Skocz do zawartości

Bottlencek miedzy kartą a procesorem


Recommended Posts

czy bedzie bottleneck miedzy AMD Athlon II X4 640 a GTX 950 2GB

Moja karta R7 260X już była ograniczana często kiepską wydajnością lepszego od twojego CPU Phenoma II X4, a co dopiero ze znacznie od niego szybszym GTX 950.

 

Nawet jakbyś podkręcił ten procesor jakimś cudem do 4 GHz, to itak by ci to za dużo nie dało, bo:

  1. ten procesor już w momencie swojej premiery nie był zaprojektowany pod granie, tylko pod pracę biurową (brak cache L3 i odblokowanego mnożnika)
  2. na dzisiaj to już bardzo stara architektura procesorów AMD, która kiepsko radzi sobie w wielu grach ze względu na bardzo niską wydajność jednowątkową
  3. ze względu na kiepską wydajność jednowątkową będziesz zmuszany do zmniejszania niektórych opcji graficznych, aby odciążyć nieco procesor (np. ilości cieni) których przy dobrym procesorze nie musiałbyś obniżać, bo karta graficzna w zupełności by sobie z nimi poradziła
  4. ze względu na to obniżanie opcji graficznych jeszcze bardziej poszerzałbyś przepaść między procesorem a wykorzystaniem karty graficznej

Czas na wymianę duo płyta główna - procesor.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to coś da ale podam gry w które gram:

Farming Simulator 2015, 2017

Far Cry 2, 3, 4

Mafia II

Need For Speed Most Wanted

Pro Evolution Soccer 2015, 2017

Just Cause 2, 3

CS;GO

Grand Theft Auto IV, V

Left 4 Dead, Left 4 Dead 2

Call Of Duty 2

Battiefield 3

Euro Track Simulator 2

Sniper Ghost Warrior

Assasin"s Creed (Różne)

I to na tyle

A jeszcze jedno pytanie czy bardziej opłaca sie kupić GTX 750 Ti czy GTX 950 (jeżeli nie będę zmieniał procka ?)

Link to post
Share on other sites

Wspomnień czar... miałem AMD Athlon II X4 640 przed przesiadką na PII. To był taki ubogi kuzyn Phenoma, 4 fizyczne rdzenie ale wykastrowany z pamięci podręcznej i niestety w grach odstawał, ale cenowo był nie do przebicia w swoim czasie. Bierz lepszą z kart i tyle. Nawet jeśli grafika będzie się nieco nudzić w grach, które wymagają mocnego procka, to tam gdzie pracę musi wykonywać głównie karta graficzna, lepiej mieć mocniejszą. Inna sprawa, że obecnie nawet Phenom II po OC ledwo nadaje się do grania, więc AII tym bardziej będzie kulał.

Link to post
Share on other sites

Ja na athlonie x4 635 i hd 6850 w BF3 grałem na multi z 64 graczami. Były spadki do 25 fps średnio w okolicy 40-50. Najgorzej było w CQ tam nawet 15 fps dało się zobaczyć i użycie grafiki na poziomie 30%. Fakt ja grałem na starej płycie głównej na am2 i 4 gb ddr2, ale czy to tak dużo zmienia nie wiem. 

 

Przesiadka nawet na g550 spowodował wyższy minimalny fps pomimo niższej średniej ilości klatek, a przesiadka kosztowała mnie chyba coś 50zł. 

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

Trochę zmienia, ale to bardzo podobne doświadczenia do moich z BF3 w multi na połączeniu Phenom II X4 + DDR3 + HD 4850 (1280x720). Na ustawieniach wysokich (takie jakich używałem bez problemu w SinglePlayer) w multi zwyczajnie nie dało się grać, trzeba było zmniejszyć wszystko do minimum. Dopiero wtedy spadki przestawały być takie uciążliwe. Multiplayer jest bardzo wymagający od CPU.

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma wyboru i pieniądze są tylko na kartę graficzną to zmień na GTX950. Procesor będzie ograniczał jej wydajność ale nawet jak nie wykorzystasz w pełni potencjału GTX950 to w lokacjach obciążających głównie GPU wydajność będzie wyższa niż na 750ti.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to coś da ale podam gry w które gram:

Farming Simulator 2015, 2017

Far Cry 2, 3, 4

Mafia II

Need For Speed Most Wanted

Pro Evolution Soccer 2015, 2017

Just Cause 2, 3

CS;GO

Grand Theft Auto IV, V

Left 4 Dead, Left 4 Dead 2

Call Of Duty 2

Battiefield 3

Euro Track Simulator 2

Sniper Ghost Warrior

Assasin"s Creed (Różne)

I to na tyle

A jeszcze jedno pytanie czy bardziej opłaca sie kupić GTX 750 Ti czy GTX 950 (jeżeli nie będę zmieniał procka ?)

z tych gier co wymieniłeś tylko w kilku mocno będzie cie procesor ograniczał (gta 4/5, bf3 , niektóe części AC, w Mafii II czasami jak sie dużo będzie działo, resztę spokojnie ogarnie, bierz śmiało tego gtx950, dawno temu też siedziałem na AII x4 640 (3,6ghz oc) i wtedy właśnie grałem z kolegami bf3 - nie było rózowo ale w połączeniu z hd7770 dało sie spokojnie na duzych mapach jakoś grać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...