Skocz do zawartości

Problem - zestaw nie wstaje.


Recommended Posts

Witajcie,

 

Dziś podjąłem się w końcu złożenia zestawu który czekał już z miesiąc w paczce na półce.

 

Oto zestaw:

Gigabyte GA-H55M-USB3

OCZ DDR3 Dual Channel 2x4096MB 1333MHz CL9.0 BOX Gold Edition Low Voltage

Intel Core i7 870 2.93 GHz BOX

SilentiumPC Spartan HE923

 

do tego ze starego zestawu:

buda - cooler master (nie pamiętam modelu)

psu - Cooler master 500W

2x HDD 7200 rpm

DVDRW.

Dodatkowy wentyl

GF 8600GTS

 

Płyta ma gniazdo ośmiopinowe 3x12V

Grafika 6-cio pinowe.

Zasiłka ma tylko jedno 6-cio pinowe.

 

Po złożeniu komp nie wstaje - nie piszczy. Zero reakcji. Odpinam wtyczkę 6-cio pinową z płyty (jakby włożone w część tej ośmiopinowej), wtedy ożywa ale natychmiast się wyłącza i tak w kółko.

 

Pomyślałem że zasiłka niestety musi mieć to 8-mio pinowe złącze więc pobiegłem do sklepu po nowe PSU. Wziołem na próbę cokolwiek z takim gniazdem 500W. Logic czy inny badziew. Podłączyłem - płyta piszczy. Odpiąłem grafikę. Płyta ruszyła - dyski wystartowały, DVD również, wentyle chodzą. Na zintegrowanej grafie brak obrazu - no jasne! przecież ten proc nie ma grafiki :D

Pytanie moje brzmi następująco. Czy moje PSU MUSI posiadać to złącze 8-mio pinowe? Bo wydaje mi się że powinno ruszyć jeśli ma 500W bez tego. Ten zasilacz jest jeszcze z czasów C2D więc niestety nie ma tego złącza.

 

Pozdro

K.

Link to post
Share on other sites

Nie możesz włożyć wtyczki 6-pinowej w gniazdo 8-pinowe (te na płycie głównej) :) ! To gniazdo obsługuje jedną/dwie 4-pin'owe, jeśli zasilacz posiada takowe. Wtyczka 6-pinowa z zasilacza przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla kart graficznych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...