Skocz do zawartości

Intel Core 2 Quad Q9550 czy Intel Core2 Quad Q9650 ?


Recommended Posts

Witam

 

Planuję w najbliższym czasie kupić nowy procesor.

 

Zastanawiam się nad Intel Core 2 Quad Q9550 lub Intel Core2 Quad Q9650. Planuję do zakupionego procka kupić jakiś inny wentylator zamiast box'owego w celu jego podkręcenia. Procka chcę kupić używanego.

 

I teraz tu do was pytanie; czy opłaca mi się wydać więcej pieniędzy na Q9650, czy będzie ten procek jakoś bardziej wyróżniał się od Q9550. Bardzo prosiłbym o radę co wybrać, bo mam mętlik w głowie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Raczej nie opłaca mi się zmieniać wszystkiego na i wole na razie zostać przy s775.

 

A jest jeszcze wersja Intel Core 2 Extreme QX9650 opłaca się coś dołożyć i brać tego procka zamiast Intel Core 2 Q9650.

 

Już naprawdę sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Masz racje i nie, zeby przejsc na i5 trzeba mieć pieniądze na sam procesor który jest tanszy od Intel Core 2 Q9650 ale wydajniejszy, lecz dochodzi jeszcze zakup nowej plyty głownej. Jeśli masz pieniądze to bierz Intel Core 2 Extreme QX9650. Jesli nie chcesz zmieniac na socket 1155 to wez go ale sa to duze pieniądze pokrecisz go na 3,8 minimum. Jaka masz karte graficzną moze nie trzeba az takiego ''potwora''???

:D

Link to post
Share on other sites

Odpisz jaki masz proc wstawiony.Wtedy można się zastanowić, zmieniać lub nie.Jednak cenowo

kładziki są bardzo nieopłacalne ,i do tego kupujesz używkę.Według Mnie optymalnym wyborem jest pentium dual core.Są w miarę tanie i wydajne.Mi nie przeszkadza ,że mają tylko 2 rdzenie.Do użytku domowego są wystarczające.Chyba,że chcesz mieć na siłę 4 rdzenie ,ale wtedy żadna siła nie powstrzyma Cię od kupna kładzika.

Link to post
Share on other sites

Dwa rdzenie to juz teraz minimum ale po dluzszym zastanowieninu to jednak moze zmienisz na 1155. Bo ten Extreme jest tyle lepszy ze jest 45nm. Lecz to na wydajnosc prawie nie wpływa. I tak racja Quady sa nieopłacalne. A jaki masz teraz procesor i plyte glówna moze to sprzedasz jakos i starczy Ci na i5 2500k--> chcesz krecic wiec "k" musi być. Sądzac po tym ze byłes gotowy na zakup procka za 1100zł minimum to starczy na wszystko... :D

Link to post
Share on other sites

No mi się wydaje ze 4 rdzenie coraz bardziej wchodzą w grę . Są coraz częściej wykorzystywane w grach i nie tylko a jak nagle ich nie wykorzystasz to później . No ale wiesz jak chcesz Q9950 to dobre chłodzenie musisz mieć bo ja mam Scythe Ninja 3 no i szczerze cieplutko mu trochę jeszcze na tym 3.8Ghz ale teraz dokupuje drugi wentylator na chłodzenie o zobaczymy . Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to mozesz kupic ten procek Intel Core2 Quad Q9650 bo jest świetny:)

 

A nie lepiej troche kasy dozbierać i zbudować komputer z prockiem i5-2500K ? Na twoim miejscu bym poczekał jeszcze i dozbierał bo teraz około 1000 zł na procka wydasz a za rok bedziesz chciał wymienić.

Link to post
Share on other sites

No dobra Panowie to doradźcie coś. Jak na razie mój sprzęt to:

 

CPU: Intel Dual core E5200 2,5 Ghz (podkręcony na 3,0 Ghz) & BOX

MOBO: Asus P5Q

RAM: DDR2 2x1024MB & 1x 2024 KINGSTON 800Mhz Cl 5

GPU: GIGABYTE Geforce x 460 1024bit/256MB GDDR5 (podkręcona z 715/1800/1430 na 850/2000/1800)

AUDIO: Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer & Logitech X-540 (5.1)

HDD & DVD: Seagate 320GB SATA 2 7200 obr./min 16Mb, LG 5400 obr./min 16Mb cache

CASE: CoolerMaster modular 600W real power 520W

Mouse & keyboard: Logitech MX510 & Logitech Internet 350

Monitor: Samsung SyncMaster 713N (17')

 

Podczas wymiany procka będę też zmieniał monitor na 27' z TV. Do wydania jak zakładałem na procka mam 1,000 zł. Ile mógłbym dostać za moje części podczas sprzedaży (płyta główna, ram, procek). Może razem ze sprzedanymi częściami miałbym do wydania na nowy sprzęt około 1,600 zł (jak myślicie).

 

Czy naprawdę opłaca się jednak zmieniać platforme, jeśli miałbym tyle pieniędzy do wydania i czy dzięki takiemu zabiegowi, będę miał lepszego kompa niż jakbym dokupił samego procka czterordzeniowego.

 

Jak tak to prosiłbym o jakieś propozycje nowych, wydajnych i dobrych części.

 

Jakbym za miast starych części wrzuciłbym:

Procesor INTEL CORE i5-2500K (jest też o 100 zł taniej 2500, czym to się różni)

Płyta główna ASUS P8H67-V

Pamięć DDR3 KINGSTON 4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9, HyperX

 

Wyjdzie za te części 1,550 zł ( powinno mi styknąć po sprzedaży starych części) czy to będzie lepszy wybór niż zakup samego procka, a może macie inne propozycje ?

 

 

 

Z góry dziękuję za POMOC

Link to post
Share on other sites

Mam Q9550@3570 Mhz + HD5870 i poza Metro2033 i Crysisem nie ma gry która potrafi zajechać ten sprzęt... no może dojść jeszcze Shogun2...

 

Na chwilę obecną jest to całkowicie wystarczający sprzęt do grania.

 

Jeśli chciałbyś zmieniać CPU to Q9550 wydaje się idealnym wyborem.

 

Jeśli masz pamięci które się niepodkręcają na dzień dobry uzyskasz 3400Mhz.

 

Każde zwiększenie o mhz taktowania ram spowoduje zwiększenie taktowania procesora o kolejne 8.5Mhz (400Mhz ddr2 x 8.5 = 3400).

 

W chwili obecnej jest to dla Ciebie optymalna modernizacji.

 

Jeżeli chodzi o platformę 1155 to należy poczekać na nowe płyty główne o steepingu "B3".

 

Jedyną opcją pod kątem OC jest procesor 2500k lub 2600k i płyta na chipsecie P67.

 

K od "nie" K różnią się tym, że K mają odblokowany mnożnik - co jest niezbędne dla podkręcania sandybridge.

 

Unikaj płyt H67 bo nic ciekawego poza ustawieniami fabrycznymi tam nie uzyskasz...

 

Dobierając pamięci staraj się kierować ceną i pojemnością - w wydajności nie ma różnicy pomiędzy CL7 a CL9 1333 a 2133... ważne natomiast by V nie przekraczało 1.65V

 

Na koniec - co się bardziej opłaca Q9550 czy wymiana na 2500K. Jeśli masz środki spokojnie idź w 2500k. Jeśli ledwo Ci wystarczy na sam Q9550 - to jest to równie dobra opcja. Będziesz miał ze 2 lata spokoju.

 

Aby podkręcić Q9550 czy 2500k należy wymienić chłodzenie BOX na dedykowane. (100-300zł) - oczywiście mówimy o podkręcaniu długotrwałym a nie dziecinadzie na zasadzie złap screena...

 

:(

Link to post
Share on other sites

Mozesz jeszcze sprobowac na ebayu, z tego co widze to q9550 na allegro chodzi po 800zl, za to na ebayu zaplacisz troche ponad 100f czyli ok 500zl.Wystarczy zapytac delikwenta czy wysle do polski. Co prawda nie wszyscy sa chetni ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. Poszukaj tez xeona serii 33xx na socket s775, ja sam mam 3360 i jest to odpowiednik q9550 wlasnie.Jak juz wyzej pisali jesli nie masz kasy na i5 + reszte to smialo inwestuj w quada to naprawde szybki cpu i dobrze sie podkreca.Ale bez dobrego chlodzenia nie zaczynaj bo mimo 45nm grzeje sie dosc mocno. Mozesz jeszcze uderzyc w starsza serie jak np q66xx, unikaj tylko serii q8xxx.

Link to post
Share on other sites

No dobrze to dajmy na to, że jednak chcę przejść na platformę "i".

 

Wraz ze sprzedanymi częściami będę miał na nowy sprzęt do wydania 1600-1700 zł.

 

Co radzicie żeby kupić do tej ceny (interesuje mnie procek, ram, płyta główna; resztę zostawię bez zmian).

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze ciężko będzie sprzedać tego Q9950 bo jeśli wystawisz go za 700 zł np ? to każdy będzie wolał i5 no ale spróbować zawsze można .

Ja nie mam Q9550, planowałem kupić, ale jednak będę chciał coś kupić na platformie "i".

 

Poradźcie jakiś dobry sprzęcik do 1,600-1,700 zł

Bardzo proszę

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj proc płyte i ram za 400 pln. Jeśli nie planujesz multi Gpu to proponuję http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37082. Znacznie wydajniejszy od tego proponowałeś. Może jeszcze jakiś dobry zasilacz od Seasonic. Np.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=32324

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=32882

wtedy to będziesz miał fortece do gier

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...