Skocz do zawartości

Składanie nowego komputera.


Recommended Posts

Co racja, to racja. Jak pokazałem temu Panu z serwisu dobry config za 2000zł (Z początku myślałem do 2000, teraz do 3000zł) to powiedział, że się nie opłaca i parę rzecz jest lipne. Ogółem macie rację, ale jako, że ja jestem leniem to dalej próbuję szukać ''gotowca'', heh. Może mi ktoś to ocenić?

 

http://allegro.pl/i7-870-4x2-93ghz-8gb- ... 03013.html

 

Ew., poczekam ten dzień, dwa i zamówię z esc.pl taki sprzęt jaki mi radzicie.

Link to post
Share on other sites

Komp nie jest zły ale tak:

lepszy dla Ciebie byłby i5 2500K od tego w tym zestawie

karta jest git

wątpię żebyś wykorzystał 8Gb ram(4Gb w zupełności do gier wystarczy)

obudowa nie należy do najlepszych :)

 

edit:

Tak jak mówią koledzy,lepiej zamówić w esc złożony już komp niż przepłacać za "legendarną obudowę" na allegro :P

Link to post
Share on other sites

Teraz to na serio mnie naszło by tego Pana z serwisu kopnął za przeproszeniem w du**ę i zamówić z esc to co mi doradzaliście. Tylko takie pytanie. Ten config co podał kleszczu jest opłacalny i najnowsze gierki będą na full siadać bez ścin? Tak swoją drogą, to ktoś zamawiał z Was na esc? Nie chciałbym dostać jakiegoś po części rozwalonego kompa, albo czekać na niego wieki, lub w ogóle czuć się ''wydymanym'' (Za przeproszeniem). Ogółem serwis jest uczciwy?

Link to post
Share on other sites

@UP

 

zestaw bedzie śmigał jak ta lala to tego dostajesz procek banalny do podkręcania(wystarczy zmienić mnożnik w BIOS) ktory bez problemu pójdzie na 4.0 a to w grach na pewno się przyda :P

 

za "legendarną obudowę" na allegro

legendarny badziew z tandetnego plastiku i na c :) j komu głośniki przy obudowie?
Link to post
Share on other sites

Zestaw kleszczu jest bardzo dobry i każda gra powinna Ci pójść na maksa bez problemu :P Jeżeli już to mógłbyś dołożyć trochę do obudowy ale ta też jest dobra :) Sam nie długo będę zamawiał kompa na esc i czytałem trochę na temat tego sklepu i nie przeczytałem o nim nic złego.Ma same dobre opinie więc według mnie możesz śmiało brać.No chyba,że ktoś miał z tym sklepem problemy :)

Link to post
Share on other sites

"Legendarna obudowa"... Ciekawe, jakie legendy o niej krążą... Może sama obiera ziemniaki w rytm świstu wentylatora błyskając światełkami z czasu dyskotek końca XX wieku. :)

Autor winien posłuchać doświadczonych użytkowników, nie zaś sprzedawcy. Zbyt rzadko sprzedawca jest jednocześnie entuzjastą czy fachowcem.

W Esc z pewnością złożą poprawnie PC i dostarczą w idealnym stanie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A jakbym brał zestaw kleszcza i złożyliby go już, to co musiałbym jeszcze kupić? Lub zainstalować? Wszystko chodziłoby jak ta lala? Czy jeszcze Windows itp. Chce po prostu nowego kompa od podstaw (Prócz Windowsa, bo mam 7 Ultimate 64 bit) i czy tamten byłby git?

 

 

Edit: Ogółem bardzo Wam wszystkim dziękuje za pomoc i wybaczcie za moje ciągłe pytania, lecz pierwszy raz zamawiam komputer z nieznajomego serwisu i przez kogoś składany, bo tak to przeważnie składała mi osoba którą znam z reala i w serwisie który mam na wyciągnięcie stopy, heh. Chodź nie tak daleko jest ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Ok, to jeszcze popatrzę i jednak zamówię zestaw kleszcza. I mam do wyboru, albo wezmę na raty, albo na raty z wpłatą własną, lub od razu zapłacę za całość heh. Jeszcze pomyślę, ale mówicie, że ten i5 jest lepszy niż i7? Dla pewności, w zestawie kleszcza jest wszystko do zainstalowania Windowsa 7 i normalnego grania itp.,? Nie muszę nic dokupywać i rwać włosów z głowy ze stresu?

 

Edit: A ten zasilacz kleszcza jest dobry? Nie brać może Corsaira 600W?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze pomyślę, ale mówicie, że ten i5 jest lepszy niż i7?

Tak

 

Zestaw kleszcza jest dobry ale proponowałbym zmienić:

- chłodzenie na: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=26715

- obudowę na: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=34997

- zasilacz na: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=32324

Nie tracąc właściwie nic masz sporo lepszą obudowę

Link to post
Share on other sites

Ten seasonic jest bardzo dobry.i7 nie jest Ci potrzebny do zestawu,który będzie używany do gier.Poza tym i5 2500k,który jest umieszczony w zestawie kleszcza to świetny procek do gier i nic nie musisz dokupywać.Wszystko co jest potrzebne komputerowi do pracy jest umieszczone w zestawie,więc nie ma co się denerwować :)

Link to post
Share on other sites

Czyli Seasonic jest lepszy? I zmienię tylko na to i mógłbym zamówić zestaw który podałem gotowy do zakupu? Wszystko byłoby git? Wtedy pozostałaby tylko instalacja Windowsa 7 i wszystko działa jak należy? Nie muszę ani rwać włosów z głowy, ani nic dokupywać? A propos, to wersja z DVD które bym kupował nowiutkie:

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37229

 

Może być to DVD do tego?

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał kolega wyżej zmień zasilacz i nie wiem czy potrzebne Ci aż 8Gb ram,ale twój wybór :)

A takie pytanko.Napęd potrzebujesz? Bo jeżeli potrzebujesz to przy zamawianiu nie zapomnij o nim :P :tajniak:}

 

Edit

Ja na twoim miejscu wziąłbym Samsunga ale LG też dobra firma :) Pomyśl czy nie lepiej byłoby wziąć 4Gb i później najwyżej dokupić jeżeli byłaby taka potrzeba :]

Do tego zestawu nic nie musisz dokupywać.Wystarczy zainstalować wina,wszystkie potrzebne stery i wszystko śmiga więc bez nerwów :) :)

Link to post
Share on other sites

Hehe, no właśnie edytowałem posta i dodałem do tego zestawu nagrywarkę DVD (Napęd) i jeszcze pomyślę nad tym Ram'em, ale wolałbym kupić na zapas by w późniejszym czasie i wymianie sprzętu (za parę lat) nie przejmować się owym Ram'em. Na pewno Seasonic 520W?

 

Czyli mogę już kupować ten zestaw za niecałe 3400zł który będzie chodził jak ta lala? Muszę jeszcze dokupywać jakieś kable itp.,?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...