Skocz do zawartości

komputer podczas grania głośno chodzi


Recommended Posts

Witam,

 

dzisiaj zauważyłem że podczas gry w worms revolution komputer głośnio chodzi. Nawet jeszcze nie zacząłem grać, a byłem tylko w menu. Temperatury procka od 60-70 a karta graficzna lekko ponad 70. Procek był podkręcony, ale po przywróceniu do poprzedniego stanu problem nadal występuje z tym, że temperatury to 60-65, a nie 60-70. Słyszę również piszczenie. Paste zakładałem po raz pierwszy w życiu lutego zeszłego roku. Wnętrza obudowy nie sprzątałem. Czy problem może zniknąć jeśli nałożę nową pastę i wyczyszcze komputer sprężonym powietrzem?.

 

 

Procek i5 6600k, a karta to gtx 970 msi 4g. Chłodzenie to spc grandis

Edytowane przez walker666
Link to post
Share on other sites

a jaki proces jest w stanie zamulić podkręcone 6600K ?

 

Masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie? 

Wciągające i wyciągające? 

Jaka obudowa?

Pokaż jak to wygląda.

 

Pierwsze co zdejmujesz panele boczne i walisz sprężonym powietrzem ile się da i gdzie się da. Nie zapomnij o wnętrzu zasilacza.

Po drugie ściągasz chłodzenie i dokładnie oczyszczasz powierzchnie procesora i chłodzenia, najlepiej alkoholem izopropylowym ( jeśli nie posiadasz, to może być również zmywasz do paznokci ) następnie nakładasz jakiejś dobrej pasy termo-przewodzącej ( sposób nakładania dowolny, ja stosuję " na krzyż" i się sprawdza ) 

Zamykasz obudowę i sprawdzasz rezultaty.

Link to post
Share on other sites

Już nie pamiętam jaki dokładnie ale u mnie na win 10 proces zjadał z ok 50% procka plus dajmy grę w jako przypadku i będzie. Oczywiście to mój przypadek i to nie musi być to. A może koparkę ma włączoną nom stop :D    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...