Skocz do zawartości

gigus gtx 580 soc vs msi gtx 580 twin frozer II


Recommended Posts

nie ten sli gtx 560 odpada bo za duzo kasy jednego i drugiego gtx 580 moge miec za 1500zl za dwa tygodnie bede zamawial i mam czas do namyslu tylko chcialem sie cos o nich dowiedziec bo w necie to tak tego duzo jak na lekarstwo ... :) ja bardziej mysle o gigusiu bo ladniej wyglada a zalezy mi tez na oc ktory sie lepiej kreci ... :)

Link to post
Share on other sites

Dołączam do pytania...

Wie ktoś może na jakich zegarach śmiga ten GTX 580 Twin Frozr II ? nawet na stronie MSI brak specyfikacji.

Jeszcze dzisiaj wystawiam na sprzedaż swego gtx480 i mam zamiar nabyć coś nowszego,a ta karta od MSi najbardziej mi podchodzi chyba że jest coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem SOC od Gigabyte zawsze był lepszy od tych TFII. Miałem przyjemność porównania tych kart w wersji 470 GTX i mimo, że wydajnościowo były bardzo porównywalne i niestety w obu przypadkach duże OC już nie wchodziło w grę, to ze względu na cichsze w stresie chłodzenie wybrałbym właśnie SOC :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co znalazłem w sieci to "823MHz core, 1645MHz shaders and GDDR5 clocked at 4276MHz"

W porównaniu z referentem to sporo ją podkręcili...

Mój GTX480 już wisi na ogłoszeniu,jak się sprzeda to możliwe że ją kupię :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co znalazłem w sieci to "823MHz core, 1645MHz shaders and GDDR5 clocked at 4276MHz"

W porównaniu z referentem to sporo ją podkręcili...

Mój GTX480 już wisi na ogłoszeniu,jak się sprzeda to możliwe że ją kupię :)

 

 

W sumie są dwie wersje :)

 

Z myślą o najbardziej wymagających graczach, MSI wprowadziło do oferty dwie nowe karty graficzne z chipsetami GF110 – N580GTX Twin Frozr II i N580GTX Twin Frozr II/OC.

 

Pod względem konstrukcji obie karty są identyczne. Na uwagę zasługuje wydajny i względnie cichy system chłodzenia – cooler Twin Frozr II, który składa się m.in. z dwóch wentylatorów 80 mm. Jako, że obie karty oparto na chipsecie GF110, wyposażone są one w 512 procesorów CUDA, 384-bitowe interfejsy 1536 MB pamięci GDDR5 oraz wyjścia 2x DV i 1x mini-HDMI.

 

Różnice pomiędzy nowościami sprowadzają się do częstotliwości taktowania. Model N580GTX Twin Frozr II jest w tej kwestii zgodny z kartami referencyjnymi, ponieważ jego zegary wynoszą 772 MHz dla rdzenia, 1544 MHz dla procesorów CUDA oraz 1002 MHz dla pamięci. W przypadku N580GTX Twin Frozr II/OC napisać możemy o wartościach wynoszących odpowiednio 823/1645/1069 MHz.

 

Na model N580GTX Twin Frozr II/OC można już składać zamówienia przedpremierowe, co wiąże się z wydatkiem około 466 euro.

 

źródło : http://nvision.pl/2x-GeForce-GTX-580-Tw ... tails.html

Link to post
Share on other sites

Na model N580GTX Twin Frozr II/OC można już składać zamówienia przedpremierowe, co wiąże się z wydatkiem około 466 euro

dokładnie o tym modelu była mowa.Już od jakiegoś czasu widzę go w sklepie za 1840zł.
Link to post
Share on other sites

znawca a ty co proponujesz gigusia czy msi ????

http://pcworld.hu/tulhajtott-gtx-570-es ... 10115.html

gtx 570 - gtx 580 mssi i gigus

Obydwie są super wydajne.Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma modelami sugerował bym się ceną,kulturą pracy,oraz okresem gwarancji.Reszta jest bez znaczenia,chociaż MSI bardziej mi się podoba :) Udanych zakupów :)

Link to post
Share on other sites

nie wiem za ile tego asus bym zalatwil a tego msi mam za 1530zl

a giga za 1520zl

a po za tym ten asus ma male zegary ma 3 sloty chlodzenie wypas a zegary po chu... :) i ciekawe jak sie kreci ja chce taka karte co wykrece na niej +/- 900mhz core :) dlatego nie biore jakiegos referenta a z chlodzeniem nie chce sie bawic w swoim gtx 480 zmienilem i tak stracilem gwarancje a tak bym go oddal i bylo by gites a tak dup...

jak byscie znalezli jakies testy tego asus giga i msi to dajcie linki plis ... thx

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

MSI 580GTX Twin Frozr II/OC lepiej wypada w testach i zdaje się, że jest nieco cichsze. Faktycznie cena jest znaczna. W porównaniu z 560 GTX to 2 razy wyższa. Kwestia czy potrzebuje się takiej karty, czy nieco starszy model wystarczy. Przecież 580 kiedyś też stanieją :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

nalovp kreciles tego swojego windforca ??? daj znac

w nastepny piatek dotrze do mnie twin froz II bo miale maly problem z dostawa ale juz ok licze na taki wynik jak tu kolezka ma

990mhz

http://www.gadgetxp.com/computers/hardw ... ii-oc.html

ale jak by te 10mhz wiecej sie dalo to bym sie nie obrazil :hahaha:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...