Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnimi czasy ogrywam tytuł Warframe. Po około 70 godzinach w tej oto grze na detalach najwyższych zacząłem miewać dziwne problemy z grafiką. Kiedy miałem w tle warframe i przeglądałem internet to na monitorze tworzyły się żółte "kwadraty", czasem gdy wracałem do warframe to cały system dostawał "graficzną" zwieche i pomagał tylko restart. Pomyślałem więc, że przetestuje grafikę testem obciążeniowym co zaskutkowało normalnymi wynikami z normalną temp. [72 stopnie max] oraz z zużyciem karty wg. benchmarka 115% [na trybie OC]. Pomyślałem, że to wina systemu [często mi świrował i wywalał kilka bs'ów czego na windows 7 nie doświadczałem]. Zainstalowałem więc windows 7, aktualizacje, sterowniki itp. Na pierwszy rzut oka o wiele lepiej, lecz po 2h gry, gdy znowu chciałem odpalić przeglądarke mając w tle warframe grafika dostała zwiechy z komunikatem "Sterownik graficzny przestał działać lecz odzyskał sprawność" oraz po 2 sekundach wyświetłił się komunikat "Brak pamięci wideo". Po tym pewnie mogę wywnioskować, że Warframe bierze sporo pamięci VRAM i brakuje na działanie Google Chrome, lecz chciałbym się upewnić czy to nie wina procesora czy mobo lub nawet zasilacza.


 


 


1.Konfiguracja komputera:


MSI B-85 g43,


ANTEC 500W,


G3258 na seryjnym taktowaniu [wczesniej 4.0, lecz myślałem, że to powoduje te zacinki i przwyróciłem do seryjnych,


Ramy 2x 4GB Corrsair Vengance ddr3 1666mhz bodajże


Grafika ASUS GTX 950 Strix 2gb vram


Dysk 1tb wd blue


2.System operacyjny: Wcześniej windows 10, Teraz windows 7 ultimate (obydwa 64 bit)


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Zainstalowanie oraz działanie w tle Warframe ?


4.Używany program antywirusowy: Windows Defender


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Format, usunięcie OC, testy obciązeniowe.


6.Informacje dodatkowe: UP


 


Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam


 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...