Skocz do zawartości

Telefon z androidem do 1000zł i 800zł - przesiadka z Lumii 735 - kilka typów.


Recommended Posts

Hej wszystkim!

 

Zapewne widzicie podobny temat po raz kolejny i modele, które zestawię poniżej również... ale! Jak człowiek dba o każdy grosz, to zanim coś kupi, to przeanalizuje tysiące tematów, wykresów, opinii etc. Do rzeczy..

Jestem, od dwóch lat, posiadaczem Lumii 735 na W10. Powiem wam, że początkowo byłem zachwycony telefonem. Płynność działania, model kafelek i system W10, który, w moim odczuciu, wygląda bardzo przejrzyście i elegancko. Zapewne moje zadowolenie było spotęgowane przesiadką z Samsunga Trend, który działał jak działał. :) Jednak później zaczęły się problemy. Pierwszy gwóźdź, to wyłączenie wsparcia dla HereMaps. Korzystałem z nich często i były dla mnie kluczową apką. Kolejnymi decyzjami i aktualizacjami Windows pogarszał tylko sytuację - częste crashe apek, restarty telefonów ot tak, aż do restartowania telefonu podczas wchodzenia na wiadomości czy blokowanie nowych SMSów. Z resztą funkcjonalności dostępnych apek, w porównaniu do tych androidowych / isowych, pozostawiają również sporo do życzenia. Stwierdziłem więc, dość, czas opuścić tonący statek. 

  • Telefon do 1000zł

Zrobiłem mały research rynku i poszukuję, tak jak zauważyliście w temacie, nowego telefonu z androidem do 1000zł. Model, który przykuł moją największą uwagę, to (uwaga):

Xiaomi Redmi Note 4 - 3GB ramu, 32 pamięci wbudowanej, duży i ładny wyświetlacz, fajne wykonanie i przystępna cena uczyniła z niego mojego faworyta. Jednak zgłębiając się w temat odkrywałem to nowe modele (przykładowo Note 4X - Note 4 Pro). Na Proline znalazłem wersję, którą polecaliście w innych tematach czyli Note 4. Powiedźcie mi proszę, czym one się różnią? Czy mój faworyt to dobre posunięcie? Czy będę zadowolony? Obecnie trwa jakiś bum na tę chińską markę. Czy słusznie? 

 

 

Kolejnym telefonem jest HUAWEI P9 Lite 2017, trochę droższy, z lepszym aparatem i... tyle o nim wiem (nie ukrywam, moja uwaga skupiła się na "siaomi"). Dorzuciłem do tego jeszcze Motorole Moto X Style, bo brat ma i też całkiem przyjazny telefon, tylko więcej wart cenowo w porównaniu do faworyta. Czy aby na pewno opłaca się tyle dopłacać? 

  • Telefon do 800zł

Rozglądam się również za telefonem dla narzeczonej. Próg cenowy to 800zł (chociaż pewnie jeśli będzie jakiś typowo kobiecy telefon, trochę droższy, to przymknąć można na to oko) Wymogi takie must have to dobry aparat (ehh te selfie :P ) + ekran max 5 cali. Faworytem jak do tej pory jest HUAWEI P9 Lite, z tym, że obawiam się, że te dostępne 2GB RAMu zaraz zaczną płatać figle i telefon będzie bezużyteczny. Jakieś inne faworyty?  

 

 

Więcej modeli nie pamiętam, nie rzuciło mi się nic specjalnie w oczy. Pomożecie z wyborem? Telefon służy w obu przypadkach jako codzienne narzędzie - telefony, smsy, notatki, kalendarz, budzik, social media + czasem jakaś gierka - czyli można uznać, że taki standard teraz. 

 

Wyszedł dość długi post ale mam nadzieję, że ktoś wytrwa do końca. :)

Dzięki wszystkim za dotarcie tutaj i pozdrawiam,
Radek

Link to post
Share on other sites

Cześć Radku ;)

Redmi note 4 i jego wersje nie powinny Cię zbytnio interesować jeśli zamierzasz się z zakupem w proline, mają tam wersję international z b20 i CE więc nie ma się o co martwić.
W małym skrócie:

-Redmi note 4 to wersja na helio x20,

-Redmi note 4X to wersja na snapie dla Indii,

-Redmi note 4 global ROM - to 4X ze zmienionym systemem na MIUI Globla,

-Redmi Note 4 Global Version to wersja ze snapem b20, CE i ROMem MIUI global - to ta z proline.

 

Zestawiając go z P9 Lite, ja postawił bym na Xiaomi, mimo ciut gorszego aparatu, jednak Redmi ma lepsza baterie i bardziej energooszczędny procesor i kilka dodatkowych czujników, co sprawdzisz w porównaniu specyfikacji.

 

Co do telefonu dla narzeczonej, to weź dla niej Redmi 4X i nie bedzie problemu z ramem, bo ma 3GB.

Telefon bardzo ładny, zgrabny, 5calowy, wydajnościowo całkiem ok, aparat jest co prawda gorszy niż w note 4, ale note jest jednak droższy, przednia kamera porównywalnie, jest po prostu spoko.
Dodatkowym aututem będzie to, że będziecie oboje mieć telefony Xiaomi.

 

Najważniejsze jest to, że oba spełniają Twoje główne wymogi czyli zastosowanie jako codzienne narzędzie, oba telefony starczą bez problemu do tej funkcji ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...