Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję routera, aby internet idący po kablu do mnie (w akademiku) udostępniać sobie przez wi fi, bo wygodniej i na tel za darmo :D nie wiem czy przypadkiem nie każde urządzenie to posiada, ale na pewno potrzebne jest klonowanie mac komputera. Zasięgu nie musi mieć kosmicznego, może być nowy lub używany, wyglądu też nie, chociaż fajnie jakby był mały lub po prostu wysoki by mniej miejsca na biurku zajmował. Internet do jakiego będę podpięty to symetryczne łącze 100mb/s i fajnie, jakby takie też otrzymać z routera. Do max 100zł powiedzmy. 

 

Drugim urządzeniem jest repeater do sygnału wifi. W nowym domu strop skutecznie blokuje sygnał i to na tyle, że ledwo łapią urządzenia, a często też gubią na kanapie w salonie, a innego miejsca na router nie ma (wyjście kabla antenowego). Internet posiadam LTE od plusa i standardowe urządzenia dane w pakiecie. 

Chciałbym wiedzieć, czy takie urządzonko do powielania sygnału się sprawdza w takich sytuacjach, jaka jest jego skuteczność i czy warto się w to bawić, bo jednak fajnie byłoby mieć na dole internet stabilny, a nie tylko w paru miejscach momentami. W domu nic innego nie pracuje na tych samych pasmach 2,4ghz. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli używany to mam na sprzedaż iptime a604 - dwuzakresowy ac1200, porty 100mbps za 50pln. Myślę że te 100mbps, no powiedzmy 97mbps przenatujesz. To szybki sprzęt tyle ze 100mbps.

 

Co do drugiej sytuacji to napisz jakie masz urządzenie aktualnie. Repeatowanie bardzo słabego sygnału się nie sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Powielałbym sygnał -60 albo -70dBm, kwestia gdzie by się lepiej sprawdziło, sprawdzałem parę miejsc piętro niżej i takie wartości osiagałem.Router aktualnie posiadany to "router Wi-Fi IDU-200".

 

Co do routera to jak się zdecyduje, to dam Ci znać na PW w przyszłym tygodniu jakoś

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak ma byś tani i mały  to Nexx 3020 z ebaya.

 

Jak chcesz mieć w domu stabilną sieć to kup drugi router i połącz skrętką z routerem LTE. Na repeatery ludzie raczej narzekają. Lepiej już zainwestować w powerline. Jeszcze jedna opcja, to router z dwoma radiami na pasmo 2,4 GHz i 5 GHz. Radio w jednym paśmie ustawiasz jako klient a w drugim jako AP. Kiedyś takie coś uskuteczniłem na routerze Netgear 3700, ale to reż nie najlepsze rozwiązanie. Pasmo 5 GHz ma mniejszy zasięg niż 2,4 GHz.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...