Skocz do zawartości

Przesiadka z GTX 780Ti na 1080/1080Ti


Recommended Posts

Już zdecydowałem, że jeśli wezmę GTX 1080Ti to będzie to ten gigabyte (aorus) za 3599. Waham się tak naprawdę tylko nad tym, czy GTX 1080 (bez Ti) za 2699 (również aorus) nie jest dużo bardziej opłacalną opcją. Jutro po południu jadę do sklepu i któregoś z nich wezmę ale wybór nie jest łatwy. Przynajmniej już wiem, że będzie to aorus :)

Link to post
Share on other sites

Juz ci mowiłem jaka karta jest najlepsza na 1080

W wersji 1080 aourus moze być inna chłodzeniem  niz na 1080ti wiec to sprawdz chodzi np o brak finów przy lewym wentylatorze i rzadszy radiator

 

na palicie masz pewne 1000 rpm a to oznacza ze nie usłyszysz ;)

Link to post
Share on other sites

Widzę, że za palita GTX 1080 trzeba zapłacić 2900-3000. W tej sytuacji myślę, że już lepiej dorzucić 20% kwoty do nowszego chipsetu i wziąć 1080Ti od Aorus`a.

Wersja Aorus Xtreme to dopłata +100 zł. Chyba to samo mogę zrobić z zegarami ręcznie? Chociaż zabawa w OC już do mnie nie przemawia. Zresztą jaka to realna różnica w wydajności? 1-4 fps?

Link to post
Share on other sites

Dopłata do droższej, wyżej fabrycznie kręconej wersji to najczęściej lepiej kręcące się chipy ze względu na selekcję.
Tańsze, niżej taktowane wersje nie muszą - choć mogą - się kręcić do poziomu droższej wersji, bo te "lepsze karty" są selekcjonowane do droższych wersji (najczęściej tak jest - optymalizacja kosztów oraz karty po fabrycznym OC muszą mieć zagwarantowaną stabilność działania pod każdym obciążeniem, żaden producent nie będzie ryzykował falami RMA).
Mój podstawowy GTX 1080 Palit JetStream robi nie więcej niż (1607+150)MHz Base Clock (co tłumaczy się na 1987 MHz Boost przeważnie przy 1.05 V w większości gier) choć jest to itak lepiej niż najwyżej taktowana GameRock Premium, który ma (1607+139)MHz Base Clock, choć mniej niż potrafią zrobić fabrycznie inne, droższe karty (np. Gigabyte Xtreme Gaming który fabrycznie z pudełka ma (1607+177)MHz Base Clock + dodatkowo znacznie zwiększony Power Limit).

 

Kupując GTX 1080 Ti, bo widzę że zależy ci na opłacalności zakupu, weź pod uwagę, że GTX 1080 MSI Gaming X można było w czerwcu dostać już za 2089 zł przed kryzysem cen kart graficznych.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

To znaczy ze piszesz bzdury . Mam nadzieje ze teraz zrozumiałeś

 

No to proszę o dokładniejsze wyjaśnienie w takim razie, żebym później tych samych "bzdur" nie powtarzał.

Link to post
Share on other sites

Napisałem ci ze sie tego nie robi  i ze tylko z Kingpin 980ti to robił od asic 72% w góre ( za co trzeba było dopłacić ) co oznacza ze nawet u niego były ładowane wszystkie chipy a nie selekty wiec co tu chesz wyjasniać  hmm?

 

 

Nvidia poszła w mhz przy asic a AMD w napiecie  to samo z procesorami intela i tyle i nikt niczego nie selekcjonuje bo jest tasma produkcyjna a selekcja kosztuje majatek .

Selekcjonować to mozna  czesci w satelicie za  milard dolców wystrzelonej miliard kilometrów stąd a nie gp 102 czy 104

Link to post
Share on other sites

Twoje wyjaśnienia są dość nieciekawe, mgliste i podane w sposób protekcjonalny - napewno nikt by ci nie uwierzył na słowo.

Jeden jedyny plus z twojego komentarza, że przynajmniej sam znalazłem opinię inżyniera, który stara się wyjaśnić to o co pytałem:
 

 

Some other notes: one, Pascal is at the very threshold of ASIC, as stated in the original launch demo. Its values will be very high compared to past generations with much less variance (the 90-some values, while wrong, reflect these gains over Maxwell). As we get to smaller process nodes this is inevitable (we see the same with Intel's CPUs) so the value becomes less meaningful as time goes on.

Second, ASIC has never been a great determiner of overclocking ability. I had three generations of SLI cards before this and I sold half of them off when I got my 1080 and I thoroughly tested all of them after checking their ASIC. As I suggest in my previous paragraph, as the generations went up the differential became less meaningful. Putting them in a more modern system with better cooling was ultimately more effective at getting higher clocks/performance.
P.S. I don't believe the FE are binned

I replied mainly to give my perspective as a computer engineer with experience in the industry: the fact is, the entire concept of binning is in decline. The level of efficiency at 16nm is so high that dies will invariably be pretty close to each other in capability and there are other bottlenecks in the design that will take precedence. Will there be binning with HOF and the like? Likely, yes. Is there binning in any cards out there now? Minimal if any.
We're not seeing faster cards for a variety of reasons but consider that there are other issues in the design - clock-rate is not linear especially as the process gets smaller due to the limitations of silicon and transistor architecture. A more uniform product is ideal for everyone - the consumer and the manufacturer - and the fact it is a byproduct of the process makes it even more inescapable. An IPC gain of only 19% between Sandy Bridge and Skylake with similar speed limits is a pertinent example.

Czyli podsumowując, selekcja dzisiaj być może, a może nie. Nie wiadomo. Jak jest na pewno - nikt nie wie, chyba że sam zapyta konkretnego producenta karty, a on zdecyduje się odpowiedzieć szczerze, zdradzając ewentualne tajemnice handlowe.

 

Jakiegoś typu selekcja jednak musi być, bo jakby tak nie było, to mój JetStream bez problemów osiągałby wyższe wyniki niż FE od Nvidii. Ja osobiście nie wierzę, że każdy producent losuje sobie chipy do poszczególnych kart i nie robi absolutnie żadnych testów. Bardzo trudno uwierzyć w taki chaos.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym odnotowałem już dwa razy spadek ceny aorus`a GTX 1080Ti w sklepie esc.pl. Rano z 3599 na 3499 a jakąś godzinę temu z 3499 na 3399 PLN (http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=298428).

Tak informacyjnie tylko, w celu zwrócenia uwagi na bardzo niestabilną cenę (dobrze, że w tą stronę).

Link to post
Share on other sites

Co za róznica czy ja podkrecił .............. 2600 rpm i 80 stopni to i tak nie bedzie max tej karty

Ze 1950 mzh to duzo ? Kazdy na pascalu ma tyle .

Ja bez oc mam wersje  z 2000mhz tym bardziej bez równicy ze zegar w geforcach sterowany jest asic a napiecie jest stałe


A jak oceniacie ZOTAC`a AMP! Extreme zarówno GTX 1080 jak i GTX 1080Ti? Jak w porównaniu do Aorusa Gtx 1080Ti i Palita 1080?

Mysle ze jest to dobre chłodzenie ale co i jak dokładnie sie nie wypowiem

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...