotom wdzięczny? Czy co? 

 

Już dajcie spokój takim kłótniom. Forum fight za sprawą fanboja. Jednego i drugiego. I tak będzie tylko spina, bo ani jeden ani drugi nie przekona współrozmówcy do Intel'a czy AMD.

Edytowane przez WujkuNieBijKota
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

henus, ja się za nic nie zamierzam mścić, poprosiłem o przykłady, sam na przemian mam intela i amd (obecnie to co w sygnaturce), jeżeli masz jakieś przykłady, że w jakiś grach PII po OC do 4,0 GHz nie daje rady (wg Ciebie 10-15 kl/s ) to jeszcze raz poproszę , chyba to nie takie trudne - weź mi to udowodnij i dam ci spokój chłopie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...