Skocz do zawartości

Aktualizacja biosu 9800GTX+


Recommended Posts

Może po prostu Ripper (też już nie mógł innego nicka wymyślić) chce zaktualizować bios i nie wie czy wgrać nowy od 9800GTX+ czy GTS250 bo te karty praktycznie różnią się jedynie chłodzeniem.

 

Tu coś jest

http://ocforum.pl/100-baza-wiedzy-overc ... nej-10694/

Sam nigdy tego nie robiłem, ale jeśli ktoś chce...

 

PS: Jc to zamiast dyskietki użyj pendrive ;)

Link to post
Share on other sites

Działa? To nie ruszać! Stara dobra zasada Zasadniczo nie ma potrzeby w 95% przypadkach wymiany BIOS'u grafy.

Ale chcę ją trochę przyśpieszyć (no ale boję się że zepsuję i dlatego proszę o pomoc) - moja sprawa co robię ze swoim sprzętem.

 

Ma ktoś jeszcze coś do dodania?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wiesz nie wiem czy istnieje program do wgrywania biosu (flash bios'u) dla kart nVidia pod windows'a. Wiem, że coś takiego jest dla ATI. Dlatego trzeba będzie chyba działać w trybie tekstowym uruchamianym ze specjalnie przygotowanej dyskietki i dopiero wtedy wgrywać bios programem do flash'owania stosując specjalne komendy i atrybuty. Czyli podstawy DOS'a ;) Nie polecam, jeśli nie wie się co się robi i dlaczego. Ale mogę się mylić bo coś takiego robiłem ostatnio 5 lat temu.

 

http://www.benchmark.pl/sterowniki/plik ... 28471.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam czy jest ktoś w stanie napisać jak krok po kroku zrobić uaktualnić bios do powyższej karty(gigabyte 9800gtx+). Musze zrobić aktualizację nowego biosa ponieważ karta ma wade przy której na nowych sterownikach uruchamia się razem ze systemem na chwile i po chwili jest czarny ekran. Gigabyte naprawiło ten szkopuł ale trzeba wgrać bios, który podali na stronie. Bios już ściągnąłem, ale nie wiem jak go wgrać, a co najważniejsze, żeby było to w miare jasne i bezpieczne. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...