Skocz do zawartości

Używany GTX 1060 czy nowy RX 580 z zamierem sprzedania po premierze Vegi lub Volty


Recommended Posts

Mianowicie chcę sobie teraz kupić jakąś kartę pokroju używanego GTX 1060 lub nowego RX 580 (nowych RX 480 nie ma, a używane RX 480 i 580 osiągają zawrotne ceny), aby teraz pograć na niej a gdy Vega stanie sie szeroko dostępna dla konsumenta, lub będzie premiera Volty to sprzedać tego używanego GTX 1060 lub nowego RX 580 i kupić albo Vegę albo Voltę. I chodzi to o to by tą kartę co teraz kupię sprzedać potem z jak najmniejszą stratą, tak by cena za którą ja teraz kupię nie odstawała zbytnio od ceny za którą ją sprzedam. I tak znalazłem np. takiego używanego ZOTAC GTX 1060 z 6GB pamięci: http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1060-6gb-amp-192bit-gddr5-i6839139850.html oraz takiego nowego Gigabyte RX 580 AORUS https://www.x-kom.pl/p/361342-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-580-aorus-8gb-gddr5.html Żadna z tych kart na pewno nie będzie podkręcana.

Która karta byłaby lepsza tak by za pół roku sprzedać ją z jak najmniejszą stratą, najmniejszą różnicą w cenie zakupu i cenie sprzedaży?

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

Obecna cena używanych RX4xx i RX5xx jest chora, a ogólna dostępność nowych 5xx beznadziejna. Za jakiś czas rynek zaleją koparki i cena używanych RX'ów wydaje mi się, że znacznie spadnie. Według mnie jak chcesz kartę wymienić za jakieś pół roku to pewniejszym wyborem pod względem cenowym jest GTX 1060.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, zdecydowałem sie na używanego GTX 1060 z 6GB VRAM. Ten może być? http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1060-6gb-amp-192bit-gddr5-i6839139850.html

Niby kupiony w lutym tego roku ale gwarancji gość nie daje także nie wiem. Może ma ktoś jakąś lepszą ofertę kupna używanego GTX 1060 z 6GB VRAM.

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

Patrząc po historii produktów to AMD się lepiej "starzeją" - zarówno cenowo, jak i wydajnościowo (r9 380 vs gtx 960, r9 390 vs gtx 970) więc dlaczego z 480/580 ma być inaczej? Zapisać się do kolejeczki po 580 i czekać :D

Link to post
Share on other sites

Więc znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/gtx-1060-6gb-gwaranja-CID99-IDmIbnk.html#ff25c79f6f

Jestem w trakcie dogadywania sie z gościem i powinien mi wysłać za pobraniem za 900 zł. Warto ryzykować? Niby gwarancja jest, ale jakby coś było nie tak z kartą i nie wzieliby jej na gwarancję bo uznaliby że zepsuła sie z winy użytkownika? Sam nie wiem czy warto ryzykować...

Link to post
Share on other sites

3GB pamięci? Dla mnie za mało. Podaj jakieś tytuły w które będziesz na karcie grał bo jeśli "antyki" to śmiało bier ale w przypadku nowszych produkcji 3GB nie zawsze będzie wystarczające. Co do tematu jakiego byś nie wybrał GTX to jestem za bo różnice w grzaniu się są co najmniej znaczące.

Link to post
Share on other sites
Patrząc po historii produktów to AMD się lepiej "starzeją" - zarówno cenowo, jak i wydajnościowo (r9 380 vs gtx 960, r9 390 vs gtx 970) więc dlaczego z 480/580 ma być inaczej? Zapisać się do kolejeczki po 580 i czekać

 

Karty AMD lepiej sie starzeja to prawda , ale i tak Nvidie latwiej pozniej sprzedac. Twoj punkt widzenia jest taki bo masz jakies tam pojecie o sprzecie komputerowym , ale kazda osona ktora nie za bardzo sie zna wybierze Nvidie.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

@Up: zgadza sie, ale to nie jest przeciez jakas wiedza tajemna - mozna sie podzielic, samemu sprawdzic itp. Generalnie przy takiej rozterce nie da sie dokonac ZLEGO wyboru (ewentualnie mniej trafny - patrz karty pokroju Asus Dual itp). Rx 480 z sygnaturki byl moim pierwszm czerwonym GPU, ktorego wlasnie sprzedaje, i powiem tylko ze prawdopodobnie zle na tym nie wyjde ;)

 

Dla mnie za AMD przemawia jeszcze jeden argument: FreeSync i jego koszt. Mam swiadomosc, ze G-Sync dziala lepiej (chociaz podobno FreeSync 2.0 ma niesc sporo poprawek) ale moim zdaniem to nie uzasadnia "+300 pln" do ceny monitora - szczegolnie, ze monitory z FreeSync czasami sa nawet odrobine tansze od tych bez zadnego sytemu synchronizacji klatek (czegi juz kompletnie nie rozumiem).

Link to post
Share on other sites
3GB pamięci? Dla mnie za mało. Podaj jakieś tytuły w które będziesz na karcie grał bo jeśli "antyki" to śmiało bier ale w przypadku nowszych produkcji 3GB nie zawsze będzie wystarczające. Co do tematu jakiego byś nie wybrał GTX to jestem za bo różnice w grzaniu się są co najmniej znaczące.

No zobacz mam takiego gtx i nie wiedziałem że mam za mało ramu na nowe gry grając w nowe gry i nie widząc tego że coś tą moją kartę ogranicza. Uwielbiam teoretyków co to się naczytali gdzieś czegoś i potem prawią prawdy objawione. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

No zobacz mam takiego gtx i nie wiedziałem że mam za mało ramu na nowe gry grając w nowe gry i nie widząc tego że coś tą moją kartę ogranicza. Uwielbiam teoretyków co to się naczytali gdzieś czegoś i potem prawią prawdy objawione. ;)

 

Akurat jest kilka różnych wariantów gdzie słabsze gpu dorównuje wydajnością mocniejszemu:

- połączenie słabego procesora i rx 470, powoduje że słabszy gtx 1050ti jest "porównywalny"

- Ustawienie zbyt dużo zapychaczy pamięci karty, spowoduje że taki gtx 1060 3gb będzie "pierdział" jak gtx 1050ti 4gb

 

Oczywiście że w każdym zestawie w którym poszliśmy na kompromis, coś będzie zawsze ograniczać cpu/gpu.

Watch dogs 2 i gta v potrzebują mocnego cpu. RE7 potrzebuje grafiki z większą ilością pamięci. W większości przypadków hierarchia jest zachowana i tam gdzie 1060 3gb ma być szybszy niż gtx 1050ti 4gb, wyprzedza go znacznie.

Link to post
Share on other sites
MariuszB35PL

To teraz juz wiesz praktycznie a nie teoretycznie xD

Nie wiem czy wiesz ale za spadki na gtx1060 3gb odpowiedzialna jest jedną opcja która odpowiada za cienie, wystarczy ją wyłączyć i karta dostaje kopia, a w zasadzie nie widać różnicy i co to daje. Wiec w praktyce wiem więcej co ta karta potrafi i nie potrzebuje filmików na YouTube :P

Link to post
Share on other sites

W mass effect andromeda, nie ustawisz detali ultra na 1060 3gb bo zabraknie jej pamięci. Na 1050ti 4gb spokojnie da radę bez większych spadków w trakcie rozgrywki(poza scenami rozmów kiedy mamy zbliżenie twarzy), a to nie ten segment.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale za spadki na gtx1060 3gb odpowiedzialna jest jedną opcja która odpowiada za cienie, wystarczy ją wyłączyć i karta dostaje kopia, a w zasadzie nie widać różnicy i co to daje. Wiec w praktyce wiem więcej co ta karta potrafi i nie potrzebuje filmików na YouTube :P

Bez róznicy co .Ten spadek na wersji 6GB nie wystepuje tak samo jak i na kartach 4 gb  ;)

np 1:24 albo 2 :00 -2:10 .Płynnie ?

I nie trudno znalezc 5 -10 gier co z powodu vram bedzie albo duzo nizesz fps albo pograsz żabką

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites
W mass effect andromeda, nie ustawisz detali ultra na 1060 3gb bo zabraknie jej pamięci. Na 1050ti 4gb spokojnie da radę bez większych spadków w trakcie rozgrywki(poza scenami rozmów kiedy mamy zbliżenie twarzy), a to nie ten segment.

Jak nie ustawisz, chłopie o czym ty gadasz lol. Walicie filmikami z YouTube więc raczej mało wiecie o tej karcie i na tym zakończę rozmowę z wami bo nie chce mi się tych głupot czytać, przecież wy wiecie lepiej nawet nie posiadając tej karty B)

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Jak nie ustawisz, chłopie o czym ty gadasz lol. Walicie filmikami z YouTube więc raczej mało wiecie o tej karcie i na tym zakończę rozmowę z wami bo nie chce mi się tych głupot czytać, przecież wy wiecie lepiej nawet nie posiadając tej karty B)

Chłopie w każdej recenzji GTX1060 3GB w podsumowaniu jako minus masz podane 3GB Vram - nie bez powodu! 

Mi na GTX980 już półtora roku temu w niektórych grach brakowało pamięci a karta miała 4GB vram! 

Praktycznie każda gra przeniesiona z konsoli na PC wymaga znacznie większej ilości vram do płynnej rozgrywki,.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...