Skocz do zawartości

2000 zł do dyspozycji...


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym prosić was o radę...

Otóż czas czybko leci a ja nie nadążam za kupnem lepszego komputera więc postanowiłem to odłożyć.

Teraz przyszła pora na kupienie nowego... do gier... a do dyspozycji mam wspomniane 2000 zł (kwota maksymalna ;/)

 

Jakie specyfikacje powinien mieć komputer za taką kwotę, bym miał grę a nie pokaz slajdów?

 

(proszę odliczyć koszt DVD i HDD, a tak to wszystko do wymiany)

Link to post
Share on other sites

AMD Athlon II X4 645 /3.1GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 359 zł

AsRock 880GMH/USB3 /AMD 880G/ 269 zł

MSI Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 659 zł

Zalman CNPS10X Performa 149 zł

Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3 159 zł

Cooler Master Elite 332 (Black) 169 zł

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus 220 zł

 

Suma:

1984 zł brutto

składane na Esc.pl

Link to post
Share on other sites

Dzisiejsze gry wymagają tylko 3,00 GHz procka?

Tu już masz 4rdzenie po 3GHz i duże możliwości OC.

Czy 2000 zł to za mało

Moim zdaniem wystarczające, no chyba żeby się chciało Intela to przydało by się jeszcze ok 500 zł.Ale jeżeli komp ma być do gier i reszty multimedii to ten wystarcza
Link to post
Share on other sites

Ahh...

 

Wybacz :3

 

Ale jestem dość zielony w tych sprawach... nie orientuję się za bardzo...

 

 

 

Słyszałem jeszcze, że podobno co roku, w sierpniu sprzęt tanieje...

(ja niestety nie jestem w stanie tyle czekać)

Jeśli to prawda, to czy za taką kwotę byłoby coś jeszcze lepszego?

Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

349 zł

 

Płyta główna:

MSI 870-G45 /AMD 870/

240 zł

 

Wentylator:

Zalman CNPS10X Performa

149 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

169 zł

 

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

699 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 310 (Black/Blue)

159 zł

 

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

290 zł Razem 2055 zł

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze parę pytań:

 

1. Mam dysk twardy o nazwie: WDC WD3200AAJB-00J3A

Czy taki dysk nie będzie zbytnio spowalniał nowego komputera jeśli Hd Tune mówi mi, że średnia transeru danych wynosi 57,1 mb/s , Czas dostępu 18 ms lecz przy użyciu procesora na 92 %?

 

2. Czy opłaca mi się kupować pojedynczo, nowe części (z odstępami) czy od razu cały nowy komputer?

Link to post
Share on other sites

Hmm 2000 zł to troche mało,ale zawsze da się złozyc zestaw :hahaha: . Hmm dobrym wyborem dla ciebie jest plyta głowna: Asus M4A87TD EVO AMD870, ktora jest w cenie okolo 340 zl ma ona core unlockera,usb 3.0 i jest dobrze zrobiona wiec dobrze by ci sie na niej podkrecalo procek. Co do procesora to amd phenom II X4 955 BlackEdition bodajrze na proline jest za 469 zl wiec dosc dobra cena. Zasilacz 600 wystarczy i bedziesz ial zapas np. na podkrecanie dobrym rozwiazaniem jest: OCZ StealthXStream OCZ600SXS-EU 600W ktory jest bardzo dobrze wykonany i swietnie trzyma wyzsze napiecia. Obudowa moim zdaniem nzxt beta evo link: http://www.proline.pl/?p=NZXT+BETA+EVO jest bardzo dobra chociaz przedni wentylatorek cie moze wkurzac ale robi swoje :hahaha:, Ale obudowe mozesz sobie sam wybrac ta jest za 220 zlotych. Hmm i teraz najwiekszy problem grafika . Do wyboru geforce gtx 460 link:http://www.proline.pl/?p=GIGA+GTX460+1024 cena 665 lub radeon 6850 link:http://www.proline.pl/?p=GIGA+HD6850+1GB+OC. Radeon jest minimalnie lepszy od geforca lecz nie zapominajmy ze gtx460 ma phyxyx i cuda. Ja osobiscie mam radeona 6870. Jestem z niego zadowolony lecz brakuje mi physx. A teraz coraz wiecej gier powstaje na ta technologie wiec lepiej wez gtx460. A pozatym moj znajomy go ma i jest wysmienita karta. Ma ogromne mozliwosci oc. A w przyszlosci mozesz sobie rozbudowac zestaw dokladajac drugiego gtx460 do sli i kupujac nowy procek np.amd x1100 t BE ale za te 3-4 lata to pewnie i tak bedziesz wymienial zestaw :lol: Mysle ze moja propozycja jest ciekawa i warto sie nad nia zastanowic. Ale zepewniam ze ta grafika wystarczy by sobie pograc w dzisiejsze gry na maxa w full hd. Oczywiscie nie w takie jak np. metro2033 czy crysis bo te gry sa zle zoptymalizowane. A z tego co wiem moj znajomy ma crysis2 beta i na full hd przy directx 9 i na max detalach ma 39 klatek a chce podkreslic ze jest to wersja testowa.

 

A no tak i jeszcze ramy polecam pamieci hyperx 2x2 gb link:http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3K2%2F4GX. Jesli ograniczysz sie do obudowy za 100 zl wedlug za moj zestaw dal bys okolo 2030 zlotych moze 50. A co do radeona 6870 nie bral bym go przynajmniej z vertexu poniewaz nie ufam tej firmie mialem 2 karty i jedna padla po miesiacu a druga po pol roku wiec wolalbym na twoim miejscu radeona 6850 od gigabyte. A najlepsze chlodzenie wlasnie robia gigabyte,asus. A co do dysku gdybys chcial nowy to dysk 500gb ktory jest szybki link:http://www.proline.pl/?p=WD+WD5000AADS. niewiem jak z wytrzymaloscia tego dysku ale znajomy ma 9 miesiecy 2 takie dyski i nic sie nie dzieje a sa szybkie. A i oczywiscie cana zestawu moze sie znacznie zmniejszyc poprzez kupno na allegro. Wtedy moglbys dokupic dodatkowo dobre chlodzenie na procek. Jesli zainteresowala cie moja oferta napisz mi na moje gg nr: 33396047.Poszukam ci tych czesci na allegro z dobrych sklepow oczywiscie taniej i powysylam linki do nich.

Link to post
Share on other sites

1. Mam dysk twardy o nazwie: WDC WD3200AAJB-00J3ACzy taki dysk nie będzie zbytnio spowalniał nowego komputera jeśli Hd Tune mówi mi, że średnia transeru danych wynosi 57,1 mb/s , Czas dostępu 18 ms lecz przy użyciu procesora na 92 %?

Twój dysk to nic innego jak Western Digital Caviar Blue 320 GB 7200rpm. Nie powinien on nic spowalniać, chociaż demonem prędkości to on nie jest. Nowy, wydajny dysk to koszt ok. 140 zł(Samsung F3 500GB).

2. Czy opłaca mi się kupować pojedynczo, nowe części (z odstępami) czy od razu cały nowy komputer?

Jeśli nie znasz się za bardzo na składaniu PC, to na esc.pl oni zrobią wszystko za Ciebie i moim zdaniem nie ma co czekać do sierpnia, bo różnice w cenie mogą być jedynie spowodowane tym, że sprzęt jest już starszy niż obecnie. W przypadku gdy masz już odłożoną gotówkę- nie zastanawiaj się i kup całość :hahaha: Przychylam się do zestawu Igorussa
Link to post
Share on other sites

Hmm igorus ma ciekawy zestaw ale amd athlon x4 nie jest zadobrym rozwiazanie. Moim zdaniem phenom jest duzo szybszy. A plyta glowna ktora zaoferowalem jest bardzo dobra cenowo do wydajnosci szczerze mam asus crosshair iv formula i plyta za 350 zlotych mnie zadziwila. Oczywiscie zestaw ktory na esc pokazal igorus jest tani ale zaniedlugo trzeba by bylo cos wymieniac tak uwazam niewiem jak by bylo w praktyce :hahaha: No moj zestaw jest troszke drogi ale napewno bys sobie pogral na nim z 2 lata bez niczego tylko trzeba by bylo dolozyc do sli chyba ze gry sie tak nie rozwina . Ale to wybor autora

 

No tak zapomnialem ze plyta glowna ktora podalem moze nie obslugiwac SLI. Trzeba sprawdzic. Jesli tak jest to jest grafika 6850 do ktorej mozna by bylo dolozyc do crossfire. 6850 jest szybsza o okolo 5% ale niema physyx i cuda. Teraz to twoj wybor czy za rok czy 2 dolozylbys do crossfire lub kupil bys wydajna karte z physx i cuda. A i faktycznie mozesz mozesz kupic zestaw na esc ale sprawdz gdzie by sie oplacalo bo na proline sa tez tanie czesci a niektora tansze. Posprawdzaj sobie czesci na tych serwisach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...