Skocz do zawartości

Obniżanie zużycia prąd GTX 1070


Recommended Posts

Bo pascal jest bardzo oszczedny a game rock premium to najcichsze( niesłyszalne)  chłodzenie do tego z  oc na pamieciach i gpu .

Karta typu włóz i zapomnij .

Nie warto nawet instalowac msi afrerburner chyba ze do monitorowania

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

No w tej wersji nic bym nie ruszał bo i nie ma po co .

Nawet jakbys miał szczescie do pamieci i bys nieco przesunał to za duzo nie zobaczysz na ekranie .

Jakby nie było to 2000mhz w dobrym ASIC oraz 10800 na pamieciach wiec jest juz wyzyłowana przez producenta jesli chodzi o zegar oraz 70 stopni i 1100 rpm wiec jakbym miał taka karte zostawiłbym jak jest .Za duzo juz ugrac nie idzie ani z kultura pracy ani z wydajoscia ;)

Link to post
Share on other sites

Kulturę pracy mam gdzies, mam 8takich kart i obecnie na nich kopie i jedna bierze ok 170w co uważam za duzo, na forach piszą że obniżają do 100w a wydajnościowo przy miningu różnica nie jest taka duza. Także nie wiem co zrobić bo aktualnie uważam to za średni wynik. Także nie wiem komu już wierzyć

Link to post
Share on other sites

Pobór mocy rośnie wykładniczo z napięciem. Nie rośnie liniowo z wydajnością.
W skrócie: dwukrotne zwiększenie poboru mocy skutkuje 25% zwiększeniem zegarów, przy stockowych ustawieniach, mniej więcej.

Dodatkowo nie każdy algorytm na tym zyskuje w tym samym stopniu, bo każdy inaczej wykorzystuje moc kart (w zależności jak jest napisany).

Obrazuje to ten wykres, który zrobiłem szybko przed chwilą:
nicehashminer_benchmark_by_reznor666-dbe
Zobacz jak mało zyskuje algorytm Equihash przy znacznie zwiększonym poborze mocy (150 W vs 90 W przy 6% zysku szybkości).

Musisz samemu zrobić testy i szukać tego złotego punktu na swojej karcie przy algorytmach jakich używasz.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Kulturę pracy mam gdzies, mam 8takich kart i obecnie na nich kopie i jedna bierze ok 170w co uważam za duzo, na forach piszą że obniżają do 100w a wydajnościowo przy miningu różnica nie jest taka duza. Także nie wiem co zrobić bo aktualnie uważam to za średni wynik. Także nie wiem komu już wierzyć

Trzeba było mówic ze to karta do zysku . Mówiłem na swoim przykładzie bo nie zamierzam kopac a mam tylko do gier ;)

Wtedy owszem kultura pracy  nie  ma znaczenia a przepalony prad no chyba ze byłby za darmo :D

Co do grafy to przy 0.95V pascal tez ma dosc wysoki zegar a ile to zalezy od ASIC wiec kazda osobno bedziesz musiał ustawic  ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem że metodami prób i błędów trzeba odnaleźć "złoty punkt" karty tak ? Czy jak będę się bawił MSI aftrburner i nie odpowiednio poprzesuwam suwakami czy mogę coś zrobić karcie ? Karta aktualnie ma ok 75stopni , 2000mhz base, 4050mjz boost, 1012mv i pobiera ok 170w.

Link to post
Share on other sites

Tak, bo każdy egzemplarz karty jest inny i będzie reagował inaczej. Najważniejsze są algorytmy których używasz i to jak reagują na zmiany parametrów karty.
Jak nie chce ci się bawić z krzywą (to jest bardzo czasochłonne i niewygodne) to zwyczajnie zmniejsz Power Limit do minimum i zostaw tak jak jest. Jedyne co mozesz zrobić karcie przy bawieniu się tymi suwakami to zdestabilizować jej działanie - wtedy nastąpi reset sterownika, zegary wrócą do wartości domyślnych, i trzeba będzie zaczynać od początku.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...