Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę zakupić 2 telefony Xiaomi. Zastanawiam się nad Mi5/Redmi 4 Pro oraz nad 4A/4X.

-Mi5/Redmi 4 Pro - to ma być telefon dla mnie, obecnie użytkuję P9 lite i nie jestem z niego zadowolony. Często pojawiają się zwiechy niestety. Szukam czegoś co będzie działało płynnie, z baterią która wytrzyma jeden dzień użytkowania i przyzwoitym aparatem. Głównie telefon służy do przeglądania internetu, nawigacji i oczywiście dzwonienia ;) Czasem też odpalę jakąś niewymagającą gierkę. Telefon musi mieć to 3GB ramu, bo w tym p9 lite mam 2GB i niestety to widać. Zastanawiam się też czy nie warto dołożyć i kupić Mi6, chociaż cena jest wysoka i nie jestem przekonany czy w pełni wykorzystam możliwości tego telefonu.
-4A/4X - to ma być telefon dla rodzica. Głównie będzie służył do dzwonienia i internetu. Zależy tu głównie na baterii i płynności działania, a no i gps żeby też dobrze śmigał.

Teraz moje pytanie, które modele będą najlepszym i najrozsądniejszym wyborem? Czy warto przy takim użytkowaniu jak opisałem dopłacić do droższej Mi6/4X? Czy w ogóle modele te, które wybrałem są warte uwagi? No i jak to jest z tym VATem jak kupuję z Chin? Czytałem, że zamawiając ze Goldwaya z Ali wybierając DHL mogę być spokojny, że vatu nie liczą. Czy poza Goldwayem warto kupować gdzieś indziej? Jakieś kody promocyjne?

 

Jestem zielony jeśli chodzi o zakupy z Chin, trochę poczytałem ale nadal mam wątpliwości jak i gdzie najlepiej kupić telefony. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

tel dla mnie

  • mój budżet : max 1500 zł im mniej tym lepiej
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : internet
  • nówka czy używka : nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5"
  • preferowany system mobilny : android
  • do czego będę używać urządzenia : internet, zdjęcia, gps
  • moje najważniejsze wymagania : bateria, aparat, płynność działania

tel dla rodzica

 

  • mój budżet : max 700 zł im mniej tym lepiej
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : internet
  • nówka czy używka : nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5"
  • preferowany system mobilny : android
  • do czego będę używać urządzenia : internet, zdjęcia, gps
  • moje najważniejsze wymagania : bateria, aparat, płynność działania
Edytowane przez reteryty
Link to post
Share on other sites

Dla siebie tak jak pisze kolega wyżej kup Mi6, na gearbest często, prawie codziennie są kupony zmniejszające cene do 371$

 

Jeśli chodzi o VAT to te historie o DHL od goldwaya są nieprawdziwe, prawdą jest, że sprzedawca, zarówno goldway jak i gearbest, pewnie inni też, wystawiają deklaracje wartości przesyłki i przy przesyłce DHL zdarza się, że VAT liczony jest właśnie z tej deklaracji, jak łatwo się domyślić, cena tam jest zaniżona, zwykle jest to 50 lub 100$.

W najgorszym wypadku zapłacisz VAT od całości co i tak wychodzi korzystnie przy cenie 1400zł.

 

Dla rodzica Redmi 4X bedzie najlepszym wyborem, poręczny telefon, bateria trzyma bardzo długo, 2 dni. W pełni sprawdzi się do internetu i dzwonienia, z płynnością nie powinno być żadnych problemów, 3GB ramu daje rade. 
Nie polecam tak jak kolega Mi5 bo znacząco wychodzi poza budżet, 750zł to w najlepszym wypadku cena telefonu, a jeszcze dochodzi VAT, poza tym zapewne tak mocny telefon nie jest potrzebny Twojej mamie czy ojcu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...