Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu mam następujący problem z internetem. Otóż Autoconect ciągle pokazuje, że połączenie jest natomiast w praktyce nie- strony się nie wczytują, materiał video się nie buforuje. Po pewnym czasie dochodzi do BSOD-a. Nie pamiętam dokładnie kodu błędu jednakże w treści komunikatu jest podany plik torususb.sys.

Sprawdziłem- to plik sterowników od modemu. Reinstalacja sterów nie pomaga. Modem ZTE ZXDSL 852, internet Orange Freedom.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj windows debugging tools a dokładniej windbg. Po blue screenie odpalasz, otwierasz ostatni crash z katalogu c:\windows\minidump. Na dole powinno pisać ,,propably caused by...''. Być może to nie modem tylko jakiś sterownik, który gryzie się z modemem.

Link to post
Share on other sites

Nie mam takiego folderu, który podałeś.

 

---

 

Włączyłem funkcję odpowiedzialną za zapisywanie BSOD-ów w folderze Minidump. Dzisiaj znów był blue screen jednak folder Minidump jest pusty. Czy reset kompa mógł wpłynąć na niezapisanie informacji o BSOD?

Link to post
Share on other sites

Ustaw mały zrzut itd i uruchom komputer ponownie, bo np jeśli wyłączysz komunikaty systemowe z tray'a, lub nawet poprzestawiasz ikonki na pulpicie i trafi się bsod to po ponownym uruchomieniu trzeba wykonać zmiany ponownie, więc dla pewności ustaw na nowo, uruchom ponownie i zobaczymy. Niżej screen w razie 'wuu' (jeśli masz WinXP).

 

http://img696.imageshack.us/img696/6894/sssot.png

 

Jak zatrybi to tutaj znajduje się kompletna instrukcja jak należy odczytać co naszej maszynie dolega. (zalecam również wykonanie pkt 1a, raport wtedy jest czytelniejszy i łatwo można się w nim odnaleźć).

 

Myślę, też że wypadałoby standardowo przeprowadzić weryfikację sterowników.

Wpisz w konsole verifier, pojawi się okienko na którym wybierz kolejno

1) utwórz ustawienia niestandardowe (dla deweloperów kodu)

2) wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy

3) zaznacz "pula specjalna, śledzenie puli, wymuszenie sprawdzania IRQL"

4) wybierz nazwy sterowników z listy

5) zaznacz wszystkie sterowniki prócz tych od microsoftu i kliknij na zakończ.

 

Komputer uruchomi się ponownie i jeśli nie wystrzeli bsod to sterowniki teoretycznie będą w porządku.

Jeśli jednak zastaniesz blue screen, to przy kolejnym resecie przejdź do trybu awaryjnego i powtórz powyższą czynność ponownie ale tym razem zaznacz tylko sterowniki od jednego producenta i metodą prób i błędów będzie trzeba dojść, od którego sprzętu sterowniki nie hulają.

 

By zakończyć sprawdzanie sterowników należy wpisać w konsoli verifier /reset. W przypadku niemożliwości załadowania windowsa (bsod) oczywiście należy wykonać to w trybie awaryjnym.

 

PS: Modem masz podłączony do kompa przez usb? Jeśli tak to wywal sterowniki i wszelkie inne paskudztwa od orange/tp i po prostu utwórz nowe połączenie w 'połączenie sieciowe'.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...