Skocz do zawartości

Cała seria Rx 5xx - tragiczna dostępność...


Recommended Posts

Wiadomo, że celem każdej firmy jest generowanie zysków, ale czym innym jest prowadzenie działalności gospodarczej a czym innym wykorzystywanie okazji, żeby narzucić bardzo wysoką marżę. Niemniej tak działa wolny rynek. Na szczęście działa on również w ten sposób, że dany produkt jest wart tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić, co znaczy, że jeśli nie będzie odpowiednio wielu chętnych, żeby własnymi pieniędzmi wspierać politykę cenową polskich sklepów, to sklepy te nie będą w stanie utrzymać cen na obecnym poziomie (albo je utrzymają i będą miały zastój). Kiedy przeminie szał na kopanie i rynek wtórny zaleje masa pokoparkowych kart, ceny nowych w sklepach z pewnością znacznie spadną.

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw, czy jutro odbiore swojego RXa. Czekam dobry miesiąc już.  8-)

Ma być ponoć już towar na stanie w X-Kom do wysyłki, dla zamawiających w okolicach maja/czerwca.

Edytowane przez R4KET
Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw, czy jutro odbiore swojego RXa. Czekam dobry miesiąc już.  8-)

 

Ma być ponoć już towar na stanie w X-Kom do wysyłki, dla zamawiających w okolicach maja/czerwca.

 

Ja złożyłem 3 tygodnie temu zamówienie w x-kom na RXa 580 za cenę podaną na stronie czyli rzekomo te 1349zł. Wczoraj dzwoniłem na infolinię i pytałem o dostępność czy też ewentualny termin dostawy to Pani nie potrafiła mi jeszcze podać żadnego konkretnego terminu. Więc albo te karty mogą zjawić się na stanie z dnia na dzień albo trochę jeszcze sobie poczekamy.

 

Wczoraj z ciekawości przeglądałem portale aukcyjne w poszukiwaniu RXów i starszych modeli R9. Przyznam szczerze, że mam na stanie jednego R9 390 od MSI i zastanawiam się czy nie zrobić Januszowego biznesu bo po przeprowadzonych oględzinach, widzę, że jestem w stanie wyciągnąć za tą kartę 1600 pln XD

Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem Furiacza za 1900, tylko że ktoś wykupił i zwyczajnie nie zapłacił, obecnie kupujący są już całkowicie bezkarni i mogą robić co chcą.

Także nie licz pieniędzy za kartę przed wpłatą   :)

Moje zamówienie na RX 580 wisi jeszcze dłużej, ja mam cenę 1250, i tyle z tego... 

 

Na szczęście urobek na kartach RX leci szybko na łeb wraz ze wzrostem trudności, także Janusze górnictwa niedługo zaczną wyprzedawać koparki ze łzami w oczach   :menda:

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dostawa niedlugo powinna być w PL, bo u mnie "zagraMAnicą" dzisiaj pojawiły się pierwsze karty u dostawców, sklepy maja miec 2-3 dni później a na Ojczyzny Łonie towar zawsze był nie więcej niż po kilku dniach. Żniwa pełną gębą :) Swoją drogą sklepy muszą mieć mega zainteresowanie, bo tak jak np najpopulaniejszy u mnie na parafii Strix OC od Asusa w pierwszej dostawie przyjechał w 25 sztukach tak teraz jedzie w... 130 :)

 

Co jestem w szoku to ceny: niektore sklepy nie tyle nawet utrzymały ceny z maja/czerwca.... co jeszcze obniżyły.

 

@UP mam wrażenie, że Januszki górnictwa już na Polarisach swoje nakopały tak więc te łzy w oczach to raczej z przyzwyczajenia do szumu wentyli chyba xD    

Link to post
Share on other sites

Dostałem telefon od X-Kom. Karta będzie, może w sierpniu. :D

 

Do mnie wczoraj automat przysłał maila z 2. sklepow, ze moze bym jednak zamowil co innego, bo nie wiedza kiedy dojdzie, a dzisiaj rano juz sie pierwsze 5 sztuk rozeszlo w mgnieniu oka.

 

Amazon ma podana dostawe 2-3 tygodni, wiekszosc sklepow najpozniej podaje 2/8. Bedzie dobrze, im pozniej tym mniej gornikow bedzie (oby) :) 

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

@UP mam wrażenie, że Januszki górnictwa już na Polarisach swoje nakopały tak więc te łzy w oczach to raczej z przyzwyczajenia do szumu wentyli chyba xD    

Największy boom u nas był wtedy jak już kurs był na szczycie, ludzie kupowali RX 480 po 1800 i więcej, jak ktoś tyle zabulił to nie ma szans żeby wyszedł na swoje, szczególnie że kurs jednak mocno siadł.

Link to post
Share on other sites

Producenci powinni byli ogarnąć sytuacje szybciej i wypuścić kartę "górniczą" bez wyjść i nazwać je jakoś sli/cf edition. Potem tylko ustalić z dystrybutorami, że normalna karta np. 2 na kupującego a "górnicze" w nieograniczonej ilości. Bo teraz jak górnictwo siądzie to rynek zaleją karty z koparek i znacznie zmniejszą ilość kupowanych nowych a karty 800-1400pln to nowych chyba w ogóle nikt nie kupi. 

Link to post
Share on other sites

Nie licz na to, Ethereum nadal jest bardzo mocne, może jeszcze sporo wody upłynąć.

Zerknij na kurs, od 31 maja ani razu nie zeszło poniżej 200$, a jeszcze 19 maja kosztowało mniej niż 100$, także to nadal jest opłacalne jak ktoś ma odpowiedni sprzęt.

Jeden GTX 1060 generuje obecnie jakieś 2-2.2$ dziennie na czysto (odliczając prąd i różne prowizje po drodze), zmodyfikowany RX 580 może wyciągnąć jakieś 2.8-3$, mój Furiat jakieś 3.5$.

Tyle że wydajność kart RX będzie spadać wraz ze wzrostem trudności, dochodzą też wahania kursu, jak był ten czerwcowy szczyt Ethereum to mój Furiat generował ponad 5$ dolarów według "NiceHash" (kalkulatory są mało wiarygodne, zawyżają zyski).

Także sprzęt na rynek mogą rzucić co najwyżej ci co kupili na fali, ze strachu o pieniądze, ci co potrafią analizować sytuację będą raczej skupować ten sprzęt a nie wyprzedawać własny.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Ja w sumie to górnikom jestem nawet wdzięczny ;) Swojego pierwszego w życiu Radeona sprzedałem po pół roku i to z zyskiem, a do rx 580 8 GB musiałem dołożyć raptem 50 pln (MSI Gaming X+).

 

Takie mam przeczucie, że i na Polaris Refresh nie stracę tak wiele. Ciekawe czy AMD, nauczone doświadczeniem, zapewni odpowiednią dostępność Vegi po premierze...

Link to post
Share on other sites

AMD...nauczone...doświadczeniem...zapewni odpowiednią dostępność 

 

Zupełnie nie pasują mi te wyrazy razem w jednej sentencji ;p

 

http://i.imgur.com/7gh3lfz.png

Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj od posiadacza małej koparki słyszałem że 4 x GTX 1060 kopie 30$ na czysto zysku dziennie.

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

To on chyba nimi zamiast szpadla w Złotoryi kopie prawdziwe złoto   :D

W najlepszym przypadku, przy aktualnej trudności, może ukopać jakieś 9$ dziennie brutto.

Odlicz od tego różne prowizje jeszcze, te które trzeba opłacić zanim ten urobek się na "peeleny" na naszym koncie zamieni   ;)

A nie chciał Ci czasem takiej koparki opylić  ?   :P

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Ja liczyłem po 22.5 Mh/s i kurs 268.37 a i tak wychodzi jakieś 9.22$ na dobę.

Ale kurs jest zmienny, ceny prądu różne a trudność rośnie, także może być już tylko gorzej na tych kartach   :D

 

Edit. na Fury pokazuje mi aktualnie około 31Mh/s i jakieś 3.35$ na dzień, dane prosto z minera NiceHash, kalkulatory są mało wiarygodne.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

No to liczmy 120zł na dobę z 4x GTX1060. To nadal dobry interes który zwróci się w mniej niż 2 miesiące. Po tym czasie sprzęt może kopać dalej i zarabiać "na czysto" aż do sprzedaży GPU przed premierą nowej generacji co chyba jest najbardziej opłacalną opcją dla górników. Dlatego wątpię aby wersje specjalne bez wyjść video miały branie do koparek, nikt takich kart potem nie odkupi a to oznacza duże straty. Lepiej dopłacić trochę więcej do normalnej wersji aby potem bez problemu ją sprzedać.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Heeee? Dolar dzisiaj 3.75 w sprzedaży, ale nawet licząc po tyle to te 4x GTX 1060 jest w stanie wygenerować dziennie 36 złociszy   :)

A tyle na pewno nie będzie, po drodze czeka nas sporo różnych prowizji, ale ok, liczmy z górką   ;)

Nawet licząc 1060 po 1200 zł czas zwrotu jednej karty wyniesie ponad miesiąc, czyli trzeba co najmniej trzech miesięcy żeby osiągnąć jakiś tam zysk przy sprzedaży tego sprzętu.

O zakupie kart po dzisiejszych cenach to nawet szkoda gadać     :D

 

Ty chyba liczyłeś te 9 dolców jako uzysk z JEDNEJ karty, ale niestety 1060 może wygenerować dziennie góra 2 dolce z grosikami   ;)

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

To jest spekulacja ale jak ktoś lubi to czemu nie, poza tym skończy się Ether to zacznie się co innego.

Sam bym się pobawił ale szkoda mi mojego Furiacza męczyć, ciekawi mnie tylko czy faktycznie po modyfikacji biosu jest możliwe nawet 35-50 Mh/s    ;)

Link to post
Share on other sites

Tutaj może już działać coś takiego jak instynkt stadny i psychologia tłumu   :D

Ktoś rzuca hasło, dziesięciu podchwytuje i zaczyna się szał   ;)

Poza tym pamiętaj że są ludzie którzy mają interes w nakręcaniu tego, na Allegro sprzedają się koparki ze 150% marżą i idiotycznymi terminami dostaw.

Najlepiej zawsze zarabiali ci co pośredniczyli i sprzedawali narzędzia, jakby kupić w maju 20 kart RX 480, potrzymać miesiąc, to spokojnie na czysto mielibyśmy dobre 15 tysięcy   ;)

Link to post
Share on other sites

Pewnie większość z tych kupionych koparek nigdy nie zostanie zapłacona.

Zrobić dodatkowe konto i zakupić żeby podbić aukcję to nie problem. Nic za to nie grozi.

A ci co kupili o ile tacy są to pewnie na "wypożyczenie" do miesiąca bo tyle przysługuje na zwrot towaru. 14 dni na odstąpienie od umowy i 14 na wysyłkę.

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...