Skocz do zawartości

B250M-DS3H - Windows 7, brak sterownika cd/dvd , usb


Recommended Posts

Witam serdecznie, temat wałkowany ale co z tego jak nie każdemu rozwiązanie działa.

Mam problem z instalacją systemu z pendrive a tylko taką mam możliwość ze względu na brak stacji cd dvd.

 

Instalator rozpoczyna instalację następnie wyskakuje komunikat:

 

"Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz."

 

Znalazłem filmik według którego wszystko zrobiłem, niestety dalej to samo:

 

Moja płyta to GIGABYTE B250M-DS3H

 

Uprzejmie proszę o pomoc bo męczę się i nie mogę sobie z tym poradzić, czynności z filmiku prawie 2h zajęły zanim pliki się powgrywały itd, a i tak nie działa - a specem od komputerów niestety nie jestem. Dziękuję za wszelaką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj odznaczyć ptaszka HIDE DRIVERS i wybrać ręcznie z listy te które próbujesz zainstalować.

Coś jest nie tak ze sterownikami od Gigabytea. Ja mam płytę GA-B250M-D3H. Miałem ten sam problem ze sterownikami co Ty lecz do grafiki. Z czasem udało mi się zainstalować system ale i tak na nic bo Windows później ciagle pitolił że mój procesor (7gen.), karta grafiki i inne nie będą działać w tym systemie i nie sa obsługiwane.

Sterowniki instalowałem ręcznie próbując jeden po drugim po wyświetleniu w chwili odznaczenia ptaszka. Wybierałem po kolei zaczynając od serii2XX. Któryś sterownik w końcu poszedł i udało się.

 

PS. W tej chwili mam problemy ze sterownikami USB3.1 w Windows 10. Sterowniki ze strony Gigabyte'a nie hulają. System zgłasza komunikat: te sterowniki nie są do tego systemu lub system nie spełnia minimalnych wymagań.

 

W Twoim przypadku chodzi o sterowniki SATA-AHCI do dysku.

Wpakuj je do jakiegoś katalogu np. STEROWNIKI na pendrive'ie na którym masz instalatora windows.

Uruchom instalatora windows i wtedy ręcznie poszukaj katalogu STEROWNIKI i wybierz ten który system zobaczy.

Odznacz ptaszka i kombinuj plik po pliku...

 

PS. Tylko sterowniki rozpakuj! Maja być pliki *.inf i inne a nie *.exe

Edytowane przez maniakus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...