Skocz do zawartości

Karta graficzna GTX 1050 nie działa po wymianie płyty głównej i procesora.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WaltKowalski,

Recommended Posts

Witam.

Używałem przez jakiś czas karty graficznej GTX 1050 2gb Gigabyte G1 Gaming na bardzo starych podzespołach, w tym dwurdzeniowym athlonie. Chwilę później kupiłem nową płytę główną, mianowicie Asus P8H61 M-LX, oraz procesor i5 2400. Niestety Karta graficzna nie jest wykrywana przez komputer, świeci się ale wiatraki wyłączają się od razu po włączeniu komputera. Nie mogę zainstalować sterowników bo pokazuje mi, że nie posiadam karty NVIDIA.

Próbowałem następujące sposoby:

1. Update biosu do najnowszej wersji.

2. Wyjmowałem baterię z płyty.

3. Próbowałem z inną kartą (GT430 działała w 100% z płytą) oraz pobrałem w ten sposób sterowniki, mimo to karta dalej nie była wykrywana.

4. Podpinałem kablem DVI-D oraz HDMI.

5. Zmieniłem w biosie aby pierwszeństwo miało wejście PCI-E.

Problem w tym że nie ważne co zrobię, komputer włącza się poprzez kartę zintegrowaną. Mój zasilacz to Corsair VS550.

Edytowane przez Denvist
Link to post
Share on other sites

wyjmij procesor i zobacz czy czasem nie wygiąłeś jakiś pinów w sockecie, miałem identyczny przypadek, ale z radkiem r7 265 też był nie wykrywalny a stara karta jaką była gt 9600 chodził normalnie okazało się, że dostał się spory paproch na piny od procesora i po wyczyszczeniu wszystko chodziło normalnie 

Link to post
Share on other sites

Moze jakiś zbieg okoliczności? Co ma procesor do karty? Wczoraj wkładałem procesor i nakladalem paste, wszystko bylo czyste a procesor chodzi normalnie. Nie jestem profesjonalista ale nie widze powiazania po prostu ;/

Edytowane przez Denvist
Link to post
Share on other sites

Drogi autorze. Jeżeli ktoś z 654 - ma postami,sugeruje abyś zajrzał i sprawdził piny w procesorze i czystość,to chyba warto mu uwierzyć...

To oczywiście nie musi być to,ale może...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Zgięte piny mogą powodować problem np z odczytaniem lini PCI-E.

Wygnie się jeden pin który ma za zadanie wykrywanie urządzeń w porcie lub portach i wtedy już nic nie wykryje. Aczkolwiek skoro wyświetla ci się integra jak i " podstawowa karta microsoft" - spróbuj ściągnąć ze strony Nvidii program Geforce Expierience. On powinien wykryć jaką masz kartę i wyświetlić sterownik do pobrania. 

Oprócz tego sprawdź czy karta dobrze siedzi w slocie oraz czy masz dobrze wpiete zasilanie ( chyba że ten model nie ma dodatkowego zasilania ). Próbuj także zainstalować sterownik poprzez menedżera. Z reguły podstawowa karta microsoft to karta bez sterowników.

Link to post
Share on other sites

Przedmuchaj slot pci-express może tam też jest paproch, wiem na GT430 działa ale na jej pcb nie wszystkie piny są ''wypełnione'' chodzi mi o to https://zapodaj.net/8baa986cc5d4b.png.html być może akurat pin który w GTX'ie 1050 jest ''wypełniony'' a ten odpowiadający mu w slocie pci jest zabrudzony. To mało prawdopodobne ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

Przed czyszczeniem jeszcze jedno pytanie.

W menadżerze "podstawowa karta Microsoft" zamieniła się na "NVIDIA Geforce GTX 1050" lecz w informacjach pokazuje błąd:

"To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie."

W taki sposób jest możliwość instalacji sterowników, ale dalej nie mogę włączyć komputera przez tą kartę(brak sygnału)

 

Wyłączyłem zintegrowaną kartę Intel HD.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...