Skocz do zawartości

Jak ustawić pamięci na sztywno?


Recommended Posts

Witam mam mały problem z podkręceniem mojego procka a dokładniej z pamięncią RAM ponieważ nie mogę przestawić jej tak żeby się nie przetaktowywania podczas podnoszenia FSB bo kiedy przestawię na 210 to RAM już ma taktowanie 840mhz a procek dopiero 2687Mhz

więc kiedy wchodzę w RAM Configuration i system memory Fraquency i manual ale tam jeszcze jest parę opcji co do których znaczenia nie jestem pewien

 

RRAM Timing selectable

CAS Latency Time

 

i parę innych prawie wszystkie opcje są "Auto"

ale gdy chce je przestawić do wyboru mam liczby 4.5.6itp

zależy od opcji wie ktoś ja w mojim przypadku ustawić taktowanie pamięci na sztywno czyli cały czas na 800Mhz?

Link to post
Share on other sites

pamięć będzie się przetaktowywać razem ze zmianą FSB ale po to są dzielniki pamięci aby ustawić ją poprawnie

szukaj opcji: "memory multiplier" i z AUTO zmień na inny mniejszy dzielnik.

Powinno pokazywać Ci gdzieś obok jaka jest aktualna częstotliwość pamięci i ustaw ja aby byłą jak najbliżej 800.

Oczywiście prawie każde pamięci 800 powinny pracować na 830 a aby im pomóc można podnieść trochę napięcie zasilające.

Jednak aby mocniej podkręcić procesor i tak będziesz musiał skorzystać z dzielników.

timingów to nie ruszaj

a cl to opóźnienia pamięci ale to może jak trochę się doszkolisz jeszcze

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

częstotliwość pamięci ma być jak najbliżej 800 więc sprawdzaj różnymi dzielnikami

fsb w biosie zmień z wartości standardowej 200 na 240 co da Ci 3GHz na procesorze i musi on z taką częstotliwością pracować bez problemu

następnie przejdź do pamięci i zmień ich dzielnik na taki który będzie dawał częstotliwość pamięci na poziomie 800 i gotowe

 

o widzę masz płytę o chipsecie G31 firmy ??

jak gigabyte to napiszę Ci dokładnie co masz zrobić

Link to post
Share on other sites

czyli mam ustawić taktowanie pamięci jak najbliżej 800mhz czyli w moim przypadku 566MHz i fsb tak żeby było 800mhz?

Nie masz tam podglądu? Na mojej płycie, zmieniając mnożnik jest pozycja, w której pokazuje się wynikowa częstotliwość pamięci. Niczego nie trzeba liczyć. Może to ctrl+f1 odkrywa :o
Link to post
Share on other sites

http://www.proline.pl/imgart/pentagram-alpaya-1.jpg

 

Taka mała rada, jak chcesz "podciągać" CPU (procesor) to może zainwestuj w lepsze chłodzenie.Pentagram Alpaya :o, wystarczy.

Bo Twój komputerek może mieć ciężkie życie (patrząc na obecny "system" chłodzenia)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...