Skocz do zawartości

Diagnoza GTX970


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez czapkens,

Recommended Posts

Witam,

mam problem z kartą graficzną, chodzi o to, że od pewnego czasu dolne pół ekranu tak jakby "mruga" w nieokreślonych odstępach czasowych. Nie zależy to od obciążenia bo dzieje się to zarówno podczas przeglądania internetu jak i grania lub pracy w różnych programach do montażu wideo czy obróbki grafiki. Martwi mnie to delikatnie i boję się, że karta już kończy swój żywot. Spotkał się ktoś może z podobnym problem i zna rozwiązanie? 

Dodam, że karta ma zmienioną krzywą wentylatora, żeby mniej się grzała.



Dokładny model karty https://pl.msi.com/Graphics-card/GTX-970-4GD5-OC.html#hero-overview

Reszta podzespołów w stopce.

Link to post
Share on other sites

Mozna podmienić kabel, nawet jak jest HDMI kiedyś miałem uszkodzony HDMI ( wszyscy wmawiali mi ze kable tego typu działa lub nie, okazało się to nieprawdą).Jak masz zwykły kabel DVI to tym bardziej,  Może byc to matryca monitora najlepiej podmienić monitor lub kartę inaczej nie wykluczysz jednej z przyczyn.

Link to post
Share on other sites

Kable zmieniałem, był DP, DVI i HDMI, zmieniałem również wyjścia DP. Jeśli chodzi o poluzowaną kartę to raczej nie to, dociskałem ją ostatnio PO wystąpieniu pierwszych błysków. Niestety co do podłączenia pod inny sprzęt to mam ograniczone możliwości. Zastanawiałem się też czy to nie będzie po prostu wina zasilacza ale skoro nie bierzecie tego pod uwagę nawet to pewnie nie to.

Postaram się jakiś monitor lub telewizor znaleźć, może coś się uda i podepnę.

EDIT

Monitor to Dell P2314h. Nie znalazłem informacji w internecie, że takie coś się często w nim dzieje więc może to wina sztuki jest.

Edytowane przez czapkens
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niestety po trwających prawie 24h testach ustaliłem, że jest to wina karty. Na karcie zintegrowanej działa wszystko bez zarzutu, nie ma żadnych błyśnięć. Karta leci na gwarancję, zobaczymy co powiedzą. Temat niestety do zamknięcia z jednoznaczną diagnozą.

Edytowane przez czapkens
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...