Skocz do zawartości

Co to jest AA x4, x8, x16 I AF w grach ?


Recommended Posts

AA = AntyAliasing czyli wygładzanie obrazu. Komputer dostaje od tego bardzo po du**e. ;) A x2, x4 x8 itd. to poziom wygładzania, im wyższa cyferka tym ładniejszy obraz, ale mniejsza wydajność. Ogólnie jest to opcja tylko dla posiadaczy porządnych komputerów. :lol:

 

E: Mniej więcej tak to wygląda

http://slownikkomputerowy.pl/media/164903/antyaliasing_640x480.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zeby cieszyc sie AA powyzej x2/x4 potrzebny jest dobry komputer

Jeżeli się gra w rozdzielczości 1920x1080 to w ogóle to nie jest potrzebne,najlepiej wyłączyć lub zmniejszyć do minimum bo nie potrzebnie obciąża kartę bez żadnych korzyści.
Link to post
Share on other sites

To dziwne, że po włączaniu MSAAx8 nic mi nie spadło na wydajności ^^

na: Pentium 4 2.85GHz :cry: + HD4850

(gra... A.V.A.)

1. W jakiej grze? Bo jak w Tibi włączysz AA to spadku wydajności raczej nie uświadczysz. :P

2. MSAA to nie to samo co zwykłe AA. MSAA jest to technologia opracowana przez AMD, która nie obciąża kart tak bardzo jak zwykły AA. Spadek wydajności w przypadku korzystania z MSAA jest bardzo mały. :)

Link to post
Share on other sites

To dziwne, że po włączaniu MSAAx8 nic mi nie spadło na wydajności ^^

na: Pentium 4 2.85GHz :cry: + HD4850

(gra... A.V.A.)

Bo procesor ogranicza grafike. U mnie czasem tez po wlaczeniu aa w ogole nie ma spadku wydajnosci.

 

MSAA to nie to samo co zwykłe AA.

teraz zadko kiedy mamy fsaa, zazwyczaj w grach mamy wlasnie msaa.

 

MSAA jest to technologia opracowana przez AMD

Chyba Ci sie pomylilo z MLAA i nie jest to wcale opracowane przez amd(jest jedynie dostepne na kartach amd, no i na cellu :) ).
Link to post
Share on other sites

Nie mam spadku wydajności, ponieważ procesor ogranicza grafikę? Tak pewnie to dlatego.

zalozmy ze gra chodzi w 30 klatkach, gdyby procesor nie ograniczal karty graficznej chodzilaby w powiedzmy 70 a wiec po wlaczeniu aa spadloby do np 50, jednak procesor ogranicza wydajnosc do 30 klatek wiec po wlaczeniu aa nie odczuwa sie spadku wydajosci. W twoim przypadku (pentium 4 :cry: ) procesor bardzo mocno ogranicza karte graficzna a wiec to normalne ze po wlaczeniu aa wydajnosc jest ta sama.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...