Skocz do zawartości

Kupno EVGA 1080 FTW pod i7-4790k


Recommended Posts

Postaraj się o gwarancję i zapytaj czy karta ma już dodatkowe termopady i nowy BIOS. 1080 FTW miały niedoróbkę fabryczną związaną z chłodzeniem vrm a czasem termopady na pamięciach nie dotykały płytki odprowadzającej ciepło. Evga wysyłało dodatkowe pady z introdukcją montażu oraz wydało nowy BIOS. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez najmniejszego problemu powinieneś podkręcić swojego procka chociaż na te 4,2ghz  , jest tyle poradników  na temat oc  jaką masz płytę główną  zasilacz o raz pamięci ram i chłodzenie  na cpu   ?  . Poczytaj trochę na ten temat  naprawdę warto  tym bardziej do takiej karty  jak gtx 1080  . Jak będziesz miał problemy z oc to daj znać pomogę  na 4.2ghz  to zajmie kilka minut  powyżej  trzeba już trochę więcej czasu poświęcić ale to też zależy od konkretnej sztuki procesora  . Jeśli już kupiłeś procesor z odblokowanym mnożnikiem przeznaczony  do oc to głupio z tego nie skorzystać

Link to post
Share on other sites

Postaraj się o gwarancję i zapytaj czy karta ma już dodatkowe termopady i nowy BIOS. 1080 FTW miały niedoróbkę fabryczną związaną z chłodzeniem vrm a czasem termopady na pamięciach nie dotykały płytki odprowadzającej ciepło. Evga wysyłało dodatkowe pady z introdukcją montażu oraz wydało nowy BIOS.

Egzemplarz pochodzi z wymiany gwarancyjnej i jest cały zafoliowany. To nowsza rewizja już z termopadami. Myślę że w cenie 2100 to dobry deal. Poprzedni użytkownik zakupił 1080 Ti stąd sprzedaje.

 

 

Bez najmniejszego problemu powinieneś podkręcić swojego procka chociaż na te 4,2ghz  , jest tyle poradników  na temat oc  jaką masz płytę główną  zasilacz o raz pamięci ram i chłodzenie  na cpu   ?  . Poczytaj trochę na ten temat  naprawdę warto  tym bardziej do takiej karty  jak gtx 1080  . Jak będziesz miał problemy z oc to daj znać pomogę  na 4.2ghz  to zajmie kilka minut  powyżej  trzeba już trochę więcej czasu poświęcić ale to też zależy od konkretnej sztuki procesora  . Jeśli już kupiłeś procesor z odblokowanym mnożnikiem przeznaczony  do oc to głupio z tego nie skorzystać

Płytę główną posiadam z97 extreme 6 firmy ASRock i z tego co widzę w biosie są jakieś profile do podkręcenia nawet na 4.5 może wystarczy że zmienię profil i będzie podkręcony. Chłodzenie posiadam bequiet Dark Rock pro 3.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że za taką cenę to okazja n pod warunkiem że jest sprawna

 

Na procesor nie patrz, karta wyda 100% mocy nawet na i3.
  takiego geniusza dawno nie widziałem  , co do profili  na pewno warto spróbować  chociaż zazwyczaj okazuje się że  takie  taktowanie można uzyskać na niższym napięciu proponuje sprawdzić podczas testu occt  pod obciążeniem jakie są napięcia  i temperatury  bardzo dobrze to widać na wykresach i tabelkach
Link to post
Share on other sites

 Na procesor nie patrz, karta wyda 100% mocy nawet na i3. 

Tak,na pewno.Skąd się urwałeś,nie wiem.Mam i5 4670K podkręcony na 4,4GHz i do tego MSI GTX 1080 GAMING X, gdzie procek idzie prawie cały czas na 80%-100% a karta 60%-90% bo procesor jej dalej nie puszcza bo sam jest już w pełni obciążony,a co dopiero I3...Tak się dzieje w Ghost Recon Widlands i zastanawiam się właśnie czy zmieniać całą platformę czy tylko procek na I7.

 Posiadam procesor i7 4790k niestety nie podkręcony gdyż nie wiem jak się za to zabrać. Ale czy procesor ten nie będzie wąskim gardłem dla tej grafiki?

I7-ka nie będzie ograniczała karty.Bierz jak najszybciej kartę za taką cenę bo gość się rozmyśli i jeszcze ładnie podziękuj.Chociaż mi w kwietniu udało się kupić nowiutką MSI GTX 1080 GAMING X z grą i zwrotem kasy od MSI i w sumie wyniosła mnie 2140 zł.Teraz to jakiś szał z tymi cenami kart,ale powoli się sytuacja uspokaja.Chociaż do takich cen jak jeszcze w kwietniu i w maju już nie wrócą bo kryptowaluty po spadku znowu idą w górę.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Tak,na pewno.Skąd się urwałeś,nie wiem.Mam i5 4670K podkręcony na 4,4GHz i do tego MSI GTX 1080 GAMING X, gdzie procek idzie prawie cały czas na 80%-100% a karta 60%-90% bo procesor jej dalej nie puszcza bo sam jest już w pełni obciążony,a co dopiero I3...Tak się dzieje w Ghost Recon Widlands i zastanawiam się właśnie czy zmieniać całą platformę czy tylko procek na I7.

 

 

To tylko swiadczy o tym ze gra jest zle zoptymalizowana. Jakby co proc moze hamowac gre, a nie karte.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2JxvuBbCrTA

 

Powiedz mi w takim razie jak to mozliwe ze w wiekszosci gier, praktycznie caly czas na i3 1080ti jest wykorzystywane w 99%. 

Przeciez to powinno byc niemozliwe wg tego co piszesz.

Edytowane przez Tigerxp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...