Skocz do zawartości

Kino domowe do 4000 zł


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj dostałem prośbę od kolegi żebym złożył mu kino domowe do 4000 zł. Czyli w skład wchodzi :

 

Odtwarzacz(najlepiej BluRay)

Wzmacniacz

Głośniki(najlepiej bezprzewodowe z Hi-Fi)

Najlepiej żeby był to składany zestaw niż taki gotowy

 

Pozdrawiam, Mixtape :P

Link to post
Share on other sites

Mix, jeśli o kolumny idzie to Zestaw Jamo S606 (S608) 5,0 jest bardzo dobry. Zagadaj o to do GreQ'a, gdyż je ma i jest z nich bardzo zadowolony (do 2 tyś). Do tego Amplituner niższej klasy dopasowany do gustu kolegi. Yamaszka, Pioneer, Denon, h/k, niemal wszyscy produkują coś od 1000-1500zł. Zawsze polecałem h/k (spore moce, wyeksponowane bassy, gra widowiskowo), jednak po nieprzyjemnościach GreQa mam pewne wątpliwości. Chociaż w jego przypadku chodzi raczej o serwis/sprzedawcę. Co do odtwarzacza się nie wypowiem. Lightning pewnie będzie w stanie powiedzieć coś więcej :cry:

 

http://www.audioswiat.pl/go/_info/?id=344&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

http://www.audioswiat.pl/go/_info/?id=882&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

 

Ampli później, pzdr ^^

Link to post
Share on other sites

Ja akurat polecam ten zestaw co podałem w linku. Sam zestaw z Dali kosztuje ok 3 tyś http://allegro.pl/dali-concept-6-1-c-do ... 37051.html. Naprawdę bardzo dobre kolumny do stereo. Chociaż przed zakupem polecam odsłuch o ile to możliwe. Z ampli to mogę jeszcze polecić HK 260 chyba najlepszy amp za ok 2 tyś (dobre stereo). Szkopuł z tym że przekroczymy barierę 4 tyś. Jest jeszcze model HK 255 które zbiera dobre opinie. Dla nieco bardziej wymagających są jeszcze inne mało znane firmy jak Arcan czy CAMBRIDGE AUDIO, chyba jedyne co są do stereo i kina jednocześnie, ale cena może być zaporowa. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze jeden ciekawy zestaw http://allegro.pl/pioneer-vsx-920-blura ... 21570.html. Wg. mnie nie jest to znowu aż tak drogi zestaw, cechuje go już naprawdę dobry amp (ok 2 tyś) co na dzisiejsze i przyszłe standardy powinien wystarczyć. Zestaw z Jamo co zbierają pochlebne recki użytkowników. Zestaw osobno trochę droższy niż razem i na kabelki wystarczy :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Ale moja rada jest żeby najpierw odsłuchać sprzęt nim się go kupi. Najlepiej iść do dobrego sklepu z audio i posłuchać kilku zestawów, nawet jak odsłuch miał by być płatny to uwierz mi że warto. Warto również przy wyborze ampa poprosić sprzedawce żeby sprzęt podłączył do najlepszych i najdroższych kolumn jakie ma , to nam pokaże możliwości wyboru odpowiedniego amplitunera. Tylko pamiętać też trzeba że żaden amplituner w stereo nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz. Moge jeszcze dodać ze onkyo 608 zagra bardzo dobrze w kinie w stereo niestety słabiutko(testowałem to kiedyś) w stereo zaś lepszy jest z pewnością HK 255, nie wiem jakie problemy mają tutaj koledzy forumowicze z HK , wiem że początkowe serie miały problemy problemy z zanikaniem dźwięku PCM po dłuższej pauzie odtwarzacza DVD czy BR, brak dźwięku w menu PS3 i problemy z subwooferem wtrybie LPCM także na konsoli Sony. A co do tego przedstawionego Pioonera to nie wiem jak on gra , chyba że ktoś ma owy sprzęt i się podzieli opiniami. Ale jak już wcześniej napisałem najważniejszy jest odsłuch, by później się nie pluć w brodę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

w stereo zaś lepszy jest z pewnością HK 255, nie wiem jakie problemy mają tutaj koledzy forumowicze z HK , wiem że początkowe serie miały problemy problemy z zanikaniem dźwięku PCM po dłuższej pauzie odtwarzacza DVD czy BR, brak dźwięku w menu PS3 i problemy z subwooferem wtrybie LPCM także na konsoli Sony.

Polecam ten temat:

viewtopic.php?f=22&t=24359

Link to post
Share on other sites

O cholera. Zapędziłem się nieco. Proszę wybaczyć, lecz pierwszy rzut oka wskazywał na 40.000 dlatego się "napaliłem" :hahaha:

http://audioklan.com.pl/zestawy_kina_domowego,k,20.html

Pozdrawiam.

:hahaha: Raczej nie to forum :lol: No... zdziwiłbym się gdy ktoś tutaj pytał o sprzęt w takim przedziale.

pzdr :]

Link to post
Share on other sites

Może warto rozważyć wersje z lepszymi frontami i tańszymi surround, jak nie zależny komuś na logo a na dźwięku to tak zazwyczaj tak składają, ale ja nie poradzę konkretnie - są lepsi znawcy.

BR to najlepiej PS3, podobno równie dobry jak inne odtwarzacze w tej cenie, zawsze tą fifę można jeszcze odpalić dodatkowo :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...