Skocz do zawartości

Laptop dla studenta do ~2000zł


Recommended Posts

Witam. Nadchodzi powoli czas, kiedy trzeba będzie rozstać się z moim HP envy 15 (i7 q720, radeon hd5800 series  i wspomagane 16gb pamięci ram, dysk ssd 240gb).

 

Główne powody, dla którego chciałbym zmienić go to czas pracy na baterii (na pierwszej to max 3 minuty przy braku obciążenia - a koszt nowej to ~250zl, na dodatkowej drugiej, ważącej swoje wyciągam 3 godziny poza ładowarką, jednak zasłania ona wentylatory), do tego temperatury pracy - wada modelu, czyściłem wentylatory i zmieniałem pastę na dobrej jakości, niewiele to dało, do tego jeżeli zostawię go podpiętego do zasilacza, to ma problemy z rozruchem, zostawiony odpięty nie wykazuje tego problemu.

 

Szukałbym jakiegoś laptopa, który by udźwignął corela jak i programy na potrzeby moich studiów - inżynierskie, chemiczne. 

 

Urządzenie będzie głównie służyło do właśnie takich programów, pakiet biurowy, jednak chciałbym czasem zagrać w xcom enemy unknown, jednak jakby udźwignęło xcom 2 to też super, CS:go, jednak nie potrzebuję nie wiadomo ilu klatek, na dotychczasowym mam w okolicach 50/60fps. Dysk ssd prawie na pewno, jednak jestem w stanie dokupić go po czasie.

 

Ekran: 14 cali +, przyzwyczaiłem się też do pracy na ekranie fullhd.

Czas pracy: oczekuję powyżej 3h oglądanie filmów, redagowania dokumentów

Waga: Noszenie aktualnego z dodatkową baterią (do miejsc gdzie nie mam jak podłączyć się do gniazda) jest katorgą, nie ważyłem, może to dziś zrobię, ale fajnie jakby był dość lekki, aktualnie jest nieporęczny do korzystania na uczelni.

Stan: nowy/używany

Gdzie kupuję: Dowolnie, jednak przy tym chciałbym rozpocząć dyskusję na temat zakupu laptopów z chińskich sklepów. Czy warto? Głównie patrzyłem na ceny w oddziałach europejskich tychże sklepów i ceny są naprawdę kuszące.

Edytowane przez dawid13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...