Skocz do zawartości

Gry + zastosowania domowe, około 6500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witajcie, proszę o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego jak poniżej:

 

  • Zastosowanie komputera : gry (GTA V, Wiedźmin 3, WoT i inne) oraz zastosowania domowe (internet, filmy, muzyka, office, jakieś nieduże rysunki AutoCad)
  • Maksymalna kwota : 6500 zł (powiedzmy że ewentualnie + 300 zł)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : czerwiec/lipiec
  • Których części potrzebuję : cały zestaw (komputer + monitor + klawiatura i mysz)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : być może w przyszłości, na razie nie znam się na tym
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak (z uwagi na dostępne miejsce myślę że najlepszy byłby monitor 24')
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : i5-7600 + GTX 1070
  • Inne :

Aktualnie nie mam komputera stacjonarnego i nie jestem na bieżąco z nowościami sprzętowymi dlatego liczę na wasze rady. Zależy mi na zestawie który zapewni 2-3 lata komfortowej zabawy. Jestem otwarty na propozycję np. zakupu 8GB RAM i samego SSD i dokupienia drugiej kości i HDD za kilka miesięcy - chciałbym możliwie "wymaksować" podzespoły strategiczne, mieszcząc się w założonym budżecie. Mysz i klawiatura nie muszą być z najwyższej półki - oby tylko wystarczyły do wieczornego, rekreacyjnego grania. Z zakupem mi się jakoś specjalnie nie spieszy, jeśli w niedługim czasie na rynku mają pojawić się jakieś nowości jestem gotów poczekać.

 

Ogólnie jestem otwarty na wszystkie rady/sugestie/pomysły i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Rozumiem że na płycie głównej są 4 sloty na pamięć i mogę bez problemu kupić teraz 2 x 4 GB i później dołożyć 1 x 8GB? Kości nie będą się między sobą "gryzły"?

 

Zależy mi na nagrywarce DVD, czy w obudowie będzie na nią miejsce? Jaki model polecacie?

 

Zastanawia mnie jeszcze karta graficzna i monitor. GTX 1080 jest bardzo kuszący, ale zastanawiam się czy go w pełni wykorzystam na tym monitorze, może jednak zejść do GTX 1070 a znaleźć monitor 144 Hz?

Edytowane przez Dolmio
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem że na płycie głównej są 4 sloty na pamięć i mogę bez problemu kupić teraz 2 x 4 GB i później dołożyć 1 x 8GB? Kości nie będą się między sobą "gryzły"?

 

Tak / Nie

 

 

 

Zależy mi na nagrywarce DVD, czy w obudowie będzie na nią miejsce? Jaki model polecacie?

 

Akurat ten model nie ma zatoki na napęd. Można kupić napęd zewnętrzny. Na allegro te same ceny co za wew.

 

 

 

Zastanawia mnie jeszcze karta graficzna i monitor. GTX 1080 jest bardzo kuszący, ale zastanawiam się czy go w pełni wykorzystam na tym monitorze, może jednak zejść do GTX 1070 a znaleźć monitor 144 Hz?

 

Z tego co widzę, to nie grasz w gry gdzie 100 fpsów na 144 Hz "must have" 

Link to post
Share on other sites

A czy ten model obudowy będzie pasował?

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=298588

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=107_257&products_id=12819

 

I jeśli zdecyduje się jednak na GTX 1070 to czy ten model będzie dobrym wyborem?

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=32&products_id=72810

 

Na razie nie gram bo nie mam na czym grać, dlatego właśnie chcę kupić tego kompa ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc i objaśnienia. Czekam do wypłaty i będę składał zamówienie ;) 

 

Miałbym jeszcze tylko ostatnią prośbę: moglibyście polecić jakiś monitor dostępny w esc.pl? Bo chciałbym już wszystko zamówić w jednym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...