Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

Gość effendi360

 

Myslisz , że gtx670 będzie za rok do du*y? (dupsko podetrzeć - ceytat) Hmm, a co powiesz na 6 letniego 8800gtx xzy też ultram, znam ludzi, że do dziś grają na takich kartach (opróćz gier dx11 ofc) i te staruszki niejednokrotnie dają w kość nowym kartom low-mid range, to jeszcze potrafią wyświetlać dużo lepszą grafikę i więcej fps niż to robi ps3 i x360

 

 

Przeczytaj jeszcze raz DOKŁADNIE z UWAGĄ i ZROZUMIENIEM. To co ja napisałem wyżej.

 

 

Nie chodzi o 'ceremonialne' przesuwanie suwaków tylko o komfort gry jaki daje stałe 60kl/s. A prawda jest taka, że nawet po ścięciu w menu detali, które nie wpłyną zauważalnie na odbiór wizualny takiego crysisa, far cry 3, czy ostatniego hitmana podczas naprawdę konkretnych zadym fps zjeżdża... Ci co grają bez vsync jeszcze tak tego nie odczuwają ale ja na przykład nie wyobrażam sobie grania bez tego; w momencie gdy płynność zjeżdża mi ze stałej 60tki od razu to zauważam i przeszkadza mi to w grze. A mówimy tu o grach, które już wyszły lub będą na rynku lada chwila. Jeżeli plotki się potwierdzą i na jesieni zobaczymy nowe konsole a z nich płynące nowe porty na peceta, to za dokładnie rok, entuzjaści obrazu żylety, będą sobie mogli jedynie dupsko podetrzeć takim 670, który teraz uchodzi za bardzo mocną kartę.



Ja wiem, że ludzie grają na 8800 czy innych antykach, ale co mnie to obchodzi ? Kolega jest wiceburmistrzem i ma piętnastoletni kineskopowy tv 28 cali - jest zadowolony i lepszego mu nie trzeba choć go stać na plazmę za 10k. To ja też mam sobie taki kupić i na nim oglądać ?

Link to post
Share on other sites

Popieram Effediego :) Ja też potrafię szybko zauważyć, kiedy mam poniżej 60fps'ów. Człowiek który przyzwyczaił się do naprawdę ładnie wyglądających gier i stałych 60fps nie będzie chciał wracać do rozdzielczości 1280:720, bo go trafi szlag, jak ujrzy tą pikselozę. Ja nei wyobrażam sobie grania na 32" z 8800gtx, ale co kto woli. Mnie już denerwuje to że na moim 7870 nie ujrzę w fullhd na very high w crysisie przynajmniej stałych 50 fps i wiem, że zmienię grafę, pewnie na 8870 :)

Link to post
Share on other sites

Efendi to ty nie zrozumiałeś tego , co ja napisałem - chodzi mi o to, że next geny nie zrobią rewolucji w sensie takim , że nie wiadomo jakich kart będzie potrzeba, aby grać w porty z konsol w przyszłości - napisałem ci, że na ps3site jest artykuł na ten temat mówiący że gry na next geny (te tzw premierówki)  będą bazowac na istniejących już silnikach, więc jakiegoś oh i ach bym się nie spodziewał, przynajmniej przez następne 2-3 lata

Link to post
Share on other sites

Heh również zauważam jak nie ma 60fps, ale szybko się przyzwyczajam do mniejszej liczby, i odwrotnie szybko zauważę jak weszło mi te 60 fps i również się szybko przyzwyczajam i nie mam problemu chodz lubię jak jest 60, wtedy jest płynnie :)

 

Poniżej 35-30 szlak jasny mnie mało co nie trafia. O ile jeszcze przy 25 ugram, chodź mnie to nie zadowala to poniżej nie ma sensu grać, chyba że to chwilowe :)

Link to post
Share on other sites

Dlatego też mówiłem, że do osiągnięcia płynnej rozgrywki można poruszać suwakami, uciąć kilka niewidocznych, zbędnych bądź mało efektownych wodotrysków i myk, 60fps się utrzyma jeszcze przez dłuższy czas. 
A piję do tych którzy właśnie wywalają te 500-600zł dla samego faktu suwaków, a nie płynnej rozgrywki - bo nie jestem w stanie postawić się w sytuacji kogoś kto jest w stanie wyłożyć pięć stów na wygładzanie krawędzi którego na dobrą sprawę ani nie czuć ani nie widać, tylko jest się świadomym jego posiadania.

Sam przecież mam 670-tkę i przeszedłem całego Hitmana bez zająknięcia, nie wiem czy z vsync czy bez, ale podobnie jak Ty effendi nie potrafię grać bez bitego 60fps albo wyraźnie płynnej rozgrywki. Pamiętam, że poucinałem tylko trochę bzdet duszących sprzęt a dających marne efekty, ale mimo wszystko poziom grafiki/obrazu był bardzo wysoki. Podobnie miało się to z FC3 ale wywaliłem go po godzinie gry. 

Next-geny faktycznie mogą zamieszać i o ile wspominani entuzjaści gier (domyślnie grupa pokrywająca się też z maniakami ostrego jak brzytwa obrazu) faktycznie pójdą z prądem i wymienią karty na nowe dla poczucia świeżości, tak nie sądzę aby bez drobnego uszczerbku na "wodotryskach" karty na poziomie 670-tki zostały zatkane. Dla mnie, jedyną realną wadą jest o 1GB Vram za mało. 

Niemniej, największym problemem PCtów jest optymalizacja gier a nie ograniczenia sprzętowe, dlatego trzymam się za brzuch i śmieję się w głos z tumanów którzy na siłę walczą z np. MSAA i wyją o nowe karty bo nie rozumieją, że niektóre rzeczy są tylko na pokaz.
A kasa ciurkiem wylatuje z kieszeni...

Link to post
Share on other sites

sid w pełni się z Tobą zgodzę, niektórzy chyba nie widzą albo nie mieli do czynienia z konsolami ps3 i x360 (obydwie ponad 3 lata posiadałem), na PC każdy port z konsoli w ust. medium / low i tak wygląda lepiej niż na wspomnianych konsolach, a na kartach , które wspomniałem kilka postów wyżej nawet najnowsze gry w takich ustawieniach chodzą pięknie

Link to post
Share on other sites

No właśnie w tym rzecz, płynność na konsoli jest spowodowana wykastrowaniem jakości obrazu w porównaniu z PCtami.
Wszystko rozbija się o to, że na PC sprzęt jest ciągle w obrocie i jest to zarówno zbawieniem jak i gwoździem do trumny przez marne porty, niemniej - sporo PCtowych technologii (chociażby dx11, który imo wielu grom jest zbędny i te lepiej wyszły by na tym gdyby zostały tego trybu pozbawione w miejsce upchania tam "kilku" wielokątów więcej) jest tylko na pokaz albo dla otwartego zarzynania sprzętu i pogoń za tym jest zwyczajnie głupia, trzeba przestawić myślenie i oczekiwania na realne standardy a wtedy i GTX550Ti jakoś "podoła" a gdzie tu mowa o niskim high-endzie GPU.

I prawdą jest, że gry na PC wyglądają lepiej/równie dobrze w byle jakich ustawieniach jak ich konsolowe odpowiedniki. Na PS3/X360 klepałem tylko u znajomych, ale miałem sporo porównania za czasów PS2 gdzie sytuacja wyglądała właśnie tak.
Zobaczymy czy, a jeśli tak to na ile zmieni się to przy nowej generacji konsol, ale patrząc na przecieki domniemanego HW w konsolach nie ma się co spodziewać rewolucji. 
Koniec końców, wszystko będzie zależeć od programistów i tego jak sprawnie ustawią gry pod dany sprzęt/technologie PC, a dopiero na podstawie tego można wróżyć, że marnie bo na rynku gier PC nie ma takich zysków.

Piłowanie PCtowego HW zacznie się w momencie kiedy na dobre zagości tu solidne wyświetlanie obrazu 3D, bo na rozdzielczość 4k czy większe zainteresowanie pośród multi-screenów bym nie liczył u większości graczy.
 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zapomniałem wspomnieć, że gram przecież w 3D. Niestety w wielu przypadkach 670 się kończy już przy 720p a co dopiero 1080p.



Co do Hitmana, to grałem we wczesną wersję więc niektóre rzeczy może zostały poprawione łatkami. Nie zaprzeczysz jednak, że jest to śmiech na sali: za kartę zapłaciłem 1750zł w LIPCU. Mamy luty i już nie mam możliwości grania we wszystko na zadowalającym poziomie, a lepiej przecież nie będzie.

Link to post
Share on other sites

bo taki wygórowany poziom - jednego zadowala audi a4, a inny mniej niż s8 nie kupi mimo, że wyposażeniem mogą się nie różnić , jedynie silnikami, a ograniczenia prędkości w ruchu dla obydwu takie samo ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wszyscy wiemy o co chodzi ale przykład był zły. To Sid dobrze napisał: wyjebywanie kasy na coś czego nie widać, po to, żeby się pochwalić na podwórku pod trzepakiem to jest debilizm.

Link to post
Share on other sites

To coś przepłaciłeś, bo ja w Lipcu dałem 1630zł :P
Chyba, że asusy były droższe.

No nie mówię, że nie bo też poczułem się nieprzyjemnie jak GW2 zdusiło mi kartę za takie pieniądze.
Hitmana też oklepywałem bez łatek i przy wszystkich bajerach na 1080p spadł do jakichś 40fps, niby było płynnie ale przycinał momentami więc faktycznie trzeba się było bawić ustawieniami.
Generalnie sprawa rozbija się o detale, jeden chce mieć kartę z którą odpali grę z miejsca ze wszystkimi jej bajerami, a drugiemu nie wadzi pozbycie się tych ledwie widocznych (no bo tak jest, nie oszukujmy się) detali i ciągłe trzymanie delikatnie zaniżającego się poziomu jakości przez 2, może nawet 3 lata. 

Jak patrzyłem na te nieoficjalne zapowiedzi serii GTX 7xx to jakość względem 680 wzrosła o mniej więcej, 10%? 
Jeśli tak, to do podstawowych zastosowań gracza - tj. 1080p single screen bez 3d raczej nie będzie warto się przesiadać.

 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

To coś przepłaciłeś, bo ja w Lipcu dałem 1630zł :P

 

No niestety mój TOP był najdroższy z tych 670mek i dalej jest. Ale de facto miałem go gratis bo dwie 570 poszły po 900zł sztuka :P




1080p single screen bez 3d raczej nie będzie warto się przesiadać

 

Zdajesz sobie sprawę, że 3D to nie tylko karta. Potrzeba solidny TV z okularkami i do tego 160zł doli do NV za programik, który pozwala na granie w tym trybie na TV. Bogu dzięki, że mimo kosztów akurat panas współpracuje w tej kwestii z NV i efekt końcowy mimo kosztów - poraża.

 

Trochę marketingowej papki :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=C-CErndu3_I

Link to post
Share on other sites

No dlatego też wspominałem o czasach gdy 3D lepiej się rozgości w domach graczy, już raczej jako standard a nie dodatkowo płatny pakiet tv+okulary+soft. 
Ale przyznam, jestem ciekaw jak to (3D) na żywo teraz wygląda bo jeszcze nie widziałem.

Kilka lat temu oglądałem filmy 3d w kinie, jeszcze w czasach kiedy były to tylko 20-30minutowe seanse nastawione nie na film a na przedstawienie technologii... no cóż, wtedy robiło to wrażenie ale żebym miał tak filmy na stałe oglądać to raczej nie.
A gry... no to już inna para kaloszy i musiałbym obadać sprawę, ale do póki nie udostępnią możliwości odpalenia 3D bez całego ceremoniału z okularami i programami to wątpię że się zdecyduję na dopłatę do tej przyjemności.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

ja co prawda miałem przyjemność pobawić się w 3d + okulary + film w mediamarkt, i powiem szczerze, że dla tego bajeru swojego obecnego TV bym nie wymienił (oczywiście biorąc pod uwagę związane z tym koszty) , aż takiej różnicy nie poczułem bynajmniej (może w grach jest dużo lepszy efekt, w co wątpię)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To przejdź sobie trine 2 w 3D - tak na początek.



Szybko zdanie zmienisz.




3d + okulary + film w mediamarkt

 

To nie to samo, co wyjebanie się na kanapie o 1 w nocy i przechodzenie w tym trybie Silent Hill ze słuchawkami na uszach.

Link to post
Share on other sites

nie przeczę efendi, sam po tylu latach gierzenia na konsolach mam podłączony komp pod 42 cale toshibę regzę i kino domowe, dodatkowo pad od ps2 (oczywiście nie we wszystkich grach ;), więc Cie rozumiem doskonale

 

edit

ale akurat z Trine 2 to troche dziwny przykład - platformówka 2d w technologii 3d... no , ale jak to się mówi , kto co lubi :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Mam kolejne marzenie do zrealizowania właśnie pod 3D, z tego co czytałem, przy posiadaniu tego cacka można zaliczyć opad kopary.

Problem jest tylko jeden, dużo pragnień, a małe zarobki.



 

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

Hehe nieżle, odpaliłem tą Bete na V.HIGH + MSAA 4x i uwierzcie mi mam stałe 50+ fps wzwyż :) . JEdnak na rozdziałce 1440x900:)Ale spodziewałęm się znacznie niższych FPS, z wypowiedzi na forum i ludzi z tym samym GPU.

 

Ale to pewnie przez rozdziałke co nie?  ( Obie plansze sprawdzane )

 

 

A gierka leci na 680 gtx twin frozr + 3770k 3,5

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...