Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam kilkuletni komputer, na którym gram regularnie w nawet dość wymagające gry, jak np. Need For Speed (2016), Forza 6 Apex, GTA V etc., jednak nie da się ukryć, nowe tytuły takie jak Forza Horizon 3 - potrzebują lepszej maszyny. Oczywiście gra się włącza i da się grać, ale w 20FPS max. Moja obecna konfiguracja to:

​CPU: Intel Core i3-4130 3.4GHz

GPU: MSI Radeon R9 270 2GB

RAM: 1x8GB 1600MHz

Dyski: 1,5TB + 128GB SSD

PSU: Corsair 650W

Płyta główna: ASRock H81M-DGS R2.0 / socket 1150

OS: Windows 10 64-bit

 

Dla w.w. Need For Speed (2016) rekomendowane wymagania są następujące:

 

Intel Core i5-4690 3.5 GHz

8 GB RAM 

4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza

30 GB HDD

Windows 7 64-bit

 

A jednak chodzi na full detalach. Z tego tytułu zdaję sobie sprawę, że wymagania są trochę zawyżone i pomyślałem, że mógłbym ewentualnie coś dokupić (a nie przebudowywać całego blaszaka), aby zyskać trochę klatek np. w grze Forza Horizon 3 (i innych nowszych). 

Moje pytanie brzmi od czego zacząć? Co w mojej konfiguracji jest najsłabsze względem powyższych wymagań? Nie zależy mi na ustawieniach ultra, mogą być średnie, byle gra chodziła w miarę płynnie i była grywalna. Proszę o pomoc  :) 

Link to post
Share on other sites

Podaj budżet, jak na razie to procesor, coś tego samej generacji np. i5-4460. Jeżeli chodzi o karte graficzną to zależy od twojego budżetu, szukaj GTX 960 (4GB ofc)/970, ew. Pamięci na 2x8GB żeby pracowały w dual-channel, kolejny kop do wydajności. Podaj też pełny model zasilacza (Serie) oraz Obudowę.

Link to post
Share on other sites

Początkowy budżet będzie wynosić ok. 1000zł z ewentualną lekką "górką", dlatego pytam od czego zacząć, żeby poprawa była możliwie maksymalna, a z czasem oczywiście dokupię co potrzeba. Wolałbym więcej niż 1000zł na pojedynczą część nie wydawać, chyba, że okaże się to konieczne do uruchomienia wspomnianych gier. Ten komputer właśnie do tego jest :)

Link to post
Share on other sites
A jednak chodzi na full detalach. Z tego tytułu zdaję sobie sprawę, że wymagania są trochę zawyżone

 Chciałbym to zobaczyć jak Ci chodzi na full. Bo mi gdy miałem GTX970 i i5 6600k@4.6 schodziło czasami poniżej 60 klatek, więc wcale wymagania nie są zawyżone tutaj podane. Co do wymiany podzespołów to w pierwszej kolejności celowałbym w zmianę karty  na jakiegoś GTX1060, powinieneś ugrać  przy ustawieniach średnich na takim sprzęcie. Procek też by się przydało wymienić, bo jest za słaby do tej karty.

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites

 Chciałbym to zobaczyć jak Ci chodzi na full. Bo mi gdy miałem GTX970 i i5 6600k@4.6 schodziło czasami poniżej 60 klatek, więc wcale wymagania nie są zawyżone tutaj podane. Co do wymiany podzespołów to w pierwszej kolejności celowałbym w zmianę karty  na jakiegoś GTX1060, powinieneś ugrać  przy ustawieniach średnich na takim sprzęcie. Procek też by się przydało wymienić, bo jest za słaby do tej karty.

 

 Poniżej 60 klatek? Straszne!:((( Nie spalił Ci się ten gjeteiks?

 

Wymagania są zawyżone, bo, powtórzę, mój komputer ich nie spełnia, a 40-60fps miałem z palcem w kieszeni, tyle w temacie.

Proszę o poważne odpowiedzi. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ten "gjeteiks" sprzedany, nie zdążył sie spalić :) Tak podczas ruszania, gdzie było dużo dymu i kilka aut tak się działo zawsze. Czasami podczas jazdy też potrafiło przyhaczyć. A że gram zawsze z synchronizacja gra nie może spadać poniżej 60 bo jest ładny zamuł wtedy. A Ty miałeś chyba 60 klatek, ale w sytuacji gdy kamere ustawiłeś na budynek patrząc na niego z bliska. Bo ten komp jest dwukrotnie słabszy od mojej starej konfiguracji więc ciekawe skąd te 60 z palcem w du... Co do poważnych odpowiedzi to kupisz używkę 1060 3GB w okolicach 800zł, chociaż dopłaciłbym trochę do 6GB, bo jednak 3GB to mało i trzeba będzie ciąć tekstury i cienie mocno żeby się zmieścić w tej ilości Vram-u.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...