Skocz do zawartości

Wymiana karty na nową do tego zestawu max 800zł


Recommended Posts

Witam, chciałbym nową kartę graficzną tylko i wyłączenie do gier, aby była jak najbardziej wydajna.

DOBÓR KARTY TAKI ZEBY NIE BYŁO TRZEBA WYMIENIAĆ ZASILACZA, MOGĘ BYĆ UŻYWKI.

Mój zestaw:
Pocesor: I5 760 - podkręcony do stabilnych 4.0ghz, mogę na 4,2 próbować jeśli bym musiał dla karty.
Karta Graficzna: R9 270
Ram: 8gb ballastix
Zasilacz: XFX CORE PRO 450W
Płyta główna: H55M-S2

Myslałem o gtx 970 ale boję się tych piszczących cewek. Jakieś inne fajne propozycje? Karta może być nawet lekko ponad mój procesor ponieważ i tak później będę wymieniał resztę także, długo nie zdąży się nudzić. 

Edytowane przez dulczaspl
Link to post
Share on other sites

270 jest bliżej 1050 niż 1050Ti. Sam dodatkowy vram sporo Ci da w obecnych tytułach. Najnowszych radeonów nie pakowałbym do spółki z tym zasilaczem, po co ma się męczyć z podkręconym I5 760.

Nie ma co się bać 970tki, sparuje się dobrze z Twoim procesorem, przy czym 970 zdecydowanie wydajniejsza od 1050Ti, ~1060 3gb.

Tudzież musisz się zdecydować czy nie lepiej wziąć kartę nową, z gwarancją, czy 970tkę, których gwarancje z reguły już mijają.

Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=Y5fWnNl2cP0

 

Gtx 1050 ti to karta na poziomie Radeona 380x. 380x ma się do 270 jak gtx 970 do 750ti.

 

Olx tylko odbiór osobisty (przynajmniej jak dla mnie). Dalej, ten 970 z gwarancją do kwietnia 2018 może paść za pół roku (bo może, prawda?). Jeżeli kupujesz kartę pod przyszły konfig to ja bym się nie pchał w gtx 970.

 

Przy obecnym około koparkowym kryzysie kupujesz takie coś do tego Twojego i5:

 

http://allegro.pl/outlet-oleole-karta-graficzna-asus-gtx1050-ti-4gb-i6915373360.html

 

Jak będzie Ci mało po upgradzie to sprzedajesz spokojnie za 450 i kupujesz co wtedy będzie dostępne.

Link to post
Share on other sites

Karty z referencyjnym chłodzeniem przeważnie są cieplejsze i głośniejsze od wersji autorskich (co oznacza że mają gorsza kulturę pracy).

 

Boost to przyspieszenie taktowania zegara procesora karty graficznej w sytuacji gdy karta dostaje obciążenie. Wartość przyspieszenia jest zależna od wydajności sekcji chłodzenia (karta lepiej chłodzona będzie w stanie okiełznać wyższe zegary).

Link to post
Share on other sites

Myślę rzeczywiście o tej 1050ti, cena dobra, karta średniej półki, ja nie wymagam ultra w grach, właściwie to karta będzie tylko do jednej gry Player Unknown BattleGround i to tyle + nadchodzace call of duty chcę kupić. Chyba wezmę a za swoją r9 270 wołać z 300zł? (stan bdb)

Link to post
Share on other sites

Za 400 PLN jest nowy rx 460 (miej to na uwadze).

Zobacz to:

 

PUBG jest, podobnie jak csgo, tytułem dużo bardziej zależnym od procesora niż karty graficznej. Nie zdziwiłbym się gdyby takie i7 1 gen sparowane z twoim r9 270 działało lepiej niż i5 1 gen z gtx 970....

Link to post
Share on other sites

Ta i5-tka to kula u nogi byłaby dla gtx-a 970 , 1050 ti jest w sam raz , chyba że chcesz w przyszłości robić upgrade pc

 

 

 

Karta może być nawet lekko ponad mój procesor ponieważ i tak później będę wymieniał resztę także, długo nie zdąży się nudzić. 
Link to post
Share on other sites
Ta i5-tka to kula u nogi byłaby dla gtx-a 970

Ta I5 po OC do 4.2 nie będzie żadną kulą u nogi, może ewentualnie w naprawdę newralgicznych dla procesora miejscach. Zależy w co gra, jeśli naprawdę karta będzie tylko do PUBG to wtedy CPU wejdzie na pierwszy plan, a karta trochę odpocznie.

 

Za 400 PLN jest nowy rx 460 (miej to na uwadze).

Lepiej niż 460, wziąć 1050, aczkolwiek to znikomy upgrade, jako, że autor posiada 270tkę.

Link to post
Share on other sites

Dobra, postanowiłem, będę szukać 970tki ;) Mam kolejne pytanie, jakiej wersji najlepiej szukać, która wersja tej karty podpasuje do mojego zasilacza (mam w nim jeden kabel pcie)

 

 

PS: Jakbym chciał wymienić procka takie do 400-500zł używkę aby pasował na tą płytę główną to jakiego i5 miałbym szukać?

Edytowane przez dulczaspl
Link to post
Share on other sites

Dobra, postanowiłem, będę szukać 970tki ;) Mam kolejne pytanie, jakiej wersji najlepiej szukać, która wersja tej karty podpasuje do mojego zasilacza (mam w nim jeden kabel pcie)

 

 

PS: Jakbym chciał wymienić procka takie do 400-500zł używkę aby pasował na tą płytę główną to jakiego i5 miałbym szukać?

Do 500zł jakbyś sprzedał tę i5-tke i płytę to kupisz 3570k=400zł i za resztę czyli 250-300 płytę pod z77 , wersja to asus i msi polecam

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że w PUGB problem jest w mojej kracie, znam kilkanaście osób z którymi grałem, że na 8gb ramam cisną spokojnie. Wczoraj odpaliłem testy przez afterburner i było coś takiego:

Cpu usage (wszystkie procesory na poziomie 50-70%
Gpu usage 99%
Vram usage 1999mb
Ram usage 7,400 ram

Czyli wychodzi na to, ze jednak karta w tym przypadku ciśnie na swoje 100% (dodam, że gram na lowest) A problem w grze jest taki, że nie ładują mi się na czas tekstury domów itd (czyli wychodziło by raczej na brak ramu, ale przecież komputer ma jeszcze 600 mb wolne) Dopiero po 2-3 minutach wszystko jest okej i mam te 40-60 fps. Jak myślicie:

1) Wymiana płyty głównej + dokupienie 8gb ramu   (moja niestety obsługuje tylko 8gb ram, chyba, że da się to jakoś przeskoczyć?)
2) Wymiana karty graficznej na tego gtx 970

PS: Okej, będę szukał STRIX

PS2: Panowie, przez olx nie mam zamiaru kupować PRZEDPŁATĄ, ostateczna opcja to by było pobranie, ale strałbym się przenieść to własnie na allegro. 

Edytowane przez dulczaspl
Link to post
Share on other sites

Jak zmieniać płytę to już lepiej i platformę. i5 2500k + płytka na p67 dostaniesz za ~550zł.

W przypadku takich gier obie rzeczy by się przydały. R9 270 jest słabe już na dzień dzisiejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...