Skocz do zawartości

Ranking kart graficznych


Recommended Posts

Zamierzam pozbyć się już mojego złomka - 9800GTX+ od Asusa wiec mam do was prośbę dajcie mi jak najwięcej linków do wszystkich megatestów kart graficznych (mogą być zagraniczne) takich jak ten na nvision.pl ale ta strona nie jest do mnie zbyt wiarygodna. Chcę raczej kupić kartę używaną czyli rankingi mogą być starsze (nawet z 2009 roku jeśli będą szczególowe i dużo kart w nich będzie).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zobacz na chip.pl - tam jest zawsze ranking różnych sprzętów. W miarę aktualny chociaż osobiście wydawał mi się średnio wiarygodny. Poza tym poszukałbym jeszcze na tomshardware.com - tam na pewno znajdziesz coś dla siebie. No i oczywiście benchmark.pl ;)

Link to post
Share on other sites

A po kij Ci tak szeroki test? Totalnie nie wiesz czego chcesz? Decydujesz się na konkretny poziom wydajności, np. HD6850-GTX570 i patrzysz na wszystko pomiędzy. Będzie tam z 6-7 układów, a o takie testy bardzo łatwo.

Link to post
Share on other sites

Możesz podać jakieś linki?

Np.

 

http://www.chip.pl/ranking/podzespoly-pc/karty-graficzne

 

http://www.tomshardware.com/charts/graphics-cards,1.html

 

Poza tym sprawdź rankinkg który podał Ci Danny - bardzo dobry do porównania możliwości danego układu na szybko.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze miedzy 4890 a gtx 570. Nie zauwazyłem roznic wielkich bo mam dwie karty te w kompach.Zalezy od monitora bo mam 2 monitory 24 calowe .Wydajnosc na obu kartach jest dobra.Tylko na najwyzszej rozdziałce troszke gorzej z radeonem.Ale na 1600 na 1050 daje rade ze wszystkim.Do monitora 22 calowego nie trzeba lepszej karty niz 4890 radeon .

Link to post
Share on other sites

Jaki masz procesor i płyte główna ?Jesli kupujesz radeony to tylko msi i saphire.Zamiast gtx 570 lepiej wez radeona 6950 albo 6970.

nieee radeona już nie chce :cry:

 

miałem już kilka różnych modeli i muszę wrócić do NV, za dużo problemów ze sterami było przy radosławach ^^

Link to post
Share on other sites

ja nie widziałem zbytnio różnicy pomiędzy 4890 a gtx560 (obie karty po oc), natomiast po zmodowaniu 6950 na 6970 crysis już całkiem ładnie na ustawieniach gamer śmigał, nie licząc momentów 60fps (2xAA i 1680x1050). Biorąc pod uwagę że radeony 6970 kosztują już 1100zł to wybór jasny. Niestety 1100zł to referenty.

Ale wiele innych gier naprawdę chodzi podobnie na starej generacji i tej nowej (69xx i gtx5xx), czasem można sobie pozwolić na wyższe AA, w metro zamiast dx9 włączyc dx 10 (przy tym samym frameracie) ale jakiejś przepaści nie widać szczególnie biorąc pod uwagę , że od premiery 4890tki w kwietniu minie 2 lata.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...