Skocz do zawartości

Zestaw za 2300 do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pik14,

Recommended Posts

No masz rację :-) Nie ma to jak pokazywać bezsensowne porównanie 3 układów w których gra była zaprojektowana pod 2 od intela :-)  Do tego pokazywać filmik z kwietnia, dużo, dużo wcześniej przed wydaniem przez AMD najnowszej AGESY 1.0.0.6, która bardzo sporo nowego wnosi do platform opartych na Ryzenie :-) 

 

Po trzecie. Co mi po 10 FPSach więcej, skoro w każdej chwili mogę doprowadzić do przegrzania się procesora - TYM BARDZIEJ używając coolera boxowego ;-) Bo zastanów się drogi kolego ile osób pomyśli o zamontowaniu wydajnego schładzacza, cały czas jadąc na boxach ;-)

Link to post
Share on other sites

Bezsensowne sa twoje wywody ;)

Na szczescie jest youtube i kazdy moze sobie zobaczyc jak jest .To nie lata 90-te

Kazdy kto kupi ryzena do gier zle zrobi . On ma tylko przewage w liczbie rdzeni .

Jest  archaiczny co widac po avx oraz ma mniejsza wydajnosc pojedynczego rdzenia

A ty nawet nie miałes nigdy porównania .

Procesory z K nie maja boksa a cpu bez k boks w zupełnosci wystarczaja bo ich tpd jest bardzo małe bo jest inaczej liczone niz te z AMD  8-)

A tym przegrzaniem to sie osmieszyłeś .Ja tam widze po 55 stopni na wyzyłowanym 6700K a trotling zaczyna sie przy 100 :rotfl:


Otóz ryzen ma wiecej pomimo ze lutowany  tak z niego kupa  :D :D :D :D :D :D :D :D

Edytowane przez HAKELBERY
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jest takie mądre przysłowie kolego :-) "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni" 

 

Bardzo chętnie przypomnę Ci tą rozmowę za pół roku, kiedy Xbox One-X sprzeda się w milionach egzemplarzy, a producenci gier zaczną portować gdy z tej konsoli na PCta :-) Wtedy się dopiero przekonamy kto bardziej zyska. Czy Ci co polecieli ślepo na FPSy, czy Ci co zaufali Ryzenom od AMD ;-) 

 

A teraz ja uciekam spać. 

Dobranoc :-)

Link to post
Share on other sites

 

 

WYZYWAM CIĘ NA POJEDYNEK

 

tumblr_muu018KJZL1slscw9o1_500.gif

 

 

 

Rynkiem komputerowym na poważnie zacząłem się interesować kiedy złożyłem swój pierwszy porządny komputer w 2004r
 

 

Brakuje informacji, kiedy skończyłeś przedszkole i podstawówkę...

 

Tak na serio - składałem kompy prawie dekadę wcześniej i NIGDY nie użyłbym tego jako argumentu w jakiejkolwiek dyskusji, bo nie ma to związku z obecną rzeczywistością.

 

 

 

ilość FPSów w grach schodzi na dalszy plan

 

Nie. Jest dokładnie odwrotnie. Poza nielicznymi przypadkami, gdy komuś zależy na wyglądzie i/lub głośności, podstawowym kryterium budowy kompa do gier jest...UWAGA!! Wydajność w grach.

 

Ponieważ przez dość długi wywód starasz się ten prosty i niezaprzeczalny fakt podważać, jakakolwiek dyskusja jest bezcelowa. Ze względu na to, że nie jest to forum ezoteryczne, wróżby kieruj do innej publiczności.


 

 

kajtek :-) znowu się spotykamy :-)

 

 giphy.gif

 

tenor.gif

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem te wywody w całości i muszę przyznać, że takiej ilości gnoju nie widziałem od czasów mojego gimnazjum. :rotfl:

 

Sama próba podważenia płynności rozrywki na rzecz kultury pracy w zestawie do grania jest czymś tak absurdalnym, że nawet dla śmiechu bym o tym nie pomyślał. Kolejny forumowy klaun się znalazł :pajac:

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie, że zacząłem to czytać w momencie, kiedy musiałem zacząć się pakować i wracać z weekendu :D Całą drogę do Bydzi zastanawiałem się, co będzie dalej i się nie zawiodłem. Absolutne złoto:

 

- wróżbiarstwo;

- pojedynki;

- groźby;

- kartki z kalendarza;

- "panie, bo kiedyś..."

- teorie spiskowe;

- zaklinanie rzeczywistości

 

...and many more.


Ponieważ zrobił się mały offtop, którego nie chciałbym przedwcześnie kończyć, bo jest iście cudowny - 

 

Autorze:

 

Zestaw od nos_tro jest jak najbardziej ok, można w nim dokonać lekkiej kosmetyki, ale jak na Twój budżet - wszystko gra. Osobiście mocno radziłbym ogarnięcie jakiegoś, choćby używanego, SSD - IMHO nowy komp bez takiego gadżetu to bluźnierstwo.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli karty do 500 zł. Ostatecznie przeniosłem się na zestaw G3258@4,3GHz+H81M+GTX760 za 645 zł z wysyłką. Mam nadzieję, że to dobra opcja zmiany za tą cenę... Co prawda wciąż mogę się wycofać. (webdeveloping, czasami CS GO i WOW)

Link to post
Share on other sites

Jak to powiedział pewien były premier tego kraku? "YES YES YES" :-D

 

Jak ja się cieszę że pokazałeś ten filmik, gdyż filmików o podobnej treści mam zapisanych dziesiątki :-)

 

Pokaże jeden z nich :-)

 

 

I proszę zwróć uwagę na zużycie procesora w tych grach ;-) Tam gdzie intel poci się dobijajać do 100% obciążenia, co przekłada się bezpośrednio na temperatury samego procesora, tam taki Ryzen się niemal nudzi ;-) 

 

A teraz co się stanie jak taka Bethesda, która bardzo silnie współpracuje teraz z AMD wyda następną z gwarantowanych HITów sprzedaży -  grę z serii "The Elder Scrolls", która będzie w 100% zoptymalizowana pod Ryzney? ;-) 

Jak myślisz jak daleko intelowskie "Farelki" zostaną w tyle w ilości generowanych FPSów? :-D

http://imgur.com/a/mWhQW

Faktycznie, widać jak wpływa na temperatury XDD (wywnioskowane z Twojego filmu, po prawo intel, po lewo ryzen).

Jeśli mówisz o TES, to VI prędko nie wyjdzie. źródło. Także nie ma co gdybać o przyszłości. Mówmy o tym co dzieje się teraz.

Link to post
Share on other sites

wy tu pitu pitu (z czego ponad połowy nie rozumiem) a odnośnie założonego tematu cisza sorki ale założyłem temat bo chciałbym kupić komputer aż tak zapalonym graczem nie jestem żebym się rozwodził na temat który procesor jest lepszy wybrałem podstawke 1151 i tego się będę trzymał tak że jeżeli można prosze o propozycje Dziękuję i mam nadzieję że nie obraziłem tutaj nikogo :)

Link to post
Share on other sites

 

 

zauważylem że na mobo nie ma hdmi a w monitorze dvi czy warto stosowac przejsciówki ?

Liczą się wyjścia na karcie graficznej - zintegrowane GPU nas nie dotyczy.

 

 

 

jakieś inne mobo do zestawu (może byc droższe o 100 dysku nie kupuje) czy to w zupełności wystarczy ?

Wystarcz. Polecałbym zainwestować najpierw w lepszy zasilacz aniżeli MOBO. Corsair CX450M się tutaj idealnie nada. Jeżeli nadal chcesz w coś inwestować po zmianie zasilacza to można pomyśleć o MOBO na B250 w miarę jak najtańsze z 4 bankami na RAM i dać wtedy RAM 2x4 GB i cieszyć się z dual channel od razu. 


Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości związane stricte z głównym tematem ;)

Link to post
Share on other sites

Dając sobie dwie kostki przy 4 bankach na kości zyskujesz na start dual channel i pozostają dwa sloty na rozbudowę. Natomiast mając tylko 2 banki kupujesz jedną kość żeby nie blokować sobie możliwości rozbudowy tym bardziej, że 8 GB powoli zaczyna być za małą ilością RAMu pod gry.

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/inventory/info/FeNJ3E/

tak to wygląda teraz

czyli jak bede chciał to moge dokupić dobie kolejne 2x4 lub 2x8 gbi wsadzić razem ze starymi tak ?

p.s jakbys mógł toi jeszcze poleć mi jakiś monitor na morele co sądzisz o tym troche przekroczył budżet chyba  że coś polecisz

https://www.morele.net/monitor-lg-24mp59g-p-1227351/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...