Skocz do zawartości

3000 zł komputer z i7 7700 bez grafiki


Recommended Posts

Witam,dawno mnie tutaj nie było......

 

potrzebuje dowiedzieć się jaki sprzęt wybrać

 

kwota około 3000 zl bez karty graficznej,monitora(grafikę kupie po kupnie sprzętu gtx 1060-gtx 1070 a monitory mam 3 sztuki)

 

 

moja propozycja to 

 

procesor: i7 7700 box 65w              1345 zł (to jedyne pewniak-musi być ten procesor,nie będę kręcił)

 

płyta asrock b250m pro4                 339  zł

 

ram 16 gb ddr 4 2400MHz 1x16      529 zł

 

ddf crucial mx 300 275GB                419 zł (system i programy)

 

hdd seagate st1000 7200 1TB         205 zł (magazyn danych)

 

obudowa  (nie gra roli.jakś-tania)     129 zł

 

zasilacz be quiet power 8 600 w       299 zł ( nie za dużo jak w późniejszym terminie kupie gtx 1060 lub 1070 ?? )

 

naped asus recorder dvd                  55 zł

 

karta sieciowa tp-link                         45 zł

 

całość 3365 zł 

 

sprzęt ma być wykorzystywany do programów takich jaki autodesk maya,substance painter,unity 3d,speedtree,photoshop

 

a grafika zostanie zakupiona jak ceny będą normalne.

 

macie jakieś inne sugestie co do np zasilacza ? płyty głównej ? i jaka tania obudowa ? 

 

dzięki za pomoc.


nikt nie zna nawet dobrej taniej obudowy żeby nie było problem z wsadzeniem gtx 1060 lub 1070 ? 

Edytowane przez BULDOGGG
Link to post
Share on other sites

 

 

ddf crucial mx 300 275GB                419 zł (system i programy)

Na Iridium Pro 240GB, 5 lat gwarancji i kości MLC.

 

 

 

obudowa  (nie gra roli.jakś-tania)     129 zł

SPC RG2, cover na PSU, dwa wentylatory 120mm w standardzie.

 

 

 

zasilacz be quiet power 8 600 w       299 zł (

CX550M / G550M - stabilniejsze, (DC-DC), do tego 5 lat gwarancji, zapas mocy będzie nawet pod GTX 1080. 

Link to post
Share on other sites

czyli:

 

moja propozycja to 

 

procesor: i7 7700 box 65w              1345 zł (to jedyne pewniak-musi być ten procesor,nie będę kręcił)

 

płyta asrock b250m pro4                 339  zł

 

ram 2x8gb goodram play 2400        462 zł

 

ssd  Iridium Pro 240GB                    389 zł (system i programy)

 

hdd toshiba p300 1tb                        219 zł (magazyn danych)

 

obudowa  SPC RG2                          162 zł

 

zasilacz corsair cx550                       255 zł ( kupie gtx 1060 lub 1070 jak ceny będą normalne )

 

naped asus recorder dvd                  55 zł

 

karta sieciowa wifi tp-link                   45 zł

 

całość 3271 zł 

 

ok ?????

Edytowane przez BULDOGGG
Link to post
Share on other sites

Jak mam być szczery to zakup Seasonica G450 z proline za 300zł, mocy będzie zapas nawet przy 1070, a sam zasilacz lepszy elektrycznie, trwalsze kondensatory . Wersja bez modularnego okablowania (CX550) to to inny OEM niż wersja z CX550M.


HDD daj na Toshiba P300 / WD Blue, ST100DM003 to nie jest ten sam HDD co wcześnie, teraz jest tam mniejszy bufor cache 32 zamiast 64MB.

Link to post
Share on other sites

550 wat  moim zdaniem będzie lepszym wyborem ponieważ nie będzie się tak męczył i nie będzie mnie ograniczał przez kartę,widzę że gwarancja jest długa to bez znaczenia na to.

Edytowane przez BULDOGGG
Link to post
Share on other sites

premiera i7 6700 była 2015r i jakoś od tego czasu nikt nie mówił że procesory mają problemy.....to rzadko spotykany problem dlatego nie mam żadnych obaw do tego aby kupic i7 7700,myślę że na dniach wyjdzie aktualizacja biosów która to ogarnie i tyle.

Link to post
Share on other sites

Pewnie ze sie powtarzaja bo sobie przegladaja testyy a tam prawie w kazdym tescie po 5GHZ .

Kupuja i uwazja ze im sie tez nalezy 5 GHZ a najlepiej i 5.5 no bo ja lepszy mam lepsze umiejetnosci .........  xD

A tu pupa boli bo jest 4.7 .

Ale nikt nie gwarantuje oc z  z jakiej czesci wafla sie dostanie cpu ;)


Przy 4GHZ na 7700 na pewno nic nie bedzie nie ok bo tam napiecia sa jeszcze niskie  .

Gry z 50 stopni jak sadze na chłodzeniu za 150zł ;)

Link to post
Share on other sites

BULDOGGG

 

Zareczam ci ze to jest na  temat .......Co z tego ze ryzen ma lut jak dla 99% przedstawi gorsza wydajość

 

Co do grafy polecam gtx1070  palita game rock , jetstrem , suprerjetstrem .Najcichsze  w stawce

Do 7700 polecam jednak wziac jakis cooler za 150zł typu fortis 3 bo w pełnym obciazeniu z pewnoscia box nie bedzie cichy

 

Całosc sie zamknie w ciszy i wydajosci a takze z mozliwoscia wymiany do 2  generacji graf w przód oraz rozbudowy 32 Gb ram w skrócie zostaniesz na dosc długo z takim pc na odpowiednim poziomie  ;)

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

550 wat  moim zdaniem będzie lepszym wyborem ponieważ nie będzie się tak męczył i nie będzie mnie ograniczał przez kartę,widzę że gwarancja jest długa to bez znaczenia na to.

Zestaw bez OC CPU i GTX 1070 pociągnie ze ściany w granicach ~250W, przy G450 gdzie masz 444W na linii +12V, to i tak duży zapas.

To, że na CX550 masz 5 lat gwarancji nie oznacza, że wytrzyma dłużej niż ten Seasonic, poza tym G450 to jednostka jakościowo o klasę wyżej. Corsair nie produkuje zasilaczy tylko je rebranduje.

 

Do 7700 wystarczy Fera 3.

Link to post
Share on other sites
No ze sciany trzeba liczyc i 300w a pełnym obiczeniu .

Z wykręconym CPU i GPU...

 

 

W kazdym badz razie dobrze nie obciazac zasilacza mocno jak sie chce cisze

To nie jest reguła, wszystko zależy od samego zasilacza, zastosowanego wentylatora, łożyska, mapy RPM. 

 

Zainteresowany nie wspomniał nigdzie o kulturze pracy, także dalsza dyskusja w tej kwestii jest zbyteczna.

Link to post
Share on other sites

Z wykręconym CPI i GPU...

 

 

Nie jest tak ze na gtx 1070 pisze  tpd 150 a  i7  65  to power comsuption to 215 w ;)

 

 

To nie jest reguła, wszystko zależy od samego zasilacza

Reguła nie ale w 95% przypadków .

Oczysicie aby wiedzieć do ile rpm zasilacz sie rozkreci przy odpwiednim obciazeniu to trzeba testy przejrzeć .

Nie wspomniał ale moze i chce ;)

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jest tak ze na gtx 1070  tpd 150 a  i7  65 pisze to power comsuption to 215 w

Pobór całej platformy i to z wykręconym CPU

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/05/gfx_geforce_gtx1070/charts/power_load.png 

 

 

https://youtu.be/6_s9LP4iIYE?t=1270

 

 

 

Reguła nie ale w 95% przypadków . Oczysicie aby wiedzieć do ile rpm zasilacz sie rozkreci przy odpwiednim obciazeniu to trzeba testy przejrzeć .
 

Chyba za bardzo nie wiesz o czym piszesz, to, że wentylator kręci stosunkowo nieduże obroty nie znaczy, że będzie cicho i na odwrót. Wentylator wentylatorowi nierówny, budżetowe jednostki nie są ciche bo tak są skonstruowane, dochodzi niższa sprawność i taka jednostka musi się jakoś schłodzić, a zastosowane wentylatory są w większości niskiej jakości. Dopiero w zasilaczach od Be quiet z serii L8 mamy niezłe wentylatory ze stosunkowo dobrą mapą obrotów, ale tutaj te jednostki są kiepskie pod względem elektrycznym - OEM FSP, na grupowej regulacji z kiepskimi czapkami. 

 

Darowałbym sobie dalszy offtop z Twojej strony, to nie dział o zasilaczach.

Link to post
Share on other sites

Niczego nie muszę udowadniać, gołym okiem widać ile taki sprzęt ciągnie. Skoro testy wyżej, w tym środowisko testowe nie są dla Ciebie wiarygodne to nie mamy o czym rozmawiać. W odróżnieniu od Ciebie wiem o czym piszę, a Ty w sposób dziecinny i nieudolny próbujesz odbić pałeczkę. 

 

 

 

a nie dobrze dla autra tematu 

Gdybym nie kierował się dobrem zainteresowanego nie sugerowałbym zmian w jego konfigu na optymalne podzespoły

W tym dziale nie ma miejsca na gdybanie, Ty jedynie co widzę po tematach w których się udzielasz siejesz zbędny offtop.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

co za dyskusja......jeżeli chodzi o kulturę pracy zasilacza,cooler'a cpu to bez znaczenia czy będzie cicho czy trochę głośniej(to nie jest problem)

 

wracając do tematu zasilacza to kupie 500-550 wat nowy na gwarancji.

Edytowane przez BULDOGGG
Link to post
Share on other sites

Ten cpu to na prawdę jest igła  .

8 watków i 4 GHZ .Obroni sie sam . Ty nie masz wiedzy aby to ocenić ;)

Nazwanie kaby lake igłą - świadczy jedynie o twoim braku wiedzy. Igłą można śmiało nazwać sandy bridge, natomiast kaby lake ma pewne defekty. Nazywając kebaba igłą tylko Ty się kompromitujesz (błysnąłeś bogatą i rozległą wiedzą :D ). 

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...