Skocz do zawartości

Komputer z monitorem do 4 tys. zł ! ARCHITEKT


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Architektura - 3Dsmaxx, Photoshop, Autocad itd.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000 WŁĄCZNIE Z MONITOREM I OBUDOWĄ

Kiedy zamierzasz kupić komputer? : do końca września

Których części potrzebujesz?: Wszystkich wlacznie z obudowa i odpowiednim monitorem

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: - mam laptopa ale celuje w monitor 24 cale conajmniej

Specjalne wymagania: nie jestem fanbojem zadnej marki, lubie stosunek ceny do jakosci i w miare zywotne komponenty, solidne, nie przegrzewające sie i nie wymagaajace interwencji .  EDIT: Koniecznie SSD żeby system chociaż postawić na nim 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie

Własna propozycja zestawu: totalnie nie mam pojecia, licze na was :)

Edytowane przez rojeqq
Link to post
Share on other sites

Budżet niewielki, ale ...

 

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x XFX Core XT 400W 120mm 80+ Bronze1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x DELL U2412M (16:10, IPS, 8ms, DP/DVI, USB, pivot)

4078zł
 
Zestaw z iGPU na start
I7 z mocnym pojedynczym rdzeniem pod Autocada PS'a. 16GB RAM z myślą o rozbudowie, SSD 240GB na kościach MLC pod os i programy. Warto przydzielić z 20-30GB pod scratch disk, 1TB HDD na magazyn.
Buda z piwnicą i niezłym wykonaniem, PSU z zapasem mocy oraz monitor w proporcji 16:10 na panelu IPS z regulacją wysokości.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jednak prosiłbym o jakies propozycje do 4 MAXYMALNIE 4,5k z karta graficzna wlacznie .. ale dzieki za twoja propozycje, na pewno przeanalizuje :)!

 

rozumiem ze procesor jest najwazniejszy, ale jakies gpu do 7-8 paczek tez by sie przydalo 

 

edit; a no i czemu nikt nie poleca ryzenow?

Edytowane przez rojeqq
Link to post
Share on other sites

A do czego CI dedykowane GPU w zestawie dla architekta w kwocie 3000zł ? - szkoda kasy, niewiele to da, nie ten budżet.

 

 

 

no i czemu nikt nie poleca ryzenow?

W wyżej wymienionym sofcie lepiej spisze się i7.

 

Jak masz jeszcze te ~400zł więcej kombinuj aby wrzucić na start 32GB RAM lub szybszy SSD na NVMe, na allegro masz SM961 25GB za ~500zł.

Najpierw skup się na mocnym procesorze, RAM, szybkich dyskach a na końcu GPU. Przy 2D na początek i integra wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

1 x Corsair 32GB (2x16GB) 2666MHz CL16 Vengeance1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x DELL U2412M (16:10, IPS, 8ms, DP/DVI, USB, pivot)1 x MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/1 x bequiet! PurePower 10 400W Silver1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

5603zł
 
Względem tamtego zestawu
na start 32GB RAM o większym taktowaniu
7700K - masz odblokowany mnożnik, także podbicie taktowania masz w zasięgu ręki, do tego wyższe zegary na start
Szybszy SSD 256GB na protokole NVMe, do tego MOBO na Z270, gdzie możesz dorzucić jeszcze kolejne 32GB RAM
1TB HDD na magazyn
Lepiej ofiltrowana obudowa z cichszymi śmigłami, wraz z kontrolerem obrotów
Cichszy zasilacz od Bequiet na topologii DC-DC z zapasem mocy.
 
Nadal bez dedykowanej karty, będzie kasa dorzucisz coś taniego GTX 1050/1050TI czy nawet 750TI za 300zł używany z gwarancją
 
Monitor ten sam, w kwocie 950-1000zł nie ma zbytnio wielkiego wyboru, jest jeszcze kilka innych szkiełek w proporcji 16:10, ale to trzeba zapytać w dziale związanym z monitorami, czy warto ładować się w coś innego niż ten Dell bo jak wiadomo jest loteria z podświetleniem i problem ten dotyczy nawet droższych modeli.
 
Jeżeli za drogo będziemy kombinować, ale wiedz, że w tym wypadku nie ma z czego strzelać bo ceny podzespołów są jakie są i pewnych elementów nie przeskoczysz, na RAM nie zaoszczędzisz.
Tańszy zasilacz o 50-60zł to już gorsza kultura pracy, gorsza regulacja bo w tym przedziale tylko grupowa na zjadliwych kondensatorach.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

moglby ktos jeszcze dac swoje sugestie/poprawki do tego zestawu

Stelka nie ma to sugestii innych raczej nie będzie ;).

 

6800K jak i Rzeyn 1700 nie dysponują iGPU, także z miejsca trzeba liczyć 500zł za GPU.

Ryzen ma sens jeśli będzie to stacja głównie do renderingu i to tez nie jest regułą gdyż wiele softu niezbyt dobrze działa z tymi procesorami, (intelolubne programy), czegoś im tam brakuje.  Przejrzyj sobie testy, porównaj to co Cię interesuje, nie patrz na ogólną wydajność tlyko w konkretnym zastosowaniu. Nie napisałeś czym się konkretnie zajmujesz, także trudno cokolwiek powiedzieć.

 

Do Photoshopa/Autocada 7700K przy modelowaniu i projektowaniu będzie szybszy niż 6800K nawet po OC, liczy się tam głównie wydajność pojedynczego rdzenia i to tak w dużym skrócie.

Jeśli nie ma tutaj wiele renderingu w 3ds max, korzystasz z V-raya ?, to więcej rdzeni nie jest must have.

Jak Ci się nie śpieszy możesz poczekać na Coffee Lake - 6 rdzeni / 12 wątków w cenie pewnie niewiele większej niż obecnie 7700K

 

Za 4500zł

 

1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze1 x DELL U2412M (16:10, IPS, 8ms, DP/DVI, USB, pivot)1 x MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x SilentiumPC Grandis 2 XE1436

4533zł
 
Jest 7700K, wypadło 16GB RAM i HDD, do tego Iridium Pro zamiast M8Pe oraz gorszy zasilacz, mimo to nadal 5 lat gwarancji i japońskie kondensatory.
 
Jeżeli jesteś pewny na 100% że żadnego OC nie będzie schodzisz na i7 7700 na B250 i za to masz 1TB HDD + szybszy SSD od Plextora
 
Wtedy wyglądałoby to tak
 
Link to post
Share on other sites

Plan jest taki:

 

czekam na coffe lake - i7 - 8700k (widzialem gdzies cene 408 $). ma zintegrowana grafe uHD630 wiec pasi. Dodatkowo 6 rdzeni wiec zal nie poczekac tego miesiaca. 

 

dam swoje sugestie na czym chcialbym troche obciac cene i pomoglbys mi skompletowac ostateczny zestaw.

 

Przyjmujac ze nowy coffe bedzie kosztował rzeczywiście 1500 zł, zasilacz, plyta glowna + hdd te co podales, ramy chcialbym jednak 16gb, najwyzej pozniej sobie doloze, nie chce wydawac ponad tysiaka na ramy. SSD wolalbym miec jakis lepszy, niezawodny, no ale max te 256 gb bo chcialbym na nim postawic tylko system i najwazniejsze programy do obrobki. Chlodzenie do procka domyslam sie ze musi byc, bo gdzies widzialem ze narzekaja na temperatury tych nowych generacji intela wiec sie tu nie wymądrzam. Fajnie by było mieć obudowe z oknem i najfajniej jakby byla biala, widzialem nzxt s340 , co o niej myslisz? 

 

No i monitor .. moze tu by cos ugrac? chcialbym 24' ale tak do 600-700 zł. Moze znajdzie sie cos w tej polce cenowej z porzadna konfiguracja. Poza tym ten dell mi nie podchodzi z wygladu, wiem ze to malo istotna kwestia ale wyglad daje mi tez komfort pracy.

 

 

Dzieki za sugestie i pozdrawiam

 

edit: monitor koniecznie patrzec ta matryce IPS?

Edytowane przez rojeqq
Link to post
Share on other sites
dam swoje sugestie na czym chcialbym troche obciac cene i pomoglbys mi skompletowac ostateczny zestaw

Zmiana CPU/MOBO w tym zestawie wyżej, to już jak będzie CL dostępny w sklepach.

Tańszy monitor to tutaj patrz na Della P2417H za 750zł spokojnie go dostaniesz. Nadal IPS 24" z regulacją wysokości, ale już 16:9.

 

 

Fajnie by było mieć obudowe z oknem i najfajniej jakby byla biala, widzialem nzxt s340 , co o niej myslisz? 

Z białych skrzynek masz jeszcze Phanteks P400S - tu na plus względem S340 wyciszenie jak i kontroler obrotów wentylatorów.

Z SSD taniej na allegro masz Samsunga SM961 256GB - szybszy od Plextora M8Pe, ale krótsza gwarancja bo trzy letnia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się na:

- zostawienie lepszego ssd i 16gb ramu (najwyzej sobie dołoże jak zacznie brakować)

- obudowe phanteks p400s

 

 

najprawdopodobniej bede kupowal po premierze i7-8700 który cenowo ma być zbliżony do i7-7700k. czy to dobra decyzja? Podkrecac i tak nie zamierzam. 

 

I teraz budżet to bedzie jednak około 5 tys. WIĘC ZOSTAJE OKOŁO 1300 ZŁ NA MONITOR I KARTE GRAFICZNA. Czy nie ma jakichs monitorów do 500/600 zł 24' wartych uwagi? Wtedy zostałoby około 700zł na grafe. Czemu wszedzie polecają te delle mimo ze inne monitory jak sprawdzalem na ceneo w cenach 500-600 zł zgarniaja dobre opinie? Jakies kąty widzenia mnie w ogole nie obchodzą (no chyba ze rzeczywiscie każdy stopień bedzie robił różnice), w zasadzie zwracam uwage na odzworowanie kolorow i hZ chociaz tez wielkim malkontentem nie jestem, moze dlatego ze nigdy nie mialem okazji porownac monitora średniej i wysokiej półki.. Także licze na wskazówki. 

 

Co do grafy, mowiles ze procesor poki co da rade. Ale wiem ze pozniej te pieniadze sie rozejda, zacznie sie narzekanie ze moglem ta grafe kupić, nie musi być jakas super, bo jak mowie - jakieś ustawienia ultra w grach mnie totalnie nie interesują, zadowole się srednimi detalami, zupelnie nie jara mnie rowniez pogoń za fps. Nie ścina się - nie narzekam. Tytuły jakie ewentualnie by mnie interesowały: gta v, cs, fifa., wiedzmin 3. I to i tak na wyrost bo graczem nie jestem . No a wspominam o grach, bo skoro integra ma dać rade z moimi programami, to karta dedykowana w moim przeznaczeniu zda sie na pewno dużo lepiej. 

 

Pozdrawiam 

 

Tutaj koszyk na tą chwile : ( morele dlatego bo mozna wysłać koszyk)

https://www.morele.net/inventory/info/522vI2/

Edytowane przez rojeqq
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

w co teraz celowac jezeli chodzi o coffe lake-i. i7-8700k? patrzec na bazowe taktowanie, czy raczej wziac i7-8700 (nie bede podekrecal tak czy siak procesora). Czy i5-8600k/8600 w zupelnosci mi wystarczy? oczywiscie zakladam ze coffe lake beda dostepne do konca tego roku MAX... 

 

 

programy tak jak mowilem, autocad 3dsmax, photoshop, 

Link to post
Share on other sites

ale czy nie strace duzo na bazowym taktowaniu ktorego roznica to okolo 0,5ghz i pozniej 0,1ghz w turbo? nie oplaca sie dolozycc tych 200 zł tylko dla tego? + czy sa w ogole juz na stanie budzetowe plyty na ktorych nie mozna podkrecac cpu? czy i tak bede musial wziac plytke ~600zl na ktorej da sie podkrecac?

Link to post
Share on other sites

Obecnie jest tylko dostępne Z370 i też raczej te tańsze modele będą trudno dostępne. 

 

Różnica taktowań 8700K oraz 8700 w zależności od ilości obciążonych rdzeni

 

https://www.gamersnexus.net/guides/3077-explaining-coffee-lake-turbo-8700k-8600k

 

Na purepc znów piszą, że 8700K szedł maksymalnie pod 4400 MHz podczas obciążenia 1-2 rdzeni. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie dopłacaj do 8700K i wyższych zegarów, nawet jak nie będziesz kręcił to i tak masz wzrost wydajności (a tej nigdy za mało).
Odnośnie

 

Na purepc znów piszą, że 8700K szedł maksymalnie pod 4400 MHz podczas obciążenia 1-2 rdzeni.

Są problemy z płytami pod z370 - funkcja Turbo działa różnie zależnie od modelu mobo, ale żeby było śmieszniej na tym samym mobo, te same procki osiągają różne wartości Turbo (wtf?), z kolei na innym modelu Turbo działa normalnie, a jeszcze na innym modelu Turbo działa z doładowaniem i kręci jeszcze wyżej CPU niż zakłada specyfikacja ... Póki co tak to wygląda - pewnie na dniach wydadzą poprawki stosowne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://i64.tinypic.com/so70ur.pngOk , wstepnie zdecydowalem sie na zestaw z i7-8700k. Czy moglibyscie zaproponowac zestaw do 5-5,5k MAX z tym procesorem (wersja z monitorem), no i czy wtedy jeszcze starczyloby na jakies GPU, mniemam ze nie ..

 

EDIT: stworzylem zestaw na gorze, przyjmijmy ze zostaje kolo 900 zl na monitor i gpu lub sam monitor. Nadal zastanawiam sie czy kupowac gpu byle bylo nawet za 500 zl czy zostac poki co przy integrze.. 


 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez rojeqq
Link to post
Share on other sites

nie, nie bede krecil, chyba ze w dalekiej przyszlosci jak komp bedzie niedomagać. Bo nie moj sprzet, a nie chce na procesorze za 1800 zł uczyc sie OC. Tylko kupuje to przyszlosciowo bo wersji bez K nie ma co brac, bo nie ma plyt glownych z serii H jeszcze a do lutego nie mam czasu... Caly czas sie zastanawiam nad zakupem i5-8400, czy jest az taki skok? Za zaoszczedzony tysiac moge zainwestowac w GPU. A w przyszlosci wymienic na i7-8700k, jak juz zacznie taniec.. Co myslisz? Szukam mocnych argumentow nad tym czy warto doplacac tysiac zlotych do i7-8700k kiedy i5-8400 ma 6/6 i 9 mb L3.. Wyglada to solidnie ..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...